Обробка країв виробу торочками, закріплення мережкою «одинарний прутик».

Про матеріал
Про вишивку. Обробка країв виробу торочками, закріплення мережкою «одинарний прутик».
Перегляд файлу

 

                     Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр»

                                                    Чернігівської обласної ради

 

 

                  План-конспект уроку з трудового навчання

                         (обслуговуючі види праці) 7 клас.

                                       G:\труд\PB250610.JPG

Підготувала: Ветлицька Н.В. – вчитель

трудового навчання.

 

 

                     

             

 

Тема : Обробка країв виробу торочками, закріплення мережкою « одинарний прутик».

Мета: удосконалювати знання та вміння з обробки країв вишитого виробу;

навчати використовувати їх у процесі виконання практичної роботи;

формувати навички раціональної організації робочо­го місця;

коригувати вимову;

виховувати охайність.

Обладнання: вишитий виріб, ілюстрації вишивок лічильною гладдю, зразки вишитих виро­бів.

Інструменти та матеріали: тканина для вишивання, нитки, голка.

Основніпоняття: підрублювальні шви, остаточна обробка виробу.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент
  • привітання
  • перевірка слухових апаратів (як чуєш?)
  • рапорт чергової

ІI. Актуалізація опорних знань та вмінь

Проблемне запитання

Які способи обробки країв ви вже використовували в попередніх класах? (Картки)

 Учитель узагальнює відповіді учнів і повідомляє, що краї серветок, рушників, хусток, панно, комірів, манжет та інших виробів можна оформити у різні способи:

Способиобробкикраїв вишитого виробу:

  • Бахрома  (витягнуті нитки)
  • Підрублювальні шви (машинні і ручні)
  • Зубці
  • Рубці (шов+мережка)
  • Торочки (з мережкою «одинарний прутик)

 

 

 

 

 

 

Гра «Розташуй у певному порядку»Учні отримують по конверту з картками.  Кожна картка містить опис одного етапу виконання мережок «одинарний прутик», «подвійний прутик», «роздільний прутик» (черв’ячок). Учні мають позначити картками на зразку правильне виконання мережки.

                               G:\труд\PB250612.JPG

 

 

 

 

Коло ідей»

Учні почергово мають визначити  на зразку творче продовження оздоблення рушника.

                    G:\труд\PB250613.JPG

III. Мотивація навчальної діяльності

Краї виробів, прикрашених мережкою, краще оформити китицями, закріпленими мережкою «одинарний прутик».

«Не кидай власної мети,
Щоб за чужоїдесьіти,
А власнуяснуцільпізнай
До неї просто поспішай.»
І.Я. Франко

 

                    G:\труд\PB250611.JPG

 

IV. Постановка завдань уроку перед учнями

Знати: способи обробки країв вишитого виробу, вимоги до якості готового виробу.

Уміти: підрубити виріб обраними швами, мережкою.

 

 

V. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя.

Будь-яка вишита річ потребує відповідного оформлення. Особливо це стосується обробки краю готового виробу. Існують різні способи його обробки, наприклад: рубець, китиці, зубці, підігнутий і підшитий край. Так для оформлення країв серветок, рушників, скатертин, панно використовують китиці або торочки, які можна зробити з ниток самого виробу або з кольорових ниток за допомогою гачка. Під час розповіді демонструю наведені нижче зразки оформлення країв виробу.

Презентація.     Слайд 1.

             

                      Слайд 2.             

 

              

 

Слайд 3.

              

                  

Слайд 4.

           

 

 

 

 

            Слайд 5.

        

              

Слайд 6.

        

 

 

          Слайд 7.

          

 

            Слайд 8.

          

 

 

Способи обробки країв вишитих виробів  (Таблиця.  Інструкційні картки)

Фіз. хвилинка.

VI. Практична робота. Оформлення  краю виробу китицями, закріпленими мережкою «одинарний прутик».

Інструменти та матеріали: вишитий виріб, нитки, голки, ножиці.

 Послідовність виконання.

  1. Відступити від краю виробу 2 -5 см (залежно від розмірів виробу).
  2. Висмикнути по 4 -5 ниток у бік краю (із чотирьох сторін).
  3. Із внутрішнього боку виробу виконати мережку «одинарний прутик».
  4. Висмикнути всі крайові нитки: утворюються китиці.

Підрублювання виробу мережкою (Інструкційні картки)

Під час виконання практичної роботи вчитель контролює:

  •  організацію робочого місця;
  • дотримання безпечних прийомів праці;
  • поставу;
  • реалізацію методів самоконтролю та взаємодопомоги.

Під час обходу робочихмісць учитель:

  • збирає інформацію для підведення підсумків уроку;
  •  проводить індивідуальний( фронтальний) інструктажі;
  •  приділяє особливу увагу дітям, що що мають труднощі у роботі.

VII. Узагальнення й систематизація знань, умінь та навичок

Гра «Блеф-клуб» (На запитання відповідати тільки «так» або «ні»)
1. Мережки – целічильнішви ? (Так).
2. Мережки вишивають на місцівисмикнутихізтканини ниток? (Так)
3. Для вишиваннямережокможна обрати будь-яку тканину?(Ні)
4. Зображена мережка називається «одинарний прутик»? (Ні).

               G:\труд\PB250614.JPG

VIII. Підведенняпідсумків уроку (заключнийінструктаж)

Аналіз характерних помилок, загальна оцінка виконаної роботи.

Виставлення та мотивація балів.

Завданнядодому:

Підготувати виріб до оцінювання.

IX. Прибирання робочих місць

Завдання  черговим.

 Контроль за прибиранням робочого одягу, робочих місць.

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Трудове навчання, Розробки уроків
Інкл
Додано
17 грудня 2020
Переглядів
1872
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку