Рекультивація сміттєвого полігону в NIEDŹWIADA, Польща, 2010 рік
(Зробили навколо фундамент, проклали газовідвідні труби для метану. Метан збирали в резервуари, або спалювали. Накрили відходи плівкою і засипали землею під нахилом, щоб дощова і тала вода не затримувалась.)
Біологічний розвиток ґрунту слід здійснювати за допомогою дернування. На шарі грунту слід сіяти трав’яну суміш, якій повинен передувати осідання бобових культур або суміші трав і бобових для збагачення субстрату азотом і органічної речовини.
З трав рекомендується використовувати такі види:
Бобові види:
На другій фазі біологічної меліорації пропонується садити кущі. Засадка поверхні проводять через рік після посіву трави на плато звалища.
Для зарощування площі району пропонуються такі види чагарників:
Для заліснення нижнього краю схилів пропонуються такі види дерев:
Нанесення органічного шару здійснюється протягом вегетаційного періоду, бажано квітня. У травні, вересні слід перевіряти рН органічного шару. При необхідності збільшити рН до 5,5 - 6,5. Перевірте кількість добрив на вміст P, K та N та за потреби доповніть. Розмір дози повинні бути вищими, ніж для середніх грунтових умов. Протягом декількох років після проведення біологічної рекультивації можна провести ще одну рекультивацію, що складається з посадки на меліорованому плато звалища чагарників. Рішення про висадку залежатиме від ступеня прийняття раніше виконаних меліоративних робіт та зниження газу до рівня, що дозволяє витримати коренева система. Перед початком посадки перевірте, чи горить зверху газ, в результаті просідання чи не зазнав жодних деформацій, які могли б спричинити застій води на ньому опадів. У цьому випадку з висадкою кущів необхідно почекати до відновлення вихідного стану плато, бажано з використанням ріллі.
Якщо ви вирішили садити кущі, пропонується використовувати наступні види: