Одержуємо половину розробка уроку

Про матеріал
Розробка уроку з математики для 3 класу НУШ. В уроці підібрані різноманітні різнорівневі завдання, які будуть цікаві і корисні дітям.
Перегляд файлу

Одержуємо половину

Мета:   актуалізувати суть арифметичної дії ділення на рівні частини, створити проблемну ситуацію у випадку коли не існує можливості розділити предмет порівну на дві частини; ввести поняття  про дріб як одну часину з кількох рівних частин цілого; Вчити отримувати половини геометричних фігур різними способами, дослідити кількість половин у цілому. Формувати вміння складати ускладнені рівняння за умовою; формувати вміння розв’язувати складені задачі, удосконалювати обчислювальні навички при знаходженні значень числових виразів, які містять кілька арифметичних дій. Розвивати логічне мислення. вдосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; актуалізувати розуміння конкретного змісту ділення на рівні частини; ознайомити учнів із дробами з чисельником 1 — частинами, із практичним утворенням половини, половиною як однією із двох рівних частин цілого, кількістю половин у цілому; вчити записувати половини двома цифрами; формувати уявлення про чисельник і знаменник; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження частини від числа. розвивати наочно-образне мислення, формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, узагальнення.

Хід уроку

І Актуалізація опорних знань

  1. Усне опитування
  • Як називаються компоненти при множенні, діленні ?
  • Чи можна множити, ділити на 1?
  • Який результат отримаємо?
  • При множенні на нуль  отримаємо???
  • А при діленні? (на нуль ділити не можна)
  • Якою арифметичною дією перевіряємо дію ділення? (множенням)
  • Запишіть у зошитах число, класна робота
  1. 2 . Математика з другом

 

Завдання: розв’язати приклади в парах і за допомогою шифрувальника прочитати слово

А

Б

В

Г

Ґ

Д

Е

Є

Ж

З

и

І

Ї

Й

К

Л

М

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

ь

Ю

Я

  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         
  1.         

 

               І варіант

                 ІІ варіант

               ІІІ варіант

(35 – 25) · 2 =      

(35-25) ∙ 2  =                      

80 : 8 · 2 =

72 : 9 + (13 – 2) =

9 ∙ 3 – 8 =                              

13 – 10 + 16 =

4 · 6 : 4 +10 =

4 ∙ 4 + 0 =                            

45 : 9 + 11=

100 – 54 - 3·9=

31- 3 ∙ 4 =                          

63 : 7 + 90 : 9 =

10 · 9 – 87=

27 : 3 : 3 =                             

8 · 5 – 37 =

67 + 2·2 – 60 =

1 + 5 ∙2 =

100: 10 +1=

3·6 =

6 ∙ (12-9) =

4 · 5 – 2 =

100 : 100 =

6 – 10 : 2 =                            

14 : 7 - 1·1 =

 

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

Яке слово у вас отрималося? (половина)

  • А що таке половина? Як її знайти, як записати? Сьогодні ми й поговоримо про це.

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

  • В мене для вас є ще одна задача. Допоможіть мені її розв’язати.

Задача про яблуко

2 дівчинки розділили порівну 1 яблуко. Скільки яблук отримала кожна дівчинка? (відповіді дітей)

  • Ми сказали, що 1 – найменше натуральне число. Якщо 1 розділити на 2, то число стане ще меншим. А таких чисел ми з вами не вчили
  1. Діти, крім натуральних чисел і числа 0 є числа інші, особливі.

ІІІ. Формування нових знань та способів дії

1. Ознайомлення з дробами з чисельником 1,

1. _ Отже, На скільки частин розділили грушу? ( на 2)

-Скільки таких частин отримала кожна дівчинка? (1)

- Як можна назвати кожну частину? (половина)

- Як отримати половину? (ціле число розділити на дві рівні частини і взяти одну частину)

Це число  називається одна друга  1   і записується ось так

                                                                   2

 

  1. Хвилинка каліграфії

У зошитах запишіть число, класна робота.

      Записується число вертикально у двох клітинках.  Риска під верхнім числом – це знак ділення.

Запишіть цілий рядок числа одна друга.

  1. Первинне закріплення способу одержання половини.

Практичні завдання

  1. Робота зі смужками.
  • Візьміть білу смужку паперу, зігніть її так, щоб протилежні сторони співпали. Скільки частин смужки отрималося? (2)
  • Зафарбуйте половину смужки. Що можна сказати про іншу частину смужки? (це теж половина)
  • Які половини між собою? (однакові)
  • Скільки половин у цілому? (2)
  • Як по-іншому можна назвати половину? (одна друга)
  • Візьміть паперовий круг . Зігніть його навпіл

Учні перегинають круг навпіл так, щоб контури співпали, розгладжують лінію згину, розгортають і бачать: лінією згину цілий круг поділено на дві рівних частини; учні заштриховують одну з таких частин і показують розфарбовану половину круга. З’ясовуємо, що у крузі дві половини.

Наочність –дерев’яна модель круга і його половин

 

  1. Фізкультхвилинка

 

Кожен день ви стикаєтеся з таким числами, але й не знали, що вони називаються дробовими

 

  1. Продовження роботи
  • Одна друга – це дробове число, дріб.
  • Як отримали одну другу?     ( Ціле поділили на дві рівні частини)
  • Запишіть 1 : 2 = 1                                    

                                                    2

  • Число під рискою – це знаменник, він означає, на скільки рівних частин поділили ціле
  • Число над рискою – це чисельник, він означає, скільки таких частин взяли
  • А що ж таке риска? (знак ділення)

Інколи учням важко запам’ятати, де писати знаменник, а де чисельник. Я вам підкажу. Подивіться на цей малюнок.

 

 

 

  1.  Вправа на сайті      https://learningapps.org/view9724545     Частини цілого

 

ІV. Самостійна робота ( у зошиті)

задача

Перевірка

 

V. Рефлексія

 

  • Отже, що нового дізналися на уроці?
  • Як отримати половину?
  • Як інакше назвати половину числа?
  • Як називаються числа у дробі?
  • Де пишемо чисельник? Знаменник?

 

Покажіть кубиком лего

Якщо  зрозуміли урок – червоний ,

не дуже  -   зелений

не зрозуміло – синій

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 квітня 2022
Переглядів
268
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку