Тема. Однорідні члени речення. 4 клас
Мета. Формувати поняття про однорідні члени речення. Вчити визначати однорідні члени речення і складати речення з однорідними членами. Розвивати логічне мислення, увагу, уяву. Виховувати почуття працелюбності, любові до природи.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи та прийоми: словесний (розповідь, бесіда, пояснення), наочний, гра, демонстраційний.
Обладнання: таблиця «Однорідні члени речення», мультимедійний проектор, ноутбук.
Література: М.С.Вашуленко. Українська мова. 4 клас.
Хід уроку
Погляньте за вікно. Надворі – осінь! Вона може бути різною: сонячною, теплою, а може бути холодною, похмурою навіть морозною. Одним словом, мінлива пора року! А я хочу, щоб ваші знання, отримані сьогодні на уроці, були не мінливими, а постійним й міцними. І щоб здобути такі знання нам потрібно сьогодні працювати за певними правилами уроку. А якими саме ви оберете серед жовтого осіннього листя , яке є у вас на партах
Сидимо – правильно
Пишемо – каліграфічно
Слухаємо – уважно
Відповідаємо – чітко (слайд).
І я згодна з вами, тому пропоную відкрити наші зошити і записати сьогоднішню дату:
Четверте жовтня
Класна робота
Перевірка д/з:
ДЕНДРОПАРК – парк із колекцією різних порід дерев.
(Презентація – дендропарки України).
Щоб запам” ятати написання цього слова ми каліграфічно запишемо його до наших зошитів.
Ден дро парк дендропарк
4. Постановка проблеми.
Діти, чи є серед ваших листочків помаранчеві? Давайте подивимось, які завдання приготувала Чарівниця-осінь. На листку с. 31 вправа 1.
. — Прочитайте речення.
— Визначте головні члени речення.
— Назвіть ті члени, що повторюються.
— На яке питання вони відповідають?
— З яким словом у реченні зв’язані?
— Яким членом речення вони є?
— З якою інтонацією читаються?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які члени речення називаються однорідними; будемо вчитися визначати їх на письмі та вимовляти з правильною інтонацією.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вправа 6 .
Робота за таблицею.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Осінь)
Відпочили, а за цей час Чарівниця-осінь на ваших робочих місцях залишила листівки. Прочитайте, що в них написано:
У парках і садочках
на доріжки й трави
падають листочки
буро-золотаві.
— Зверніть увагу на те, як позначається перелічування на письмі.
А якого ще кольору листя є у вас на партах? (Зелене)
І яке ж завдання підготувала нам осінь?
З поданих слів утворіть речення з однорідними членами:
Червоні, багряні, золоті, тріпотіли, деревах, на, листочки.
Чимчикувати,їжак, їжачиха, їжаченята, стежці, по.
Запишіть отримані речення.
ДАЙ ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ:
Запитання |
Так |
Ні |
Однорідні члени речення відповідають на одне запитання |
|
|
Однорідні члени речення відносяться до одного слова |
|
|
Однорідні члени речення виконують одну роль у реченні |
|
|
Однорідні члени речення бувають тільки підметами |
|
|
Ми побудували з вами діаграму наших знань.
Релаксація.