Односкладні речення. Узагальнення вивченого

Про матеріал

Презентація до уроку з української мови для 8 класу на тему: "Односкладні речення. Узагальнення вивченого". Повторення теорії про типи односкладних речень: означено-особові, неозначено-неозначено-особові, узагальнено-особові, безособові, називні; цікаві завдання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

На За наявністю головних членів речення ОДНОСКЛАДНІ ДВОСКЛАДНІ Надворі світає. 2. Мені подобається зима 1.Настав ранок 2. Я дуже люблю зиму

Номер слайду 3

Односкладним називається речення, у якому наявний лише один із головних членів і зміст не передбачає відсутнього. Тихо, тихо навкруги. Я проходжу між лісами. Лиш глибокії сніги нишком шепчуть між ярами.

Номер слайду 4

Види односкладних речень Односкладні речення З присудком Означено-особові Неозначено- особові Узагальнено- особові Безособові З підметом називні

Номер слайду 5

Означено-особові речення Означено-особові речення – це речення, присудок у яких означає дію, що стосується певної особи. Присудок у таких реченнях виражається дієсловом у формі 1-ї та 2-ї особи однини чи множини теперішнього чи майбутнього часу. Увага! Дієслова минулого часу в означено - особових реченнях використовуватися не можуть 1.Розплющую очі і бачу чарівні віти берез. 2. Бачиш яка краса? 3. Любімо навколишній світ.

Номер слайду 6

Неозначено-особові речення Неозначено особові речення – це такі речення, у яких присудок вказує на невизначену особу і виражається дієсловом у формі 3-ї особи множини минулого, теперішнього або майбутнього часу. Мов зачаровані, стоять. 2. Ніде такої краси не побачать.

Номер слайду 7

Узагальнено-особові речення Узагальнено-особові речення – це такі речення, у яких присудок означає дію або стан, що стосуються усіх і кожної особи зокрема. Головний член у таких реченнях виражається дієсловом у формі 2-ї особи однини та множини, 3-ї особи множини. теперішнього чи майбутнього часу, Увага! Дієслова минулого часу в узагальнено - особових реченнях використовуватися не можуть. Узагальнено-особові речення найчастіше є висловами з народної мудрості 1. Узимку літа не наздоженеш. 2. Що влітку відкладеш, то взимку як знайдеш.

Номер слайду 8

Подумай! Чи можна визначити особу, яка виконує дію, у цих реченнях? Безособовими називаються речення, у яких дія або стан не співвідноситься з дійовою особою. Присудок виражається дієслівними формами Смеркалося. Надворі потемнішало. Дихалося легко і вільно.

Номер слайду 9

Визначіть, якою формою дієслова можуть виражатися присудки в безособових реченнях? Безособові речення Поверхню озера прихопило морозом. Світає... Надворі тихо. Як тяжко на чужині жити. Немає щастя бідній сиротині. Справу зроблено.

Номер слайду 10

Визначити види односкладних речень. Холод. Невеликий сніжок Світу білого не видно Беремося до роботи В селі встають рано Чесне діло роби сміло Не вітер, а буря завіяла Холод. 2. Невеличкий сніжок

Номер слайду 11

ПРОБЛЕМНЕ ЗАПИТАННЯ. Чи впливає порядок слів на вид речення? Безмежний прекрасний степ. Безмежний степ – прекрасний. Холод. 2. Невеличкий сніжок ПОРІВНЯЙТЕ

Номер слайду 12

Встановити відповідність 1 –б; 2-в; 3-а; 4-д; 5-г Холод. 2. Невеличкий сніжок ПЕРЕВІРЯЄМО

Номер слайду 13

Зайве речення Все ожило, усе загомоніло. Зелений шум, веселая луна! Співало все, сміялось і бриніло. А я лежала хвора й самотна. Хто автор? Холод. 2. Невеличкий сніжок

Номер слайду 14

“Я редактор” Ми дихаємо вільно й легко. 2. На галявині настають сутінки. 3. Цей неповторний краєвид ми не забудемо ніколи. Холод. 2. Невеличкий сніжок

Номер слайду 15

Творче конструювання де пахне травою,квітами. Лежу на городі, а навколо все співає. і сонце світить високо. Холод. 2. Невеличкий сніжок Завдання: Приходжу в ліс,..(щоб, коли, а….) 2. Настав вечір,.. (і, а, …) 3. Тихо в лісі, …..(а, але, коли…)

Номер слайду 16

Сс Напишіть твір-мініатюру “Зимовий ранок” за поданою картиною, вживаючи односкладні речення. Опорні слова: ясний ранок, тихо, мальовничі краєвиди, ніщо не шерехне, ніщо не писне, ходімо…

Номер слайду 17

Сс Домашнє завдання: Підготуватись до контрольної роботи Повторити ……, Виконати тестові завдання

ppt
Додано
3 лютого 2018
Переглядів
6648
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку