Найбільшої слави та популярності у Стародавній Греції зажили Олімпійські ігри, що проводилися в Олімпії один раз на чотири роки і були присвячені Зевсу
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Перші Олімпійські ігри відбулися в 776 році до н.е. Чемпіоном став молодий пекар на ім’я Кореб, який зумів виграти забіг на 190 метрів. До речі, біг був єдиним видом змагань перші 13 ігор.
Номер слайду 5
За переказами, ігри започаткував Геракл, який влаштував тут перші спортивні змагання на честь свого друга, що загинув. На час ігор заборонялися війни, а всі, хто йшов до Зевса Олімпійського, користувалися правом недоторканості.
Номер слайду 6
Олімпіямісце проведення Олімпійських ігор.
Номер слайду 7
У змаганнях могли брати участь усі вільні греки. Однак жінкам заборонялося навіть бути присутніми в Олімпії. Олімпійські ігри були лише чоловічим святом — і не розвагою, а служінням богу, тому олімпійські переможці здобували особливу пошану—їх вшановували як людей священних, улюбленців Зевса.
Номер слайду 8
Всі старогрецькі олімпійські змагання передбачали повну оголеність спортсменів. Саме слово «гімнастика» походить від старогрецького слова «gymos», що означає «голий».
Номер слайду 9
Олімпієць Мілон. Найславнішим серед борців був Мілон. Ще підлітком він щодня піднімав теля і носив його на своїх плечах. Згодом теля замінив бик, а Мілон став першим силачем Еллади.
Номер слайду 10
Всюди в Греції розповідали про подвиги Полідама. Цей атлет однією рукою утримував за колесо колісницю, запряжену четвіркою коней. Олімпієць Полідам
Номер слайду 11
Знаменитий бігун і кулачний боєць Феаген уже в дитинстві був не за роками сильним. Повертаючись зі школи, він відніс із ринкової площі бронзову статую, що сподобалася йому. Хлопчика покарали, примусивши віднести важку статую на колишнє місце, а поговір про це поширився по всій Греції. Олімпієць Феаген
Номер слайду 12
П'єр Де Кубертен
Номер слайду 13
Деметріус. Вікелас
Номер слайду 14
Представники міжнародного олімпійського конгресу 1894р.