Омоніми. Ознайомлення зі словником омонімів

Про матеріал
Тема:. Омоніми. Ознайомлення зі словником омонімів Мета: вивчити поняття про омоніми; навчити розрізняти омоніми й багатозначні слова, правильно вживати їх у мовленні; збагачувати словниковий запас; розвивати мислення й мовлення учнів; прищеплювати любов до української мови
Перегляд файлу

Українська мова 5 клас ___________________________

Тема:. Омоніми. Ознайомлення зі словником омонімів

Мета: вивчити  поняття про омоніми; навчити розрізняти омоніми й багатозначні слова, правильно вживати їх у мовленні; збагачувати словниковий запас; розвивати мислення й мовлення учнів; прищеплювати любов до української мови

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організаційний момент

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

 (наявність)

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

        Виконання вправи 119 с.57

ІV Повідомлення теми уроку. Вивчення нового матеріалу.

 

  1.     Слово вчителя: Сьогодні на уроці ми маємо дізнатися що таке омоніми; навіщо нам потрібна ця група слів в мовленні

Запишіть число, класна робота та тему уроку

  1.     Опрацювання теоретичного матеріалу та пояснення вчителя (с. 50)
  2.     Виконання вправ 99, 101
  3.     Пояснення вчителя:  Але слід розрізняти омоніми та багатозначні слова.  У багатозначних словах значення пов'язані між собою. Наприклад, крило літака та крило птаха, лексичні значення цих слів пов’язані між собою, лексичні значення цих слів випливають одне з одного. Омоніми - різні слова, не пов’язані між собою не мають схожих ознак.  Наприклад, кран підйомний та кран водопровідний.
  4.     Виконання завдання. З’ясуйте в яких парах слів багатозначні слова, а в яких омоніми

1. Теплий день, теплий погляд. 2. Степова чайка, пливе чайка. 3. Веселі діти, нікуди діти. 4. Чиста совість, чиста тарілка. 5. Перлова крупа, перлове намисто. 6. Чашечка квітки, чашечка для кави. 7. Вити гніздо, голосно вити. 8. Склад будматеріалів, склад слова.

  1.     Виконання завдання Складіть і запишіть речення з омонімами, уникаючи двозначності.

1. Бал (шкільна оцінка) – бал (вечір відпочинку);

2. Лютий (назва місяця) – лютий (злий);

 

6. Виконання вправ 104, 105, 106

7. Виконання завдання Спишіть речення. Визначте, якими членами речення в них є омоніми. Підкресліть їх.  Читайте байку для науки. Мама купила дочці на халат зелену байку. За рідний край і життя віддай. Правда – край порога, а неправда – біля столу. (УНТ)

VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

На цьому уроці я дізнався     (дізналася) про…

На цьому уроці я навчився (навчилася)…

VІІ. Домашнє завдання.

§11  впр. 102

docx
Додано
28 січня 2022
Переглядів
1399
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку