Розробдено урок з метою: розширити знання дітей про органи чуття, чим саме пізнаємо світ; що можна впізнати на дотик Удосконалювати уміння спілкуватися, сприяти особистісному і соціальному розвитку . Сприяти збагаченню словникового запасу учнів. Розвивати творче мислення та вміння самостійно приймати рішення.
Я досліджую світ
Тема: Органи чуття. Турбота про органи тіла, гігієнічні навички Чим я пізнаю світ?Смаки
Мета: розширити знання дітей про органи чуття, чим саме пізнаємо світ; що можна впізнати на дотик Удосконалювати уміння спілкуватися, сприяти особистісному і соціальному розвитку . Сприяти збагаченню словникового запасу учнів. Розвивати творче мислення та вміння самостійно приймати рішення. Формувати потребу бути соціально активним і старанним учнем. Виховувати відповідальне ставлення до свого навчання
Обладнання:лото, пазли, ілюстрації органів чіуття, відеоматеріал
Хід уроку
1 Організація класу
2 Ранкова зустріч (тижд.10) «Театр»
Ляльковий театр «Рукавичка»
- «Скринька запитань»
- Запити учнів
- «Мікрофон» : я хочу розповісти….
- Екран настрою
3 Оголошення теми і мети уроку. Прогнозування очікуваних результатів
— Чи задумувалися ви про те, як людина пізнає світ?
— Відгадайте загадки. Слова-відгадки підкажуть вам, за допомогою чого людина пізнає світ.
• Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)
• Круглі озерця ніколи не замерзають. (Очі)
• У двох матерів по п’ять синів і всім одне ім’я. (Руки)
• Сопе, хропе, часом чхає, сюди-туди зазирає,
на морозі замерзає, бо одежини не має. (Ніс)
• Посягнеш — досягнеш, оглянешся — не побачиш. (Вуха)
— Як ви здогадалися?
— На уроці ми з’ясуємо, як людина пізнає навколишній світ.
Гра «Назвіть предмет за ознаками»
Учитель називає ознаки предмета, учні вгадують цей предмет.
М’який, солодкий, ароматний фрукт з жовтою шкуркою. (Банан)
Дуже кислий жовтий фрукт. (Лимон)
4 Сприймання і усвідомлення навчального матеріалу.
Дослід
Для проведення цього досліду необхідно заздалегідь підготувати воду, склянки та ложечки.
Учитель викликає до свого столу учня й пропонує йому визначити, що міститься в баночках, які стоять на столі. (У банках - цукрова пудра, дрібна сіль «Екстра» і борошно). Учень має за зовнішнім виглядом визначити, що це за порошки.
- Чому очі не можуть допомогти нам визначити, що це за порошки?
- Чи зможуть це зробити вуха? Чому?
- Подумайте, який орган чуття допоможе нам виконати цю роботу.
- За допомогою якого органу ми змогли розібратися, де сіль, де цукор і де борошно?
Язик - орган смаку. Саме завдяки йому людина розрізняє смак їжі.
Робота за підручником: розгляд і бесіда за змістом малюнків
Дослід.
Для проведення цього досліду можна викликати до дошки трьох учнів. Учитель зав’язує їм очі й просить тримати руки за спиною. Потім до облич дітей учитель підносить предмети, а учні мають здогадатися, які саме.
По черзі кожному з трьох учнів підносяться розрізаний огірок, апельсин, шматочок шоколадки.
- За допомогою чого ви впізнали предмети?
Б) Бесіда
5 Закріплення навчального матеріалу
6.Підсумок уроку. Рефлексія.
- Що дізналися нового? Що сподобалося? Оцініть свою роботу на уроці та настрій
- Вправа «Незакінчене речення»: я мрію стати… Для цього мені потрібно….
Цікаве на уроці https://www.youtube.com/watch?v=1A-EV3iRURY