Виховна година : ”Осінь надихає”
Мета: навчитися бачити красу землі,збагатити уявлення дітей про пори року –
осінь; удосконалювати вміння зв’язного і послідовного викладання думки, зба-
гачувати словниковий запас учнів. Розвивати фантазію,уяву,увагу,виховувати
любов до природи.
Обладнання: дари осені, листочки дерев, ілюстрації, костюм осені , яблука ,
зонтики для танців , назви місяців розрізані .
Хід заняття
I.Організаційна частина
Ведуча
Ось і осінь стоїть на порозі
Розфарбовує гарно ліси
Щедра осінь давно у дорозі-
І добра принесла і краси…
І красою нам очі милує,
Тішать серце рясні кольори.
І врожаєм хорошим дивує
Усміхається сонце згори. –Та - Так , дітки правильно ,- це осінь.
II.Основна частина
I.(Діти розповідають вірші)
1. Ясноока тиха осінь
Ходить між дубів і сосен
І малює кожен лист
Бо малярський має хист.
2. Осінь часу не марнує,
Швидко сцену декорує:
На березу жовте листя
А на ясен – золоте.
Клен красується барвисто
Мов червоний мак цвіте.
3. Тільки сосни і ялини
У вбранні своїм без зміни
Залишилися на сцені
Бо вони – вічнозелені.
4. Це для нас осіння казка –
На виставу йдіть , будь ласка !
Співаки – пташині хори ,
А дерева – то актори .
5. У золоті , у янтарі
Красуня – осінь на дворі .
Яка зворушлива вона ,
Пора замріяна й сумна .
6. Осінь наша , осінь –
Золота година ,
Неба ясна просинь ,
Пісня журавлина .
7. Бабиного літа
Довгі , білі коси …
І дорослі й діти
Люблять тебе , осінь .
8. Та не тільки славна
За свою ти вроду –
Урожай іздавна
Ти несеш народу .
9. Щедра і дорідна ,
Пахнеш ти медами ,
Славиш край наш рідний
Зерном і плодами !
10 .Осінь , осінь , осінь
В гості тебе просимо
З щедрими хлібами ,високими снопами ,
З листопадом і дощем , з перелітним журавлем .
Ведуча: Давайте ж запросимо осінь до нас на свято піснею ( Диво – осінь ) Входить осінь.
Осінь : Добрий день ! В добрий час !
Рада дуже бачить вас !
Я – Осінь чарівна і ясна .
Я – дивна наче казочка сама .
Тримаю пензлик у руках ,
Малюю я в садках , в гаях .
Малюю всюди – тут і там ,
Щоб догодити , любі , вам .
Завдання вам я принесла : братів осінніх ви складіть .( Діти складають назви осінніх місяців . )
II.Складання віршів .
Ведуча : Братів осінніх ви впізнали тепер про осінь мову поведемо і слово в риму доберемо .
За літом , як завжди буває ,
Чарівна осінь …. (наступає )
Як тепле сонечко сміється
То все ще літечко …..(здається )
Та все ж гніздечка опустіли –
Пташки у вирій …..( полетіли )
В теплі краї , як кажуть люди ,
І до весни вже їх ….(не буде )
Не зазвучать пісні для втіхи ,
В природі стало …( тихо – тихо )
І вже нема чому радіти
Бо починає лист ….( жовтіти )
А вітер між дерев гуляє
На землю листячко …( скидає )
Воно кружляє і летить
А потім ляже і ….( лежить )
Дерева зовсім стали голі
Травичка пожовтіла в …( полі )
Поменшав день ось в чому річ
Та стала довга – довга …( ніч )
А осінь все собі мандрує
І землю до зими …( готує )
III. Гра ‘’Дізнайся овоч ‘’
IV. Загадки від дітей.
1.Печуть мене , смажать і варять
Їдять мене і дуже хвалять ( картопля )
2. Сидить Марушка в семи кожушках
Хто її роздягає той сльози проливає ( цибуля )
3. Довгий , зелений
Добрий і солоний
Добрий і сирий
Хто він такий ( огірок )
4. В полі хороше мені
Зеленіти навесні
Чим же я – не молодець ?
Маю диво – корінець
Все про нього дбаю
Цукор відкладаю ( буряк )
5. Хто голівоньку свою
Влітку покриває ?
І по двадцять хустин
На голівці має ? ( капуста )
6. На городі виріс дужий
Круглий жовтий і байдужий
До червоних помідорів
До капусти і квасолі
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися ? ( гарбуз )
V. Гра “Хто швидше з’їсть яблуко.”
VI.Гра “Пантоміма навпаки.”
ІІІ.Заключна частина
Ведуча: Ось і дійшло до кінця наше свято
Дозвольте сьогодні усім побажати
Багато хороших і сонячних літ .
Так будьте ж здорові!
Так будьте багаті !
Хай діти радіють у батьківській хаті !
Нехай розквітають лани і оселі
Так будьте ж щасливі і будьте веселі !
Ведуча: Провести осінь і зустріти зиму хочемо ось цим чудовим танком
дівчаток з зонтиками . ( Н. Май “КАП-КАП” )