Основа слова і закінчення слів. Форми слова і спільнокореневі слова

Про матеріал
МЕТА: поглибити знання учнів про основу і закінчення слова, про форми слова і спільнокореневі слова (на основі спорідненості слів); закріпити вміння розрізняти спільнокореневі слова та форми слова, визначати закінчення, основу, корінь, розвивати навички спостереження, зіставляння; зміцнювати бажання вивчати рідну мову, прищеплювати любов до природи
Перегляд файлу

ТЕМА: Основа слова і закінчення слів. Форми слова і спільнокореневі слова.

МЕТА: поглибити знання  учнів  про основу і закінчення  слова, про форми

 слова і спільнокореневі слова (на основі  спорідненості слів); закріпити вміння розрізняти спільнокореневі слова та форми слова, визначати закінчення, основу, корінь, розвивати навички спостереження,

 зіставляння; зміцнювати бажання вивчати рідну мову, прищеплювати                   любов до природи

Тип уроку: комбінований.

Методи та прийоми: робота в группах, робота в парах, «Піраміда знань», розподільне письмо, евристична бесіда, проблемні питання, самостійна робота, творча робота, різнорівневі завдання.

Обладнання: орфографічні словники (на кожну парту), моделі будови слів, зображення дерев з «коренями»  для роботи в групах, таблиця «Будова слова», рухлива схема, складові частини для «піраміди знань», два набори слів для гри «Кмітливчик», мікрофон.

                                                         Хід уроку:

  1. Організаційний момент

Дзвонить дзвоник, не стихає,

Школярів усіх скликає,

Сядьте зручно, усміхніться,

І на мене подивіться.

Зробимо в науку крок,

Починаємо урок.

Нумо швиденько вмикаємося, розгадуємо слова.

 

 

II. Актуалізація опорних знань

Скільки снігу намело!

Білого, пухнастого!

Це Зима-бабуся вмить

світ зробила казкою!

Ходить вона по землі,

робить стежки снігові,

річки льодом покриває,

кучугури намітає.

Вранці на віконнім склі

цвітуть квіти льодові,

на сріблястому гіллі

сидять диво-снігурі.

Любить Зима, щоб довкола

снігу всім було доволі,

щоб малеча на санках

щебетала, наче птах!

Ольга Зубер

Випиши з вірша «Зима» виділені слова. Яка в них спільна частина?

Об’єднані спільним значенням слова називають

словами-«родичами», або спорідненими словами.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Спільна частина споріднених слів — корінь.

Запам’ятай! Корінь позначають так: ,    снігові .

Читаймо казку «ЧОМУ РИПИТЬ СНІЖОК»

Випиши з тексту казки виділені слова.
Познач корінь у кожному слові.

ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.

Гра з гральним кубиком. Варто дати карту кожній команді і так само кубик.

Карта

Команда яка перша розгадає слово буде грати перша, друга друга. Інструкція в додатках. Завдання команди першою дійти до фінішу

V. Пдсумок

VI. Рефлексія

Домашнє завдання.

Додатки

 Гра створена за картою. карта створена з гіперпосилань на поле з закритими запитаннями, на які відповідає команда. На кожному слайді, коли натиснути на завдання з'явиться відповідь та є кнопка переходу назад до карти. Для зручності карту раджу роздрукувати командам(версія для дуру додається).

Потрібні: фішки 2(>) шт та гральний кубик.

Правила гри:

Об’єднайтесь у дві(>) команди. Зіграйте дешифрувальник, щоб з’ясувати хто ходе перший. Кидайте кубик по черзі та відповідайте на питання. Виконуйте вказівки гри та прямуйте до фінішу. Виграє та команда, що дійде першою.

Інструкція до презентації: на карті кожна цифра містить гіперпосилання, в режимі демонстрації потрібно слідкувати щоб змінився курсор на гіперпосилання (це важливо) та натискати на цифру.

Далі слайд-поле з закритими питаннями натискаємо на прямокутник переходимо на слайд завдання.

Слайд завдання - натискаємо на завдання з'являється відповідь.

Кнопка назад- переходе до карти.

 

 

 

docx
Додано
17 жовтня 2023
Переглядів
166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку