«Основні принципи організації охорони здоров’я в країнах із системою медичної допомоги, що розвивається»

Про матеріал
Матеріал розглядає принципи організації охорони здоров’я в країнах із системою медичної допомоги, що розвивається, на прикладі Бразилії. У Конституції зазначено доступність та абсолютну рівність перед отриманням медичних послуг. Держава забезпечує 80% послуг, зокрема лікування ВІЛ та гепатиту C. Близько 70% населення має державне медичне страхування. Бразилія активно співпрацює міжнародно в галузі охорони здоров'я, є країною-донором і розвиває медичний туризм. Матеріал підкреслює важливість міжнародного співробітництва для покращення ситуації в країнах, що розвиваються.
Перегляд файлу

Завдання за темою 9:

«Основні принципи організації охорони здоров’я в країнах із системою медичної допомоги, що розвивається»

 

  1. Сутність поняття «країни, що розвиваються» (приклади).

Країни, що розвиваються, характеризуються низьким рівнем економічного, соціального і політичного розвитку. Термін використовується для групування країн, які мають спільні ознаки, такі як низький рівень доходу на душу населення, обмежена диверсифікація експорту і обмежена інтеграція у світову фінансову систему.

Незважаючи на їхню кількість, величезну територію та чисельність населення (80% населення Землі), на них припадає менше третини валового світового продукту (ВСП). До країн, що розвиваються, в основному відносяться країни Азії (Індія, Малайзія, Монголія, В'єтнам, Тайланд), Африки (Ангола, Мадагаскар, Нігерія, Центральноафриканська Республіка, Зімбабве), Латинської Америки (Бразилія, Мексика, Куба, Домініканська Республіка, Уругвай) та Європи (Туреччина, Польща, Україна, Македонія, Косово).

Ці країни часто мають колоніальне чи напівколоніальне минуле, низький рівень життя, складну економіку, політичну нестабільність, соціальну напругу та залежність від розвинених ринкових економік. Інші характеристики включають слабку інституційну базу, високий рівень безробіття, нерівномірну соціальну структуру, високий рівень злочинності та низький рівень освіти населення.

Міжнародне співтовариство в останні десятиліття виявляє зростаючий інтерес до поліпшення ситуації у країнах, що розвиваються, зокрема в галузі охорони здоров'я. Міжнародне співробітництво в цьому контексті стає ключовим фактором для розв'язання проблем і підвищення якості життя в цих регіонах.

 

 

  1. Основні принципи організації охорони здоров’я у певній країні світу, що розвивається (вибір за власним бажанням).

 

Бразилія

Конституція Бразилії декларує доступність та абсолютну рівність всіх перед необхідністю отримання медичних послуг. Держава надає 80% усіх медичних послуг, що створює фундаментальні умови для рівних можливостей доступу до медичної допомоги для всього населення. Близько 1% відрахувань від будь-якої банківської операції спрямовується на


медицину. Держава приділяє особливу увагу фінансуванню охорони здоров'я, забезпечуючи покриття витратних сфер, таких як лікування ВІЛ-асоційованої патології та гепатиту С, гемодіалізу та інсулінотерапії. Лікарі виписують медикаменти, які можна отримати на місці. В разі відсутності ліків у конкретному закладі, їх можна придбати самостійно, проте такі випадки становлять лише невеликий відсоток.

Приблизно 70% населення має державне медичне страхування, яке гарантує широкий доступ до медичних послуг. Навіть іноземцям, у тому числі приїжджим, надається невідкладна допомога, але для подальшого лікування іноземцям необхідно мати страховий поліс. Бразилія перейшла від категорії «одержувач» медичної допомоги до категорії «донор» і високо приділяє увагу питанням громадського здоров'я, зокрема в області лікування ВІЛ-асоційованої патології та гепатиту С. Бразилія активно розвиває медичний туризм та є однією з країн-донорів у світі, здійснюючи міжнародну співпрацю у галузі охорони здоров'я, включаючи створення міжнародних охоронних організацій.

Звідки можливий підвищений інтерес до системи обов'язкового медичного страхування в Бразилії?

Бразилія вдосконалила систему управління та моніторингу в галузі охорони здоров'я. Застосування сучасних технологій та інформаційних систем дозволяє вести ефективний моніторинг різних аспектів медичної діяльності, визначати пріоритети та швидко реагувати на виклики галузі. Це сприяє підвищенню якості медичних послуг та оптимізації витрат.

Країна вкладає значні зусилля у розвиток медичних досліджень та інновацій. Це означає активний пошук нових методів лікування, впровадження передових медичних технологій та стимулювання наукових відкриттів. Такий підхід сприяє підвищенню рівня медичних послуг та конкурентоспроможності системи в глобальному масштабі.

Система обов'язкового медичного страхування в Бразилії забезпечує ефективний механізм реагування на епідемії та глобальні загрози здоров'ю. Це включає реалізацію широкомасштабних вакцинаційних кампаній, організацію системи раннього виявлення та контролю за захворюваннями.

За останнє десятиріччя Бразилія активно розвиває медичний туризм, надаючи високоякісні медичні послуги іноземним пацієнтам. Це включає надання консультацій, проведення складних операцій та реабілітаційні програми. Сприятливі умови для медичного туризму в Бразилії сприяють привертанню іноземних пацієнтів і внесенню додаткового доходу у сферу охорони здоров'я.


 

 

Таким чином, основні принципи організації охорони здоров'я в Бразилії відзначаються широким доступом до медичної допомоги, активним державним фінансуванням, державним медичним страхуванням, наголосом на громадському здоров'ї та міжнародною співпрацею в галузі медицини. В країні комплексний підхід до управління системою охорони здоров'я, що спрямований на покращення ефективності, доступності та якості медичних послуг.

docx
Пов’язані теми
Біологія, Інші матеріали
Додано
3 грудня 2023
Переглядів
654
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку