Тема: Особиста гігієна і здоров’я
Мета:
Обладнання: плакати, ілюстрації, посилка від Мийдодира, виставка засобів особистої гігієни, індивідуальні засоби гігієни на партах, дзеркальця.
Хід уроку
I. Організаційний момент
(святково убраний клас, лунає музика)
Усміхнися всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День веселим буде!
II. Повідомлення теми і мети виховного заходу.
Сьогодні ми продовжимо говорити про правила особистої гігієни
На дошці тема заходу:
Чистота - запорука здоров'я
Як про здоров'я дбаєш - так і маєш.
III. Актуалізація опорних знань і умінь учнів
На адресу вашого класу прийшла посилка від Мийдодира. Є тут і лист від нього, прослухайте, що він радить вам (магнітофонний запис).
А ось портрет Мийдодіра (на дошці ілюстрація)
1). Я хлюпочу, я дзюркочу,
Чисто всіх помити хочу.
(вода)
2). Гарне я і запашне,
Роботяще змалку.
Люблять всі чомусь мене
Вдень і на світанку
Кажуть, я даю красу,
І здоров'я, Й силу
Чистоту у дім несу
Звуть мене всі...
(мило)
3). Я м'якенька полотнинка
Випрана дбайливо
Не серветка, не хустинка,
Знаю своє діло.
Я до щічок, до голівки
Притулюсь ласкаво.
Я вберу усі краплинки
З тіла після ванни.
(рушник)
4). Хто зі мною поведеться
Той здоровий буде.
Буде часто усміхатись
Білими зубами
Мене знає вся малеча,
І бабусі, й мами.
(щітка)
5). Хто завжди правду каже
Яким є, таким покаже
І без слів про все розкаже?
(дзеркало)
6). Резинка - Акулинка пішла гулять
По спинці
Поки вона гуляла, спинка рожевою
Стала.
(губка)
7). Густий і зубастий учепився
В чуб вихрастий
Розчешу я кучері,
кучері накручені.
(гребінець)
IV. Вивчення нового матеріалу
1). Бесіда про воду
- Чому так говорять: чиста вода - для хвороби біда?
- До нас завітали гості.
- Хто вони? Ви їх впізнали?
Слово гостям
Мило. У воді без мене розчиняється тільки третина бруду. Тому митися самою водою, без мила, недостатньо.
Правила миття рук.
1. Намочити руки
2. Намилити до появи піни
3. Терти долоні і повністю руки
4. Під нігтями мити щіточкою
5. Змити піну
6. Витерти руки насухо
Вода. І у ванній, і в бані, всюди й завжди - вічная слава милу й воді.
Вода - це здоров'я
Вода - це краса
Вода - це цілюща ранкова роса
– Так чому потрібно дружити з милом і водою?
Бо здоров'я - всьому голова
2). Виставка експонатів мила для дітей.
– Давайте розглянемо, які види мила для дітей є.
3). Демонстрація правил миття рук.
(хлопчик демонструє це)
Так чому потрібно мити руки?
Дитина. Вчені вважають, що руки є найбруднішими органами людини. Тому руки потрібно мити вранці, після вбиральні та перед прийманням їжі. З-під нігтів слід вичищати бруд і обрізати їх один раз на тиждень.
4). Демонстрація крему для рук
5). Бесіда про правила догляду за ногами.
Робота з загадкою.
Все життя обганяють одне одного,
А обігнати не можуть.
(ноги)
– Чи потрібно слідкувати за ногами?
Дитина. Ноги вимагають особливого догляду за ними
1. Підбір зручного взуття
2. Прасування щодня шкарпеток
3. Щодня мити ноги
4. Ходіння босоніж.
– Якщо використовувати ці поради, ноги будуть здоровими.
V. Фізкультхвилинка
6). Бесіда про догляд за волоссям
а). Загадка
Не сіють, не садять - само виростає.
(волосся)
Розповідь про волосся (індивідуальна домашня робота)
У людини на голові росте від 50 до 140 тисяч волосин. З них щодня випадають від 30 до 100 штук. Та кількість волосин не зменшується, бо на місці тих, що випали, виростають нові.
Якщо правильно доглядати за волоссям, то воно буде густе й красиве, бо волосся - прикраса людини.
Кожна волосина росте з волосяного мішечка і змащується жиром. Завдяки цьому воно м'яке і еластичне. З часом до жиру прилипає пил і бруд, тому волосся миють раз на тиждень.
б). Виставка шампунем для дітей
– Давайте розглянемо, які шампуні корисні для дітей
в). Демонстрація правильного розчісування волосся. Як правильно розчісувати волосся.
– Розчісують обережно з кінців. Це сприяє кращому росту волосся. Не можна розчісувати чужим гребінцем.
г). Демонстрація зачісок учнів
(Звучить музика. Дівчатка демонструють зачіски на кожен день і святкові)
7). Бесіда про правила догляду за зубами
а) Загадка
Тридцять два молотять - один перевертає.
(зуби, язик)
– Чому зуби потребують догляду?
– Що значить доглядати за зубами?
б). Робота з дзеркальцем
– Погляньте у дзеркальце на зуби. Ви бачите безліч щілинок і дірочок. У них потрапляють залишки їжі.
– Що роблять лікарі в такому випадку?
(індивідуальна домашня робота)
Дитина. Лікарі радять чистити зуби увечері перед сном та вранці. Чистити зуби потрібно не поспішаючи, зверху вниз і знизу вверх. Так само зуби чистяться із середини. Після кожного вживання їжі зуби прополіскують теплою водою.
в). Розгляд зубних щіток і паст (виставка щіток і зубних щіток)
VI. Закріплення знань і вмінь учнів
1). Зустріч з лікарем-педіатром
Лікар коротко знайомить дітей з основними правилами гігієни і для чого треба дотримуватися гігієнічних навичок.
2). Бесіда про власну гігієну школяра.
3). Сценка «Мікроб»
– Ага, ось ви де всі!
Зараз я вам покажу!
Ви всі захворієте і помрете!
Ви чому смієтесь?! Чого регочете?
Що це? Мене не бояться?!
Ану мовчати! Я наказую!
Що зі мною? Мені зле!
Я слабшаю, слабшаю.
Мабуть, мені тут не місце!
VІI. Підсумок уроку
Отже, чистота - запорука здоров'я!