Технологічна карта уроку географії в 7 класі
Вчитель Лазаренко Анастасія Іванівна
Тема уроку «Особливості географічного положення, дослідження та освоєння Північної Америки»
Цілі уроку:
Навчальні- сформувати уявлення про особливість географічного положення та своєрідність природи материка пов’язану з його географічним положенням; ознайомити учнів з історією відкриття та освоєння материка Південна Америка; формувати у школярів інтерес до вивчення географії, вводячи в урок елементи цікавої географії та інтерактивні форми роботи, вміння учнів вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручником, картами атласу, малюнками, схемами); розвивати пізнавальну активність дітей, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки |
Розвивальні- розвиток уміння користуватися різними джерелами інформації; здатності розвивати в собі стійкість і впевненість, щоб навчатися і досягати успіхів |
Виховні- здатність до співробітництва, мобільність, уміння адаптуватись та виконувати різні завдання, навчити сприймати природу як цілісну систему, виховувати готовність долучатися до захисту навколишнього середовища |
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Очікувані результати |
Види навчальної діяльності |
координатний промінь, координата, початок відліку, напрямок відліку, одиничний відрізок |
називає:основні етапи дослідження материка, характерні риси географічного положення Північної Америки; пояснює: особливості географічного дослідження; визначає:географічні координати крайніх точок материка, довжину материка показує на карті:об’єкти географічної номенклатури (згідно програми) |
Робота з картою. |
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми
|
Ф О Н Д* |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
1 |
Організація початку уроку |
2 хв |
Епіграф до уроку, вступне слово вчителя |
Словесно-демонстраційний |
Ф |
вітає учнів; перевіряє готовність класної кімнати та учнів до уроку, організація дитячої уваги |
Вітають вчителя, готуються до уроку, записують в зошиті дату |
2 |
Перевірка домашнього завдання |
3 хв |
Перевірка завдань параграф 32 завдання 8 (ст..128) |
Репродуктивний та совесно-інформаційний |
Ф І |
Вчитель слухає, перевіряє, уточнює |
Учні пояснюють виконане завдання, перевіряють |
3 |
Актуалізація навчальної діяльності |
5 хв |
Гра «Вірю не вірю» |
Словесно-демонстраційний |
І
|
Вчитель надає картки гри |
Учні індивідуально виконують запропоновані завдання |
4 |
Мотивація навчальної діяльності, постановка цілей і завдань |
1 хв |
Представлення мети, завдань уроку |
Мотивація та стимулювання навчальної діяльності |
Ф |
1. Озвучення теми уроку. 2. Інформування про мету співпраці.
|
Осмислено слухають розповідь вчителя, записують дату і тему уроку |
5 |
Формування нових знань і методів дії |
5хв |
Перегляд відео «Цікаві факти про Північну Америку» https://www.youtube.com/watch?v=DdXH9ozMCBY
|
Організація та здійснення навчальної діяльності, словесно-демонстраційний |
Ф І |
Демонструє відео |
Учні сприймають нові знання, висловлюють власні думки |
6 |
Первинна перевірка розуміння нової інформації |
2 хв |
Обговорення запитання: Чим Північна Америка вирізняється від вже вивчених материків? |
Інформаційно-рецептивний та евристичний |
Ф І |
Вчитель акцентує |
Аналізують та роблять
|
7 |
Застосування знань і навичок в новій ситуації |
4 хв |
Завдання для груп: Проаналізувати за допомогою карти географічне положення материка та визначити географічні координати |
Репродуктивний метод та словесно-інформаційний |
Г |
Вчитель нагадує план характеристики фізико-географічного положення материка |
Учні працюють в групах, формують відповіді відповідно до плану та визначають географічні координати |
8. |
Вивчення нового матеріалу |
6 хв |
Прийом «Мандрівка»
|
Евристичний |
Ф |
Вчитель розповідає про історію відкриття та освоєння метрика |
Складають у зошитах таблицю про відкриття та дослідження материка |
9 |
Фізкультхвилинка |
2 хв |
Проведення фізкультхвилинки |
|
Ф |
Вчитель змінив вид діяльності, забезпечив емоційне полегшення для учнів |
Учні змінили вид діяльності і готові продовжувати працювати |
10 |
Перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями даного матеріалу
|
5 хв |
Прийом «Діаграма Вена» Порівняти фізико-географічне положення материків Антарктиди і Північної Америки
Розставити першовідкривачів і дослідників у хронологічній послідовності як вони потрапили на континент |
Інформаційно-рецептивний та евристичний |
Ф І |
Задає запитання:
1. Якими океанами омиваються материки? Зображує на дошці таблицю |
Дають відповіді на запитання, міркують
Відповідають усно |
11. |
Застосування нових знань |
5 хв |
Інтерактивна вправа https://learningapps.org/6885060 |
Репродуктивний метод та словесно-інформаційний |
І |
Слідкує за виконанням |
Учні виконують завдання
|
12. |
Підсумок
|
3 хв. |
Рефлексія «Що було
|
Словесно
|
Ф І |
Організовує зворотний
|
Учні активно приймають участь |
13. |
Запис та обговорення домашнього завдання |
2 хв |
Завдання для роботи вдома |
Словесний |
Ф І |
Вчитель проговорює |
Учні записують домашнє завдання у щоденник |