Давайте пригадаємо:
Мета:
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Давайте пригадаємо:
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Як працювати з текстом у середовищі Microsoft Publisher 2010?
На відміну від роботи в середовищі текстового процесора, у якому текст заповнює весь простір сторінки між полями й перетікає з однієї сторінки на іншу, у Microsoft Publisher 2010 текст розміщується в контейнерах. Кожний контейнер — це текстове поле, яке можна додати до публікації за допомогою інструмента Накреслити текстове поле. Цей інструмент можна знайти як на вкладці Основне, так і Вставлення. Користувач формує публікації, розміщуючи текстові поля на сторінках. Можна розмістити текстове поле в потрібному місці сторінки, надати йому потрібного розміру, розбити його на стовпці або зв’язати одне текстове поле з іншим, так що текст перетікатиме між контейнерами, навіть якщо вони містяться на різних сторінках.
Текстове поле можна повертати, для цього після його виділення достатньо навести вказівник миші на зелений маркер повороту. Коли вказівник миші набуде вигляду кола, слід натиснути кнопку миші й виконати протягування в необхідному напрямку.
Змінювати параметри форматування тексту в контейнері можна за допомогою інструментів на вкладці Формат в області Знаряддя для текстових полів, яка з’являється після виділення текстового поля.
Розміри контейнера можуть бути такими, що введений текст із обраними параметрами форматування повністю не вміщується всередині текстового поля. У цьому разі в правій нижній частині виділеного текстового поля відображається позначка Текст в області переповнення |—|. Текст при цьому не зникає, а розташовується в так званій «області переповнення». Це означає, що деяка частина тексту прихована. У цьому разі потрібно або збільшити розміри текстового поля, або зменшити розмір шрифту, або перенести частину тексту в інше текстове поле.
При зв’язуванні текстових полів текст, що не вміщується в одному полі, може «перетікати» в інше. Ланцюжок зв’язаних текстових полів становить текст однієї статті. Зв’язати текстові поля можна різними способами:
У текстовому полі, у якому продовжується текст після зв’язування, з’являється позначка , що вказує на текстове поле, де розміщується попередня частина статті.
Можна розірвати зв’язок між зв’язаними полями, для цього використовують інструмент Розрив у групі Зв’язування на вкладці Формат.
Які особливості роботи із зображеннями в публікаціях?
Як і в інших програмах пакета Microsoft Office 2010, до публікацій можна додавати зображення з файла, картинки з колекції Microsoft або фігури за допомогою відповідних інструментів з групи Зображення на вкладці Вставлення.
Аналогічно до того, як текст у публікаціях розміщується в текстових полях, кожний малюнок розташовується в контейнері, який називають рамкою.
Використовують різні способи додавання нового зображення в публікацію:
У готових шаблонах публікацій зображення та текстовий підпис до нього можуть бути згруповані в один об'єкт. Як і в середині текстового процесора, згрупувати або розгрупувати виділені об'єкти можна за допомогою відповідних вказівок контекстного меню.
Після того, як малюнок розміщено на сторінці публікації, можна змінювати його місце розташування, а також параметри форматування за допомогою інструментів вкладки Формат в області Знаряддя для зображень, яка з'являється якщо двічі клацнути на малюнку.
Як і в середовищі текстового процесора, управляючи обтіканням тексту навколо малюнка, можна встановлювати різні варіанти взаємного розташування малюнків і тексту.
Крім малюнків, до публікацій можна додавати й інші графічні об’єкти, зокрема спеціальні об’єкти з бібліотеки стандартних блоків Microsoft Publisher, які обирають на вкладці Вставлення в групі Стандартні блоки.
За допомогою кнопки в правому нижньому куті цієї
групи можна відкрити вікно Бібліотека стандартних блоків, у якому переглядають перелік усіх доступних об’єктів
і обирають потрібний. Подібні об’єкти (календарі, заголовки, емблеми
тощо) можна побачити у друкованих виданнях, наприклад газетах, ого-
лошеннях, грамотах, які ви вже бачили в повсякденному житті.
Один з варіантів випуску публікації — надрукувати її на принтері. Після створення та форматування публікації її слід підготувати до друку, для цього необхідно перевірити параметри сторінки та за потреби змінити їх значення. Це можна зробити за допомогою інструментів групи Параметри сторінки на вкладці Макет сторінки аналогічно до налаштування параметрів сторінки в середовищі текстового процесора.
Після завершення налагодження параметрів публікації доцільно перевірити її макет, оскільки зміна параметрів сторінки може привести до зміни параметрів деяких об’єктів. Для цього серед інструментів, які доступні в меню Файл/Властивості, слід обрати Перевірити макет
За результатами перевірки в правій частині вікна буде відображено область завдань Перевірка макета. У цій області подається список об’єктів, які мають деякі «невідповідності»: наявність області переповнення тексту в текстовому полі, непропорційна зміна розмірів зображень тощо. Користувачеві залишається переглянути поданий список та внести виправлення до налаштувань усіх чи окремих об’єктів публікації.
Друк публікації здійснюється аналогічно до друку, наприклад, текстового документа, створеного засобами текстового процесора.
V. Інструктаж з ТБ
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Виконання практичного завдання.
Вправа 1 ст. 148
Вправа 2 ст. 149
Вправа 3 ст. 151
Вправа 4 ст. 152
VІІ. Підсумки уроку
Виставлення оцінок.
Провести опитування учнів з наступних питань:
VІІI. Домашнє завдання
Підручник п. 20.5-20.7 ст. 146-152
IХ. Оцінювання роботи учнів
1