Особливості та відмінності зображення земної поверхні на глобусі, аерофотознімках, космічних знімках, планах, картах.
Номер слайду 2
Один з найдавніших картографічних малюнків знайдено на Україні, в Черкаській області. Малюнок вирізаний на бивні мамонта завдовжки 21 см 15 тис. років тому.
Номер слайду 3
Аерофотознімок – миттєве зображення ділянок земної поверхні. Перші аерфотознімки зроблено 150 років тому над Парижем з повітряної кулі.
Номер слайду 4
Зображення невеликої ділянки земної поверхні або половини площі Землі можна отримати за допомогою обладнання, встановленого на космічних апаратах – космічний знімок.
Номер слайду 5
Карта – зменшене, узагальнене зображення Землі, побудоване в певному масштабі. На картах зображають усю поверхню Землі або її частини.
Номер слайду 6
План місцевості — це креслення, на якому за допомогою умовних знаків зображено невелику ділянку земної поверхні в зменшеному вигляді.
Номер слайду 7
План місцевості та географічна карта – зменшені зображення поверхні Землі на площині. Вони не тільки показують, де розташовані географічні об’єкти, але й «розповідають» про їхні назви, розміри, форму. Зображення об’єктів на планах, картах, глобусі завжди орієнтовані за сторонами горизонту. На планах напрям на північ позначають стрілкою. Якщо стрілка відсутня, то вважають, що верхній край плану – північний, нижній – південний, правий – східний, а лівий –західний.
Номер слайду 8
Форму Землі видно на її зменшеній моделі – глобусі.