Овочi. Фрукти Відгадування загадок. Вивчення вірша на пам'ять. Рахування овочів і фруктів. Вивчення цифри 3

Про матеріал

Тема. Овочi. Фрукти

Мета: закрiпити слова до зазначеної теми; розвивати мовлення, уміння будувати речення українською мовою; ввести поняття «більше», «менше», «стiльки ж».

Перегляд файлу

ЗАНЯТТЯ 4

Тема. Овочi. Фрукти

Мета: закрiпити слова до зазначеної теми; розвивати мовлення, уміння будувати речення українською мовою; ввести поняття «більше», «менше», «стiльки ж».

Хід заняття

І. Повторення матеріалу

-Про що ми говорили  на минулому уроці?

1.1. Ранкова зустріч на тему «Овочі та фрукти які ми їмо»

1.2.Створення аплікації «Мої улюблені фрукти»

2.Гра «Відгадайте слово»

Шко (ляр, лярка, ла), олi (вець), учи (тель), уче (ниця), порт (фель), руч (ка), пе (нал), зо (шит), дош (ка), крей(да).

— На минулому заняттi ми вивчили назви кольорiв. (Повторити)

3. «РОЗУМНИКИ»
Здогадатись, якого слова не вистачає у римованому рядку. 
Сійся жито і пшениця, - Виросте всього доволі 
Буде дітям - … (паляниця) На широкім житнім …(полі) 
Для веселої малечі Запеклося сонце в хлібі, 
Бублик вигляне із … (печі) Хто зростив його - …(спасибі). 
А рум’яний …(колобок) 
Скочить прямо на зубок. 

4. Вивчення нового матерiалу

— Давайте вiдгадаємо, хто буде допомагати нам сьогоднi на заняттi. Гостроносий i малий,

Сiрий, тихий i незлий.

Вдень ховається, вночi

Йде шукать собi харчi.

Весь iз тонких голочок,

Як вiн зветься?..   (Iжачок)

— Дiти, а що збирає на свої голки їжачок? (Яблука, грушi, гриби)

— Їжачок бiгає лiсом, полем, а iнколи забiгає на городи та в садки. Ось вiн нам i розповiсть, що росте в саду та на городi.

На городi ростуть овочi: капуста, морква, картопля, буряки, цибуля, огірки, перець, помідори, редиска, баклажани. Деякi овочi ростуть в землi — картопля, морква, буряки, редиска, а деякі над землею — помiдори, огiрки, капуста, перець.

А тепер спробуйте вiдгадати, про якi овочi я вам прочитаю.

• Сидить баба на грядках, вся закутана в хустках.  (Капуста)

Мене солять, маринують

  Та на зиму консервують.

  Здогадався вже, дружок,

  Хто я? Мабутъ,... (огiрок).

• Сидить дiвка у коморi, а коса її - на дворi.   (Морква)

• Я кругленька, червоненька,

  З хвостиком тоненьким,

  А на смак гiркенька.

  На городi мене рвуть

  І до столу подають.   (Редиска)

Червоний Макар по полi скакав,

  У салат — солодкий,

  А у борщ — гiркий стрибав.   (Перець)

Дiти розглядають овочi на таблицi, розповідають, якого кольору, якої форми, який смак має кожен iз них.

5. Фiзкультхвилинка.

6. Вивчення вiрша про їжачка

Їжачок-хитрячок

Із голок та шпичок

Пошив собi пiджачок.

Натикає на голки

Грушi, яблука, сливки.

І до себе на обiд -

Вiн скликає цiлий рiд.

7. А тепер наш iжачок завiтав у садок. Там він побачив фрукти (вишнi, яблука, сливи, грушi, малину, полуницю, суницю, порічки).

Дiти розглядають фрукти, описують їх разом з учителем.

Фрукти кориснi усiм —

І дорослим, i малим.

Файнi будуть щоки

Вiд фруктових сокiв.

8. Фiзкультхвилинка «В саду чи на городi» («сад» —  руки вгору, «город» — руки в сторони). Учитель називає фрукти, овочi, а дiти виконують відповiднi рухи.

9. Математика

Вивчення цисла і чифри 3.

Порахувати фрукти, овочi.

Поняття «більше», «менше», «стiльки ж».

10. Робота в зошитi

Написання елементів 3

Написання 3

11. Пiдсумок заняття

 

docx
Додано
10 травня 2018
Переглядів
1789
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку