УРОК № 3 3 (А, Б, В, Г) клас ____________ (дата)
Тема: Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації
Мета:
Тип уроку: урок розвитку компетентностей;
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підключені до мережі Інтернет, презентація.
Структура уроку
I. Організаційний момент (2 хв.)
II. Актуалізація опорних знань (3 хв.)
III. Мотивація навчальної діяльності (2 хв.)
IV. Вивчення нового матеріалу (10 хв.)
V. Фізкультхвилинка (2 хв.)
VI. Формування практичних умінь і навичок (23 хв.)
VII. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Проведення логічної розминки (слайд 1-4)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ваші батьки, мабуть не одноразово стикались з проблемою- як знайти ту чи іншу адресу, як найшвидше дістатися до певних об’єктів. Сьогодні на уроці ми навчимося, за допомогою онлайн карт, знаходити рідний край та прокладати маршрути між різними об’єктами.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(слайд 6-15)
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Ознайомити учнів з поняттям «Електронна карта».
Електронна карта - картографічне зображення, створене на основі даних цифрових карт і візуалізоване на відеомоніторі комп'ютера або відеоекрані ін. пристрою (наприклад, супутникового навігатора).
Карти, які показують саме те, що вам цікаво:
Ви можете наближати карту, щоб краще роздивитися певну ділянку, або віддаляти, якщо хочете побачити більшу частину карти.
Це можна робити кількома способами.
Щоб знайти певне місце на Картах Google:
Натисніть клавішу Enter або значок пошуку .
Перегляд вигляду популярних онлайн карт- Карти Google, Яндекс карти.
Покроково розглянути роботу в Картах Google
V. Фізкультхвилинка
Ось до лісу ми дійшли,
Потім ми лісочком йшли
І грибочок там знайшли.
Нахилились, підняли,
У кошик поклали
І рушили далі.
Ми лісочком йшли,
Малинку знайшли.
Дотягнулися, зірвали
У кошик поклали
І рушили далі.
Ми лісочком йшли,
Пташеня знайшли.
Нахилилися, підняли,
В гніздечко поклали
І рушили далі.
VІІ. Формування вмінь та навичок (слайд 19-20)
Робота у зошиті
Робота за комп’ютером
Завдання. 1)Знайдіть рідний край на карті Google.
2)Прокладіть маршрут від будинку до будь-якого об’єкту.
3) Визначте відстань між ними.
Релаксація
Вправи для очей.
Очки вліво подивились –
Там нічого не змінилось!
Вправо поведем зінички…
Ні зайчика, ні лисички…
Ми нікого там не бачим?
Знову вліво,... і направо…
Це не вправа, а забава!
Очі вгору, очі вниз!
Не лінуйся! Посміхнись!
Ще раз вгору, знову вниз.
І на цьому – зупинись!
Оченятам зняли втому,
До роботи, нумо, знову!
VIII. Підсумок уроку
Рефлексія