Тема. Перетворюю іменовані числа з одиницями маси, розв’язую задачі з одиницями об’єму, обчислюю вирази на дії різного ступеня та нерівності.
Мета. Формуємо в учнів вміння змінювати одні одиниці вимірювання маси іншими; закріплюємо вміння розв’язувати задачі з одиницями об’єму і вдосконалювати навички усних та письмових обчислень; розвивати критичне мислення; виховувати інтерес до вивчення предмету.
Хід уроку
|
Щоб усе прекрасно знати, Будем добре працювати: Додавати, віднімати, міркувати І усім допомагати. Добрий, теплий, позитивний день у нас, Завітали батьки у 4-ий клас! До гостей уроку поверніться, Привітайтеся, усміхніться! Діти: Ми раді гостям! Наші двері відкриті! Бажаємо Вам Цікаво цей час погостити!
-Давайте і ми налаштуємося на позитивну, активну роботу на уроці: Міркуй точно! Відповідай чітко! Працюй правильно і швидко!
2. Актуалізація опорних знань
- Сьогодні на уроці ми закріпимо вміння перетворювати іменовані числа з одиницями маси, потренуємося розв’язувати задачі та вирази з ними. Зосередьтесь! Перше завдання, Ніби невеличке змагання. Хто з вас іменовані числа пригадає, В кілограми переведе, руку підіймає!
20т 20кг 3ц 25кг 48.000г 500.000г 13т30кг 15т 630кг 3ц 5кг 20.020кг 325кг 48кг 500кг 3.030кг 15.630кг 305кг А Г М А Н З И
-Як ще можна назвати магазин? (супермаркет, гіпермаркет, мінімаркет, крамниця) -Хто з вас допомагає батькам робити покупки в магазині?
Сьогодні у нас урок незвичний, Відвідуємо супермаркет математичний.
Будьте уважні, не позіхайте! Товари корисні для здоров’я придбайте. Запам’ятаємо візит до магазину, Запишемо в зошиті цю дату… 28 листопада Корисна робота Супермаркет – слово в перекладі з англ. мови означає «великий магазин» з продажу різноманітних товарів, продуктів, речей, одягу, іграшок, побутової техніки, меблів.
Каліграфічно правильно запишемо числа, які позначають число, день тижня і місяць за рахунком. 28, 5, 11 З цифр цих чисел складіть найбільше число. 85.211 - Що можна про нього сказати? -п’ятицифрове -сусіди -непарне -в ньому 85211 од.; 8521 дес.; 852 сот.; 85 тис.
85 тисяч – це великі гроші! Не поспішайте витрачати! Подумайте, що необхідно Вам за урок придбати! Кошик товарний беремо, В нього усе придбане за урок покладемо. Отож, за покупками вирушаємо, Міркуємо! А на дошці – На стрічку біля каси складаємо.
3. Узагальнення і закріплення вивченого, формування вмінь і навичок.
Що ж необхідно мати, Щоб товари в магазині придбати?
Гроші бувають готівкові (монети, купюри) і безготівкові (платіжна картка) ! Перші гроші з’явилися у Китаї.
1. Обчислення виразів Які ви помічники батькам, Вже зараз покажете нам. У продуктовий відділ вирушаємо, Найсмачніше вибираємо! Самостійно приклади розв’яжіть – Букви потрібні знайдіть.
(540+50):10=59 И 480:6·3=180 М ЛИМОН 42.000:1000=42 Л 33500:100·10=3350 Н КОЛЕКТИВНО 30·7+8=218 О самостійно
3350 280 59 42 180 218 3305 Н Ж И Л М О К -Розташуйте відповіді у порядку зростання і прочитайте слово.
Якщо ваш однокласник(ця) правильно приклади розв’язали, Швиденько у кошичок лимон йому(їй) поклали. Лимон – корисний продукт придбаємо, А що ми про нього знаємо?
- зміцнює імунітет, велика місткість вітаміну С - містить більше цукру, ніж полуниця - зміцнює кістки і покращує розумову активність ! Напій лимонад так і назвали, тому що вперше його почали готувати саме з лимонів.
2. Фізхвилинка для очей - Намалюйте очима лимон. Очі наші робили вправи і товари розглядали, Вліво – вправо, потім вгору подивились- Всі тут речі роздивились. Погляд кинули униз. І по колу подивись. Досить все вже розглядати, Час нам далі працювати.
У відділ молочний вирушаємо – Знову товар корисний придбаємо.
3. Розв’язування рівняння
Кожен товар має свій код. Знайдемо корінь рівняння і дізнаємося за кодом, який корисний продукт придбаємо (1 учень біля дошки)
(730-190) : х=6 - Про код товару можна дізнатися на ціннику 540: х=6 х=540:6 Отже, у кого відповідь співпадає, х=90 Йогурт у кошичок собі складає. (730-190) : 90=6 Хто у розв’язанні помилився, 540 : 90=6 Без йогурту залишився. (на стрічку) 6=6 - Чим цінний цей продукт? - натуральний кисломолочний -корисний для роботи шлунку -містить білок і кальцій для зміцнення кісток
- Слово йогурт походить від турецького «yogurur», що перекладається як «довге життя» Дуже важливо у виборі молочної продукції дивитися на строки придатності. - Запишемо іменовані числа, з інформації, яку почуєте..
Молоко при правильних умовах зберігання не втрачає своєї цінності 72 год=_?_діб (3 доби) Йогурт – 2 тижні - ? діб (14 діб) Сметана – 5 діб = ? год (120 год)
4. Розв’язування задачі
Далі йдемо по магазину, Розглядаємо вітрину. На городі, полі в нас росте Сонце ясне, золоте! Соняшник на сонце схожий, На олію він пригожий. - Про яку олію говориться у вірші? (соняшникову) Щоб олію придбати- Треба задачу розв’язати. * У першому бідоні 124 літри олії, а в другому – у 2 рази більше. Четверту частину всієї олії використали. Скільки літрів олії використали?
І – 124л 124·2=248(л) - ІІ ? л, ¼ використ. 124+248=372(л) - всього ІІ - ?, у 2 р. б. 372:4=93(л) – ¼ В: (124+124·2):4=93(л) ! Кому важко задачу розв’язати, Пропоную акційний товар взяти. На кишеньку у картці увагу зверни – Маленьку підказку для себе візьми.
- Чим корисна соняшникова олія? Вживання олії в їжу покращує пам’ять, роботу шлунку, підвищує концентрацію уваги. ! А чи знаєте ви, що дуже давно соняшник використовували для варіння фарби4 для насіння, а з насіння мололи борошно.
- Перевіримо розв’язання задачі. Хто правильно, без підказки задачу записав? Велику пляшку олії у кошик поклав. А хто акцією скористався? Тому товар у маленькій пляшці дістався.
5.Фізхвилинка. Вправа «Молекула»
Відчуваю, втомилися сидіти мої бджолята, Пропоную трішки по класу нашому політати. Але спочатку відгадайте, Що, як комахи, дуже полюбляєте? Ця корисна смакота І солодка, й запашна. Бджілки над квітами літають І старанно його збирають. (МЕД) Розкажіть один одному, бджолята, За що нам треба мед так полюбляти?
-А чи знаєте ви, що мед називають їжею богів? Мед- натуральний антибактеріальний засіб. Його вживання полегшує симптоми застуди, загоює рани, опіки. Але є люди, які страждають на алергію, то їм рекомендують вживати мед з обережністю.
« Мед має потужну антибактеріальну дію. Дослідження показали, що він ефективний для гальмування росту десятків штамів бактерій, зокрема кишкової палички та сальмонели. Мед є досить ефективним у природному та безпечному лікуванні хронічних ран, пролежнів, опіків та запалень, а також себорейного дерматиту. Мед дає швидкий заряд енергії виснаженій людині і стає в пригоді, якщо ви виснажені марафоном, сильними фізичними навантаженнями чи голодом. Мед може заспокоїти кашель під застуди чи бронхіту, особливо у дітей. Якщо перед сном з’їсти ложку меду, сон може бути міцніший. Чи стає мед отруйним, якщо його нагріти — наприклад, додати в чай? Ні, це міф. Може бути менш корисним, це аж ніяк не токсично. Пам’ятайте: давати мед дітям, молодшим ніж рік, небезпечно. Незначні кількості спор бактерій можуть викликати ботулізм у немовлят. Є такі “батьківські прийоми” — обмазувати соску медом, щоб дитина більш охоче її брала до рота. Цього не варто робити.»
6. Порівняння іменованих чисел
Щоб мед солодкий нам придбати, Треба працю бджілочок нам порівняти. - Порівняйте іменовані числа. 5т 6 кг = 5006 кг 4 кг 80г < 4 кг 800г 8т 19кг> 8т 9кг Хто без помилок числа порівняв, Той у кошик баночку із медом поклав. Хто помилився – поки без меду лишився.
4. Підсумок уроку. Рефлексія.
Кожен із своїм кошиком подумки до каси прямує, Товар у ньому уважно рахує… А касир на касі знижку пропонує. -подивіться у свої кошики.. Чи всі корисні товари нам вдалося придбати_ Можливо комусь ще треба дещо допрацювати.
Якщо впоралися з усіма завданнями правильно і самостійно, Беремо зеленого кольору скидочку вільно, Якщо дещо труднощі виникали, десь допомоги потребували – Ваша картка знижок жовтенька, Ще працюємо, підтягуємося по маленьку. Кому жодного товару не вдалося придбати – Червону картку, не переймайтесь, будемо над цим разом працювати.
Оцініть свою роботу, покажіть в портфоліо.
І гостей ми не можемо без уваги залишати. Вирішили на гроші з карти знижок тортика придбати. Гості дорогі, будь ласка, шматочок вибирайте І побажання Вам наші читайте!
*- Ще раз подивіться на нашу стрічку біля каси. - Як можна використати ці продукти, наприклад, до сніданку? - Які товари не придбали? Чому? -Що допомогло отримати знижку зеленого кольору? Вклейте знижку і картку з роботою в зошит або вкладіть в портфоліо.
|
Тема уроку на дошці
На дошці картки / на звороті відповіді і буква.
МАГАЗИН
Взаємоперевірка
На дошці на стрічку - лимон
! Цікаві факти
На дошці: йогурт – 90, сметана – 60, молоко – 30. |