Тема: Перевірка робота з теми «Числівник. Займенник»
Мета: перевірити мовні знання учнів за темами «Числівник. Займенник»; розвивати
уважність, самостійність, орфографічну пильність, ; виховувати культуру писемного мовлення.
Хід уроку
I. Організаційний момент
IІ. Повідомлення теми й мети уроку
ІІІ. Перевірна робота
Варіант 1
1. Займенник — це:
а) частина мови, яка називає предмет;
б) частина мови, що вказує на предмет, але не називає його;
в) службове слово.
2. У якому рядку записані тільки займенники?
а) він, птах, шість, п’ятий.
б) Один, я, ви, вона, дерево;
в) я, ти, вона, воно, ми, ви, вони;
3. Займенники з прийменниками пишуться:
а) окремо;
б) разом;
в) разом або окремо.
4. До 1-ї особи належать займенники:
а) він, вона, воно, вони.
б) ти, ви, вас;
в) я, ми, мене, нас;
5. Утворіть і запишіть словосполучення словами:
5 (зошит), о 18 (година), 7 (брат), 11 (сестра).
6. Запишіть приклади словами, вживаючи прийменники від, до:
80 – 24 = 56 56 + 69 = 125
7. Провідміняйте особові займенники за відмінками:
(я, ти, він).
8. Поставте займенники у потрібному відмінку, запишіть словосполучення.
Усміхнувся до (вона), згадав про (він), радію за (вона).
Варіант 2
1. Що таке числівник?
а) частина слова;
б) Частина мови;
в) цифра.
2. Особові займенники відповідають на ті самі питання, що й:
а) дієслово;
б) іменник;
в) прикметник.
3. До 2-ї особи належать займенники:
а) я, ми, мене, нас;
б) ти, ви, вас;
в) він, вона, воно, вони.
4. Числівник 16 пишеться правильно так:
а) шіснадцять;
б) шіснадцят;
в) шістнадцять.
5. Утворіть і запишіть словосполучення словами:
8 (парта), о 12 (година), 6 (вікно), 14 (зошит).
6. Запишіть приклади словами, вживаючи прийменники від, до:
60 – 15 = 45 85 + 21 = 106
7. Провідміняйте особові займенники за відмінками:
(я, ти, вона).
8. Поставте займенники у потрібному відмінку, запишіть словосполучення.
Дивитися на (ми), приходити до (ти), розсердився на (ви).
IV. Фізкультхвилинка
V. Підсумок уроку. Рефлексія
— Чи вдалося успішно впоратися з усіма завданнями перевірної роботи?
— Як оцінюєте свою роботу?