Книга – одне з найкращих надбань людства, його пам’ять. Усе своє життя ми звертаємося до книги. Вона допомагає у навчанні, пробуджує мрії і фантазії, допомагає вирости справжніми людьми, виховує душу людини.
ОБКЛАДИНКАНАЗВА книжки. АВТОР – особа, яка написала наукову працю, книгу, лист, картину або розробила проект, план. ПСЕВДОНІМ – вигадане ім`я, прізвище, яким користується письменник замість власного імені й прізвища. КОРІНЕЦЬОбкладинка – це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні відрізняє її з-поміж інших видань.
Номер слайду 10
ТИТУЛЬНИЙ АРКУШПерша сторінка книги називається – титульний аркуш і містить основні дані про книгу: прізвище та ініціали автора, назву книги, місце видання, назву видавництва, рік видання.
Номер слайду 11
АНОТАЦІЯНа звороті титульної сторінки розміщують анотацію. В анотації указуються автор, назва, місто, видавництво, рік, кількість сторінок, короткий переказ змісту, вказівка, кому ця книга адресована. Прочитавши її, можна мати уявлення про зміст книги.
Номер слайду 12
ЗМІСТЗміст – перелік включених до книги творів, статей або других матеріалів із зазначенням сторінок, на яких вони розташовані.
Номер слайду 13
У книгах, журналах, газетах поруч із текстом ми нерідко бачимо малюнки художників чи фотографії. Такі зображення звуться ілюстраціями. Їх призначення - допомогти усвідомити те, про що йдеться у тексті, висвітлити його зміст, зробити ясним, наочним.
Номер слайду 14
ВИДИ ІЛЮСТРАЦІЇІЛЮСТРАЦІЯ – зображення в книжці або журналі, що пояснює,відтворює зміст тексту, малюнок. ЗАСТАВКАСТОРІНКОВАЧАСТИНА СТОРІНКИКІНЦІВКА
Номер слайду 15
ВІКТОРИНА
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
АВТОРИ
Номер слайду 24
Письменник & ХудожникІноді це одна й та сама людина
Номер слайду 25
Сутєєв Володимир Григорович (1903-1993)Він і дитячий письменник, і художник-іллюстратор, і навіть режисер-мультиплікатор.
Номер слайду 26
Євген Іванович Чарушин (1901-1965) Відомий письменник і художник. Крім своїх книг ("Волчишко и другие", "Васька", "Про сороку") ілюстував твори В. В. Біанкі, С. Я. Маршака, К. І. Чуковського, М. Пришвіна тощо.
Номер слайду 27
Малював ілюстрації до своїх казок. Джозеф Редьярд Кіплінг (1865-1936)
Номер слайду 28
— український художник та ілюстратор. Жив і працював в Дніпропетровську. Проілюстрував больше пятидесяти книг, сред яких «Почемучка», «Добрый великан», «Мишка-хвастунишка», «Приключения старой куклы», «Сказки дядюшки Римуса», «Айболит», науково-пізнавальні книжки про рибок та рослин. Вдома зберігається ціла галерея картин, намальваних не тільки маслом, а і чаєм, кофе. Любарський Володимир Аронович (1938-1998)
Номер слайду 29
Українські художники-ілюстратори
Номер слайду 30
Євгенія Гапчинська
Номер слайду 31
Владислав Єрко
Номер слайду 32
Кость Лавро
Номер слайду 33
МАКЕТ КНИГИВСЕВОЛОД НЕСТАЙКОКазкові пригоди і таємниціПОВІСТІ-КАЗКИДля молодшого шкільного віку. Малюнки. АНАТОЛІЯ ВАСИЛЕНКАКиїв«Веселка»Тернопіль«Навчальна книга-Богдан»2006 ОБКЛАДИНКАТИТУЛЬНАСТОРІНКАПрізвище автора. Назва книжки. Жанр. Для кого призначена. Прізвище художника. Де і коли видано книгу. Прізвищеавтора. Назвакниги
Номер слайду 34
Вчіться, діти!Мудра книга Скаже Вам чогось багато. З того, що колись другимиІ посіяно, й пожато.
Номер слайду 35
Ось і ваше знайомство з книжковою ілюстрацією добігло кінця. Дякуємоза увагу. До побачення!