Збори з батьками майбутніх першокласників
«Перший раз – у перший клас»
Мета: ознайомити батьків з особливостями НУШ та правилами класу.
Форма проведення батьківських зборів: організаційні збори.
Учасники: батьки, класний керівник, вихователь ГПД, адміністрація закладу.
Питання для обговорення: знайомство батьків із класним керівником, адміністрацією школи, готовність бути батьками Нової української школи
Хід зборів
І. Знайомство.
Слайд 1.
Вступне слово вчителя
Слайд 2. Доброго дня. Я вас вітаю на наших перших батьківський зборах. Так як ми з вами зустрічаємось вперше і не знає один одного, то я хочу розповісти про себе(інформація про вчителя…)
ІI. Ознайомлення з НУШ
Слайд 3.
Основне завдання початкової школи –зробити так, аби діти змогли використовувати набуті в школі знання, вміння та навички у практичному житті.
Тож в 2017-2018 роках була реформа освітньої системи України на нову українську школу. Ця реформа передбачає створення школи, де діти будуть навчатися через діяльність. З 2018-2019 навчальному році всі почали навчатися за нею.
НУШ спрямована на те щоб підвищити якості навчання, розвиток критичного мислення, стимулювання творчості та самостійності учнів, на зменшення навантаження, а також впровадження сучасних педагогічних методів та технологій.
За Концепцією НУШ в навчанні переважає:
Щоденників не буде так як і домашнього завдання.
Слайд 4. Ранкове коло. Діти разом з учителем вмощуються на килимку, аби обговорити план на день, пригадати минулий чи поспілкуватись на будь-яку іншу тему.
Слайд 5. Інтеграція предметів. Це об’єднання різних освітніх галузей в один предмет.
Слайд 6. Діти роблять багато практичного. НУШ – це не про сидіння за партою з рукою на руці. Це рух, це ігри навчальні, інтерактивні, експерименти та багато творчості.
Слайд 7. Вербальне оцінювання
Слайд 8. Свідоцтво досягнення. Відсутність бальної оцінки не означає відсутність оцінювання. Учитель відслідковує, чи учням усе вдається і з чим потрібна допомога. Для спонукання вчитель каже: “Молодець, та подумаймо, як можемо покращити твою роботу”, “Що б ти тут змінив/-ла?” тощо. Тобто учень має сам спробувати знайти та виправити помилку і відчути себе таким чином переможцем.
Тепер діти менше сидять за партами - вони мають змогу виконувати завдання на килимку, рухатися, грати, працювати в колі, групах, парах.
Нова Українська Школа – це школа, де вчитель учні та батьки є рівними учасниками навчального процесу. Отже, одним із ключових моментів Нової української школи є педагогіка партнерства. Тобто під час навчально-виховного процесу відбуватиметься тісний зв'язок «Учитель – учні – батьки».
ІII. Створення правил.
Слайд 9.
Давайте відразу я надам Вам інформацію про правила класу:
ІV. Група продовженого дня.
Слайд 11.
Інформація про ГПД ( її надає вихователь групи продовженого дня)
V. Створення батьківського комітету.
Слайд 12.
VI. 1 вересня