Перший урок 3клас "Чим може пишатися українець"

Про матеріал

Розширювати знання дітей про природні багатства, народ , історію, мову України, ознайомити з цікавими фактами з історії української нації та відомими українцями. Формувати в школярів життєві, соціальні, громадянські компетентності, громадянську героїко - патріотичну активну позицію шляхом вивчення історії держави, її національних і культурних традицій, поваги до, усвідомлення морально-правових норм та загальнолюдських цінностей суспільства. Виховувати почуття патріотизму, почуття національної гордості за свою Батьківщину та рідний народ.

Перегляд файлу

Перший урок

3клас

Мета: Розширювати знання дітей про природні багатства, народ , історію, мову України, ознайомити з цікавими фактами з історії української нації та відомими українцями. Формувати в школярів життєві, соціальні, громадянські компетентності, громадянську героїко - патріотичну активну позицію шляхом вивчення історії держави, її національних і культурних традицій, поваги до, усвідомлення морально-правових норм та загальнолюдських цінностей суспільства. Виховувати почуття патріотизму, почуття національної гордості за свою Батьківщину та рідний народ.

Обладнання: карта України, картинки з краєвидами рідних місць, вишиті рушники, ілюстрації, фотографії видатних українців, вироби народного мистецтва,обереги.

Хід заняття

І Організаційна частина

Під музичний супровід діти заходять до класу

Створення емоційного настрою – привітання, що дає нам життя та здоров’я: «Доброго ранку, мої любі діти»; «Доброго ранку, життєдайнеповітря» «Доброго ранку, ласкаве сонечко»; « Доброго ранку, чиста водице»; «Доброго ранку, наша рідна Україна»!

1.Вступне слово вчителя.

     - Дорогі діти! Сьогодні ви були учасниками урочистого свята Першого дзвоника, на якому почули багато привітань і побажань, я також приєднуюсь до цих привітань і рада вас вітати у цьому затишному, світлому класі з початком нового навчального року! Хочу побажати вам цікавих подорожей по Країні Знань, міцного здоров'я, впевнено крокуйте прекрасною Країною дитинства, разом з батьками відкривайте все нове і цікаве, робіть цікаві відкритті, кожного дня дізнавайтеся нове і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Завжди рушайте тільки вперед.

ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів

– Сьогодні я незвичайно почала з вами вітатисяі ви це почули? Як ви вважаєте, чим для людей є вода, повітря, сонце?

–Так. Правильно – це скарб.

–А хто з вас знає, що таке скарб?

(1.Скарб – це коштовності, гроші, цінні речі, сховані в потаємному місці, закопані в землю.

2. Природні багатства надр, лісів, морів. )

Учень.


Квітку у садочку,

Зернятко у полі,

Пташку, що в гайочку,

Гори, ріки доли,

Хату, шлях, будівлю,

Сонце в небі синім

Ми звемо чарівним

Словом – Батьківщина!


ІІІ Оголошення теми та мети уроку

Сьогодні, діти, ми більше дізнаємося проскарби нашої рідної країни, про те, чим вона славиться, про те, чим ми можемо пишатися. А щоб про все це дізнатися, відправимося з вами у подорож по нашій прекрасній Батьківщині. В добру путь!

ІV Робота над темою уроку

1) Бесіда

 – Давайте ми з вами згадаємо, а що ми вже знаємо про нашу рідну Україну.
 


      Учень.

А що таке Україна?

Поясни мені, Оленко.

Може, це село, чи місто,

А чи річка невеличка?

Учениця.

Це село де ми вродились,

Поле з колосом налитим,

І сади рясні з плодами

До землі схиляють віти.


(Далі діти з місць встають і відповідають по черзі)


Учень.

Це і стежка споришева,

Що веде діток до школи.

Це і плин Дніпра могутній,

Що не спиниться ніколи.

Учениця.

Це в горі летючий клекіт,

Що над рідними дахами.

Немовляти ніжний лепет,

Його перший крок до мами.

Учень.

Бо як наша рідна ненька

Від біди оберігає,

Так і рідна Україна

Про нас піклується і дбає.

Учениця.

Це співучі водограї,

Що на схилах гір Карпатських.

І могили серед поля

Славних пращурів козацьких,

Що від чорних орд татарських

Рідну землю боронили,

Хоч наклали головою,

Рідну землю захистили.


http://funbook.com.ua/pic/images/Chto_takoe_pektoral.jpgВажко визначитися, що таке рідна Україна в кількох слова, адже в ці слова ми вкладаємо широкий зміст…

  2) Слово вчителя про Україну, її історію

У нас розкішна земля, з великими можливостями. Земля, на якій Бог зібрав всі дива. Ми любимо свободу і вміємо захищати її. Ми творці, бо сильні духом. Ми різні, ми вільні. Україна у кожного своя, але для нас вона одна єдина. Їй лише 25 років, але вона прекрасна і вільна, з давньою історією, якою ми можемо пишатися. Вона сягає у тисячолітню глибину.

http://essaysstudent.ru/articles/wp-content/uploads/2016/02/12245629-yaroslav-mudriy-referat-i-foto.jpgПерша держава на території України з’явилася 7 тисяч років назад. Українські землі були заселені мирними хліборобами, закоханими у свою землю, мужніми та непереможними. Трипільська цивілізація, яка виникла на території України, була найдавнішою з усіх відомих. Знахідки цієї цивілізації були знайдені саме на нашій Україні, одна з таких відомих знахідок – пектораль.

 

А чого варті князі Київської Русі, які керували однією з могутніх держав Європи.Один з найвідоміших – Ярослав Мудрий, на честь якого у нашому селищі перейменували одну з вулиць. Хто з вас знає, чим прославився цей князь?

Учень.

За його князювання було укладено збірник законів, так звану Правду Ярослава, що становить найдавнішу частину законів Київської Русі. Ярослав Мудрий був високоосвіченою людиною, він дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг, переписано багато книг, був укладений літописний звід. Київська Русь за Ярослава Мудрого була великою і могутньою державою Європи, досягнувши на ті часи найвищого розвитку.

 

Така чудова країна потребувала захисників від різних ворогів, які постійно зазіхали на її свободу, намагалися приборкати її. Всі ви чули про Запорізьку Січ, яку заснували козаки. Ці сміливі і волелюбні люди стали гордістю України та її захисниками,оборонцями всього народу. Наша країна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницькі війни, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів.

-А чи знаєте ви, що козаки прославилися на весь світ не тільки своєю хоробрістю, мужністю і незламністю, а ще й своїми походами на човнах. Що це були за човни?

-Так. Це козацькі чайки, відомі всьому світові. На них вони плавали між Дніпровськими порогами і по Чорному морі.

http://ecomedia.com.ua/wp-content/uploads/2015/04/%D0%92%D0%B8%D0%B4-%D0%B7-%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%BE%D1%97-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8-831x560.jpgЖивуть і досі сьогодні легенди та пісні про мужніх козаків, які боронили рідний край від ворога.

Фізкультхвилинка під музичний супровід

3) Природа України

Україна – це любов, якою щедро напоєна природа. Це свобода, якою напоєні гори, степи, ліси, лани.

З легенди ми вже з вами знаємо, що Бог нашому народу дав у подарунок найродючішу Землю на нашій планеті, з багатими лісами, степами, річками, озерами, морями, корисними копалинами, але чи знаєте ви, що люди теж примножували ці багатства і самі зробили рукотворний Анадольський ліс


Учень.

Моя Україно!Моя Батьківщино!

Моя ти найкраща у світі країно!

Люблю я тебе за поля і сади,

Де люди вирощують добрі плоди;

Люблю за ліси, де ростуть гарні квіти,

Люблю за озера, струмочки і ріки…

За сонечко тепле, яке зігріває

Мене у країні, де я зростаю!


Тихо починає звучати пісня українською мовоюу виконанні Ніни Матвієнко «Ой, у вишневому саду».

4) Рідна мова

Український народ має милозвучну, солов’їну, рідну українську мову, без якої не було б нас українців, і якою ми пишаємося.

Учень.


Мати, мова, Батьківщина –
От і вся моя родина.
Батьківщина, мати, мова –
Три цілющих, вічних слова.
Батьківщина, мова, мати –
Нас повік не роз’єднати


5)Про унікальне явище світової культури

Україна – це край майстрів та героїв. Земля мужності та мудрості. Вона славиться на весь світ унікальним культурним явищем.

– Кого з українських поетів називають Великим Кобзарем?

Учень.

http://vikna.if.ua/images/n/aviastar.org4.jpgТарас Шевченко (1814–1861)Шевченко Тарас Григорович — Великий Кобзар, геніальний поет, мислитель і художник-академік, який сягнув вершин української і вселюдської культури. Його називають основоположником нової української літератури й літературної мови, новатором у сфері мистецтва.

6) Видатні українці –

А яких видатних українців ще ви знаєте?

Сіко́рський І́гор український та американський інженер (авіаконструктор) та підприємець. Сконструював вертоліт (гелікоптер, гвинтокрил). У 1918 виїхав до США. Автор літаків-велетнів «Ілля Муромець» (1913),

Sikorsky S-29-A, конструктор першого в США літака-амфібії.

Антонов Олег Костянтинович — генеральний конструктор літакобудування (1962), професор Харківського авіаційного інституту (1976), академік Академії наук України (1967), автор понад 200 наукових праць з питань планеризму, літакобудування. Під його керівництвом створено багато літаків і планерів. Нагороджений орденами і медалями.

В наш час також є люди якими ми можемо пишатися і які прославляють нашу рідну Україну. Це олімпійські чемпіони, які на Олімпіаді 2016 у Ріо отримали золоті медалі. Це гімнаст Олег Верняєв та каноїст Юрій Чебан, який не лише переміг, а й встановив новий олімпійський рекорд.

 

 

 

 

Талісмани-обереги були супутниками наших спортсменів під час змагань навіть далеко за межами нашої країни у Бразилії. 

7) Народні символи України

-Кожна держава має свої народні символи. А які ви знаєте українські народні символи?

-Якими народними символами пишається Україна?

- Народним символом українців є батьківська хата і святий хліб, вишитий рушник і материнська пісня, верба і калина, і хрещатий барвінок, і віночок, і дивовижна писанка, і вірний своєму краю лелека. Всі вони — наші давні і добрі обереги.


Загадки

У вінку зеленолистім,

у червоному намисті

видивляється у воду

на свою дівочу вроду.

(Калина )

На портреті висить, красується,

Всі в світлиці ним милуються.

(Рушник ).

Довгі ноги — довгий ніс.

Прилетів — обід приніс.

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Лелека)


VПідсумок уроку Колаж «Подарунок для України на 25-річчя»».
Обговорити з дітьми вислів: «Батьківщина краща за сонце, дорожча за золото» за планом:
Батьківщина краща за…      дорожча за….
Орієнтовні відповіді учнів (краща за зірку, небо, веселку; дорожча за автомобіль, гроші, палац тощо). 

-Від кого залежить, якою буде в майбутньому наша Україна? ( Від нас залежить якої вона буде: єдиною, могутньою, заможною чи слабою, розрізненою, бідною)
- Що може подарувати своїй Вітчизні людина, яка її любить? (Добре виконану роботу, любов до своєї родини, букет квітів, посаджений кущ чи дерево, розчищене джерельце, добрі справи, гарні оцінки тощо).
- Що ви можете подарувати Батьківщині, намалювати свій подарунок на аркуші паперу і прикріпіть його на карті України.
Звучить пісня Тіни Кароль «Україна — це ти»

 

 

docx
Додано
26 листопада 2018
Переглядів
795
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку