Перший урок у 1 класі. "Нове відкриває школа"

Про матеріал

Розробка уроку для першокласників, яка містить ігрові вправи, роботу в групах, метою яких є ознайомлення учнів із шкільним життям, розв'язання питання: для чого учень іде до школи, виховання інтересу до книги, знань, бажання вчитися та дружити, любові до України.

Перегляд файлу

Перший урок у 1 класі (з мультимедійною

презентацією)

 

Тема. Нове відкриває школа. Подорож у Країну Знань.

 

Мета: ознайомити учнів із шкільним життям, розповісти у казковій формі про проблеми, з якими зустрічаються діти в початковій школі, розв’язати питання: для чого учень іде до школи, розпочати згуртування колективу, виховувати інтерес до книги, знань, бажання вчитися, дружелюбність, доброзичливість, любов до України.

 

Обладнання: мультимедійна презентація, дзвоники, виставка книжок та підручників, матеріали для ігор «Школа», «Що беремо до школи?», торт, цукерки.

 

ЛИСТ ДО ПЕШОКЛАСНИКА

 

     Доброго дня, любий  _________________!

     Я твоя перша вчителька. Звати мене      Алла Іванівна.

     Вітаю тебе! Ти ідеш до школи! Хочу бачити тебе здоровим та радісним.           Сподіваюсь, що ми з тобою станемо добрими друзями.

 У нас велика та гарна школа. У ній ти знайдеш багато нових товаришів.

Упевнена, що ти маєш безліч запитань про навколишній світ. Відповіді на них тобі допоможуть знайти книжки – вірні помічники у країні Знань.

Із нетерпінням чекатиму тебе 1 ВЕРЕСНЯ, буду рада з тобою познайомитись.

   Серпень 2014 р.                                          Твоя перша вчителька

    ЛСШ № 7                                                 Бендюг Алла Іванівна

 

 

Хід уроку

 

  І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ

 

(Слайд 1)

Учитель. Сьогодні свято радістю багате.

Сьогодні ви, шановні мами й тата,

Діток своїх веселих та завзятих

До школи вперше дружно привели.

Тож, як ведеться, хочу всіх вас привітати.

За нашим звичаєм вас буду зустрічати.

Дарую хліб і сіль, всім на добро.

Щоб в класі тільки щастя в нас було.

Рада бачити всіх вас на першому нашому святі – першому для школярів уроці.

(Слайд 2)

ВІТАННЯ.

 Тепер ви справжні школярі. Тому поверніться до свого товариша зліва,а потім справа,  усміхніться йому і привітайте , потиснувши руку.

Шановні дорослі! У вас теж сьогодні свято?

Тож поверніться до свого сусіда, усміхніться та привітайте, потиснувши руку, тільки не мама вітає тата чи навпаки, а привітайте батьків дітей, які стали сьогодні однокласниками вашої дитини.

 

(Слайд 3)

СТВОРЕННЯ ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ.

Дорогі діти! Сьогодні ви вперше прийшли до школи. Ви всі такі красиві, у вас гарний настрій. А тепер я спробую вгадати, чому ви сьогодні так радієте. Якщо я вгадаю, ви плескаєте в долоні.

  • Ви раді, тому що у вас є красивий портфель;
  • Тому, що у вашому портфелі є багато нових шкільних речей;
  • Тому, що ви сьогодні дуже нарядні та красиві;
  • Тому, що ви сьогодні ви вперше прийшли до школи і стали школярами;
  • Тому, що сьогодні ви зустрілися зі своєю вчителькою;
  • Тому, що у вас з’явилися нові друзі.

 

(Слайд 4)

 ЗНАЙОМСТВО

  • А  тепер, дітки, підніміть руки ті, хто отримав листа від мене?
  • Хто зміг прочитати листа самостійно?
  • Про що ви дізналися з мого листа? (Відповіді дітей)

 

Учитель. Так, мене звати Алла Іванівна. Я ваша перша вчителька.  А ви – учні 1- А  класу.

   Переглядаючи список дітей, а їх у класі 30, я відзначила, що в нас 19 дівчаток і 11 хлопчиків. Серед них:

 3 Полінки, 2 Олександри,  2 Катрусі. Також є у класі Сабіна та Аміна, Артемчик та Святослав, Вероніка та Ніка, Дмитрик та Денис, Улянка та Каринка, Ромчик  та Іванко, Даша та Крістіна, а ще Михайлик і Нікіта, Софійка та Марійка, Ліза, Женя та Аня.

         ( Дитина, коли чує своє ім’я, встає,отримує «чарівну квіточку» зі своїм ім’ям та фото,  а першокласники та батьки вітають її оплесками.)

 

(Слайд 5)

У вас на партах лежать маленькі дзвоники. Їх чарівний звук сповістить вам, дітки, що ви вже не малята-дошкільнята, а справжні школярі – учні 1 класу, які поповнили нашу велику дружну шкільну родину.

(Діти беруть до рук дзвоники і дзвонять. Виступ дітей)

1. Ось задзвонив дзвіночок

Веселий: «Дзень – дзелень!»

А ми прийшли до школи

У цей щасливий день!

 

2. Нам сонечко всміхається

Вітає щиро нас

А ми прийшли до школи

В цей вересневий час.

 

3. Засипає осінь слід

Кленовим жовтим листом

До школи нас запрошує

Дзвіночок урочисто! 

 

4. Я хвилююсь, як ніколи,

Я хвилююся весь час.

Адже я прийшла до школи,

Перший раз у перший клас!

 

5. Дуже гарно вчитись хочу,

Маю зошит з «Букварем»

Вчора був я просто хлопчик,

Став сьогодні школярем!

 

6. Мами вперше нас до школи

Привели у добрий час.

Не забудемо ніколи

Першу вчительку і клас.

 

7. Сьогодні першокласник я

    Мій день, неначе дивень.

    Тому від серця щирого

    Гукну усім «Добридень!» 

 

8. Вересень,стежка до школи,

    Дзвонить веселий дзвінок.

    І через луг, через поле

    Сонце спішить на урок!

 

9. Радіє вся моя сім’я,

      Бо я школярка – і це без жарту!

      Добридень, школо! Цього дня

      Сідаю вперше я за парту!

 

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

 Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами будемо говорити про… Щоб дізнатися про що, вам потрібно відгадати слово, склавши його з  букв, які розсипалися із Чарівного глечика Дідуся-Буквозная.

 

(Слайд 6)

     Гра «Чарівний глечик»

 Хід гри: з глечика розсипалися букви. Збери їх, називаючи кожну букву.

 

         Stock Illustration - jug pouring cream. 
fotosearch - search 
clipart, illustration 
posters, drawings 
and vector eps 
graphics images                                 

 

 

Учитель. Молодці!  Це дійсно – школа. Про неї ми і будемо говорити сьогодні на уроці.

 

ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МАТЕРІАЛУ

(Слайд 7)

Учитель.  А хто знає, чого навчає школа? (Виступ дітей)

  1. Треба добре дітям знати,

В школі вчать дітей читати,

І писати будуть вчити,

На екскурсії водити.

 

  1. Будуть вчити рахувати,

Танцювати і співати.

Нас навчать, як в світі жити,

З усіма дітьми дружити.

 

  1. Вчать у школі працювати,

Труднощі перемагати.

Завжди правду говорити,

В світі лиш добро творити. 

 

  Школа – це не лише приміщення, де навчають дітей. Це і велика Країна Знань. Вона подарує вам нові знання, розкриє багато секретів. Ви пройдете багатьма стежинами цієї країни, і я думаю, вам це сподобається.

(Слайд 7)

АСОЦІАЦІЇ

 Погляньте, у центрі нашого сонечка знаходиться « школа».

  • Давайте на промінчиках сонечка прикріпимо малюнки, які спадають вам на думку, коли ви чуєте слово «школа»?

 ( На дошці різноманітні малюнки невеликого розміру, що символізують дітей, книги, дзвінок, іграшки, сердечко і т.д.)

 

 (Слайд 8)

Гра “Моя школа. Чи знаєте ви?»

Чи знаєте ви:

  • Який номер має наша школа?
  • На якій вулиці знаходиться наша школа?
  • Скільки поверхів у нашій школі?
  • Підніміть руку ті учні, чиї братики чи сестрички вчаться у нашій школі або закінчили її.
  • Чиї мама чи тато навчалися у цій школі?
  • Скільки років нашій школі?

      Наша школа -  наймолодша школа у нашому місті. У цьому році вона святкувала своє 29-річчя. Більше про неї та про її традиції ви дізнаєтесь , навчаючись тут.

 

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

На подвір’ї нашої школи є дендропарк. А чи помітили ви, яких дерев там найбільше? (ялинок) Одна з ялинок і приготувала для вас веселу руханку.

(Слайд 9)

  • А як ви думаєте, для чого вам потрібно ходити в школу? (Виступ дітей)
  1. В школу йдемо недарма:

Вчення – світ, нечення –  тьма.

      Ми прийшли знання здобути,

Хочем грамотними бути.

 

  1. Бо знання нам необхідні,

Дуже-дуже нам потрібні.

      Ну, а книжка нас навчить,

Як на світі треба жить.

 

  1. Буду в школі вчитися читати,

Гарно писати і рахувати.

      Буду в альбомі своїм малювати,

Твори писати, вірші читати.

 

  1. Обіцяю не лінитись,

Добросовісно учитись.

Учителів поважати,

      Міцні й гарні знання мати.

 

  1. Книги й зошити любити,

Берегти, а не губити.

Акуратним завжди бути,

Щоб нічого не забути.

 

  1. Буду вчитись я сумлінно,

І поводитись відмінно,

Щоб батьки могли радіти,

Що такі в них гарні діти!

 

  1. Я маленький хлопчик, бо зросту не маю.

Йду до школи вчитись, старших поважаю.

Коли моя вчителька щось мене питатиме,

Враз відповідатиму, навіть, не чекатиму.

  1.  Йти до школи не боюся,

Що не вмію, то навчуся.

В школі вчитель допоможе,

Він усе на світі може!

 

  1. Усі бабусині казки

І чарівні слова дідуся

Беру у школу залюбки,

Розкажу вчительці і друзям.

 

  1.  За велику справу

Я вжитті беруся.

Не кажу:  «Не вмію»,

А кажу: «Навчуся!»

 

Ігрова діяльність

  1. Гра «Чарівна скринька»

Сьогодні до нас на урок завітала тваринка. Вона сховалася у цій чарівній скриньці. Спробуєте відгадати хто це. Для цього необхідно ставити запитання, на які я буду давати відповіді «так чи ні».(кошенятко)

 

  1. Гра «Чого хоче кошенятко навчитися у школі»

(Для гри використовуємо світлофорчики. Якщо правильно- показують зелений колір, якщо неправильно – червоний)

  • Я  - маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися кусатися.
  • Я   маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися писати.
  • Я   маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися читати.
  • Я   маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися дряпатися.
  • Я   маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися рахувати.
  • Я   маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися битися.
  • Я   маленьке кошеня. Я прийшло до школи, щоб навчитися дружити.

Відгадайте загадку:

                  В мене є чудовий дім!

                  Все, що треба є у нім.

                  І живуть в будинку тому

                  Книжки, зошити, альбоми.

                                                 (портфель)

  (Слайд 10)                                                                          

C:\Users\Admin\Desktop\portfel.gifC:\Users\Admin\Desktop\29440527c879181e2a9af4f1377311ab.pngЖив - був        Він був схожий на  маленький  C:\Users\Admin\Desktop\домик-для-кукло.png. Тому в ньому оселилися  

 

 

Усі вони були новенькими, красивими і дуже пишалися собою. Кожен із них вважав себе найпотрібнішим.

 

Гра «Збери портфель»

Кожного дня, йдучи до школи, учень повинен зібрати портфель: покласти в нього всі необхідні шкільні речі.  У кожної групи є свій портфелик і предмети. Потрібно швидко й охайно зібратися до школи.(Яблуко, Буквар, зошит, ручка, лінійка,  лялька, машинка, олівці, фарби, м’яч, альбом.)

 

 (Слайд 11)

Знайомство з підручниками

   У школі є багато книжок. Зверніть увагу на виставку. Тут ви можете побачити казки, енциклопедії, словники.   Вони є в нашому класі та в шкільній бібліотеці.

    А ось ці книжки будуть кожного дня знаходитись у вас під рукою, тому і назвали їх підручники. Як ви зрозуміли, по них ми будемо навчатися, користуватимемося ними майже щодня. Їх необхідно берегти!

Загадка .  Цю найпершу в школі книжку

                Знає будь-який школяр.

                До усіх книжок доріжку

                Прокладає наш…  (буквар)

         Це книжка ваша перша,

        «Буквар» її зовуть.

Сьогодні усі разом ми вирушим у путь!

 

(Слайд 12)

Ось книжка точна, непроста,

Це «Математика» нова.

Із нею, друже, не журись,

Пиши, читай, рахуй, учись.

Ми з нею швидко попливем за течією річки.

Полічимо на цім путі берези та смерічки.

 

 Гра «Що у кошику?»

Хід гри. Дитина виходить до кошика, дістає «групу» гостинців і рахує їх. Інша дитина відшукує відповідну цифру на набірному полотні.

 

 

(Слайд 13)

А це книга – «Я пізнаю світ».

Вона поведе нас у дорогу,

В ліси, степи, гаї, поля.

Щоб знали ми, чим є багата

Наша вкраїнська рідна  земля!

(перегляд мультфільму із циклу «Це наше і це – твоє»)

                                      ( Виступ дітей)

  1. Ось небо блакитне і сонце в зеніті»!

Моя Україна – найкраща у світ!

 

  1. Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні джерельця.

 

  1. Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і ріки глибокі.

 

  1. Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня весела.

 

  1. Це щира, багата, як світ її мова,

Крилата, така мелодійна, чудова!

 

  1. Її обереги – верба і калина,

Найкраща у світі моя Україна!

 

  1. Моя Україна – козацькая слава!

Така волелюбна і мирна держава! 

 

(Фізхвилинка "Україно, ми твоя надія")

 

ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

  1. Рефлексія. Мій настрій
  • Підніміть руку ті діти, кому сподобався у перший урок?
  • У якому класі ви навчаєтеся?
  • У кожного з вас є чарівна квіточка. Поставте її у той кошик, який відповідає вашому настрою.
  1. Робота із «Щоденником вражень»
  • Кожен з вас має на парті незвичайний зошит. Це ваш «Щоденник вражень» . У ньому ми будемо спочатку малювати , а пізніше писати свої думки. Сьогодні я пропоную вам зробити в ньому свої перші малюнки.

Пропоную вам такі теми:

  • Мій перший день у школі.
  • Мій друг Портфелик»
  • Школа, що мені подобається
  • Мої однокласники
  1. Подарунок

Учитель. Ось і закінчується нас урок, але ми ще не відзначили День народження.

  • А як ви думаєте у кого сьогодні день народження?

Учитель. Сьогодні день народження нашого класу. Його ми будемо відзначати 1 вересня кожного року.

Адже саме цього дня, ви звичайні хлопчики і дівчатка, знайомі і зовсім незнайомі, обєдналися в одну велику шкільну родину – колектив 1-А класу.

Тепер ми колектив, одна велика, дружная сімя,

У нас немає ти і я.

У нас є тільки слово «ми»

Зростем ми гарними людьми!

(Розгляд емблеми класу)

Учитель. Я хочу, щоб наш клас був найдружніший, найвеселіший, найрозумніший. З Днем народження, 1-А клас!

  • А без чого не проходить свято День народження? (Без подарунків, без святкового торту).
  • Внесення торту.
  • Вручення подарунків (квіточки з емблеми класу, альбом «Наш клас»).
  • Вручення цукерок «Золотий ключик».

Учитель. Ці цукерки незвичні. Вони чарівні. Їх чарівна сила допоможе вам стати гарними школярами, відкрити двері до Країни знань.

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 19
Оцінки та відгуки
  1. Чайковська-Черкамова Вікторія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Соболевська Оксана Вікторівна
    Дякую, урок яскравий та цікавий
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Смоловик Світлана Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Смаковська Валентина Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Радько Олена Володимирівна
    Дякую ))) Урок чудовий . Натхнення Вам !!!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Клямар Анастасія Олегівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Сергеєва Олександра Юріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. .... ....
    А де можна скачати презентацію?
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Дуплієнко Євгенія
    Гарний урок!Але де ж презентація? Хотілося б завантажити...
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Романенко Ольга
    Дякую за цікавий урок!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  11. попова олена
    Дякую ! Чудовий урок !
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  12. Пантюх Надія Василівна
    Чудовий сценарій! От тільки не можу знайти презентацію до нього.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  13. Зарубич Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  14. Senik Yuliia
    Добрий день, не можу знайти презентацію. Вона є до уроку?
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  15. Maksyuk Luda
    Чудовий урок. Дякую за цікавий матеріал. Надхнення Вам, удачі.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  16. Козак Людмила
    Матеріал чудовий. Щиро дякую. Саме те, що хотілось.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  17. Воронкіна Людмила Миколаївна
    Заздрю вашим діткам... за кожним словом відчувається Ваша любов до своїх учнів.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  18. Корнєєва Олена Олександрівна
    Дякую! Чудовий матеріал. Стане у нагоді.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  19. Боримская Наталия
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 16 відгуків
docx
Додано
9 липня 2018
Переглядів
42889
Оцінка розробки
5.0 (19 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку