Підготувала
вчитель початкових класів
Кремінського ліцею №3
Овсієнко Юлія Вікторівна
Перший урок у 1 класі (з мультимедійною
презентацією)
Тема. Нове відкриває школа. Подорож у Країну Знань.
Мета: ознайомити учнів із шкільним життям, розповісти у казковій формі про проблеми, з якими зустрічаються діти в початковій школі, розв’язати питання: для чого учень іде до школи, розпочати згуртування колективу, виховувати інтерес до книги, знань, бажання вчитися, дружелюбність, доброзичливість, любов до України.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ
Доброго дня, дорогі друзі!
Любі мої першокласники, ще зовсім недавно ви були дошкільнятами, ходили до дитячого садочка. А сьогодні ви стали справжніми учнями.
Тепер ви справжні школярі. Тому поверніться до свого товариша зліва,а потім справа, усміхніться йому і привітайте , потиснувши руку.
Шановні дорослі! У вас теж сьогодні свято?
Тож поверніться до свого сусіда, усміхніться та привітайте, потиснувши руку, тільки не мама вітає тата чи навпаки, а привітайте батьків дітей, які стали сьогодні однокласниками вашої дитини.
ЗНАЙОМСТВО
Учитель. Так, мене звати Юлія Вікторівна. Я ваша перша вчителька. А ви – учні 1- Б класу. Сьогодні ви перший раз прийшли до школи. Скажіть, а навіщо ходити до школи? А що на вашу думку, сповіщує про те, що розпочався урок? Так, дзвоник… Але у нас трапилась біда! І тільки ви, любі діти, можете мені допомогти! Монстри викрали шкільний дзвіночок, а без нього не розпочнеться жоден наш урок! Монстри пропонують нам карту пригод і виконати декілька завдань. Розпочнемо нашу пригоду?
І зупинка – «Знайомство»
Я вже сказала, як мене звати. Хто запам*ятав і може повторити? А тепер я хочу ближче
познайомитись з вами. Станьте в коло. Називаємо своє ім*я і ім*я свого сусіда.
ІІ зупинка – «Ти – школяр»
Вчителька: Наші монстрики хочуть перевірити, чи справді ви стали
школярами.
Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте, «так» чи «ні» відповідайте.
Чи веселі йшли до школи? (Так)
Лінь-дрімоту побороли? (Так)
Чи готові ви дружити, в колективі дружно жити? (Так)
Чи може хочеться поспати? (Ні)
Чи може з друзями пограти? (Ні)
То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
А може труднощів боятись? (Ні)
Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)
А чи усе туди поклали? (Так)
Ой, щось я вірю неохоче, перевірити вас хочу!
Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього.
А ви послухайте мене – а раптом хто впізна й себе.
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду, хвостату,
Лук і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола і парту,
І географічну карту,
Трактора, машину, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
«Чи усе поклав у сумку?»
Уважно слухали весь час? Нема такого серед вас?
Зараз перевіримо. Я буду називати різні речі, а ви плескаєте тоді коли чуєте тільки предмети
шкільного приладдя.
Ручка, зошит, шафа, карась, стіл, чашка, підручник, телефон, ножиці, ложка, ведмедик, клей, гумка, тарілка, огірок,
Молодці! Переходимо на наступну станцію…
ІІІ зупинка –
Вчителька: А зараз монстрик пропонує нам відгадати загадки.
Але прошу не кричати – просто руку піднімати.
І нехай відповідає той, кому я дозволю!
Чи домовились ми з вами? (так)
Ви й справді стали школярами...
То усі ладком сідайте і кмітливість підключайте.
1) Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола –
Відкриває двері ... (школа)
2) Буває в лінію, в клітинку,
У ньому пише кожна дитинка. (зошит)
3) Язика не має, а всіх грамоти навчає. (книга)
4) Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.
Різні лінії, фігурки, щоб прямими вони були. (лінійка)
5) Виводить букви і слова ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля нова, гарненька... (ручка)
6) Довгі пальчики кругленькі: сині, жовті, червоненькі.
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці – кольорові ... (олівці)
7) Ручки й олівці, щоб знали,
Ми кладемо у ... (пенали)
8) Щоб не спізнитись на урок,
Нам голос подає ... (дзвінок)
4 станція – музична
5 станция
Вчителька: Молодці! А ця станція пропонує нам відгадати, з якої
казки ці слова, або який казковий герой співав цю пісню.
Я ще вас трішки поморочу, бо дізнатись дуже хочу,
Чи відомі вам казки?
Дуже добре! А які?
(Діти називають відомі їм казки)
- Що ж, прекрасно! Браво! Браво! Ви казки згадали жваво.
А тепер скажіть, готові ви казки згадати знову?
Тоді спробуйте, впізнайте, цих героїв пригадайте.
Як кого звуть, скажіть, і казочку також назвіть.
Хто кругленький, наче м’ячик, весело по лісі скаче,
Від діда з бабою утік, попав лисиці на обід?
(Колобок)
А тут живе звірят багато – можу вам я їх назвати:
Зайчик-стрибайчик і мишка-шкряботушка,
Лисичка-сестричка і жабка-квакушка,
Ведмідь-набрідь і вовчик-братик – всі оселились тут охоче.
(Рукавичка)
Мама-кізка в ліс пішла, діткам молочка знайшла.
Вона пісню їм співала, злого вовка проганяла.
(Вовк і 7 козенят)
В мене й інша коза є – вона справжня дереза.
Всіх навколо підманула, сильно хвостиком махнула,
Ніжками затупотіла – хатку зайця захопила.
(Коза-дереза)
6 зупинка ПАЗЛ!
Нарешті ми дібралися до школи! Тепер вас, любі мої дітки можна сміливо вважати школярами!
Вчителька: Ось і добіг кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на
шляху до знань – стали першокласниками, але ми ще не відзначили День народження.
Учитель. Сьогодні день народження нашого класу.
Адже саме цього дня, ви звичайні хлопчики і дівчатка, знайомі і зовсім незнайомі, об’єдналися в одну велику шкільну родину – колектив 1-Б класу.
Я хочу, щоб наш клас був найдружніший, найвеселіший, найрозумніший. З Днем народження, 1-Б клас!