Первоцвіти просять захисту

Про матеріал
Первоцвіти просять захисту Щороку на початку весни в Україні знищується (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняний, сон великий, проліска дволиста таін. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України. Масова торгівля первоцвітами призводить до їх зникнення в природі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Первоцвіти просять захисту!Підготувала учениця 9-А класу Бібрського ОЗЗСО I-III ст.Ім. Уляни Кравченко Дмитрук Софія

Номер слайду 2

Щороку на початку весни в Україні знищується (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняний, сон великий, проліска дволиста таін. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України. Масова торгівля первоцвітами призводить до їх зникнення в природі.

Номер слайду 3

Збирання первоцвітів дуже шкодить природі рідного краю ще й тим, що не дає можливості цим рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до повного знищення. Ушкоджуються й сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому. Люди часто виривають їх з грунту разом з бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні грунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів

Номер слайду 4

Що буде , якщо зривати первоцвіти?Коли хтось хоче зірвати квітку, то, звичайно ж , обирає найкращу і найбільшу , а значить - здорову . Суцвіття , що залишиться , нездатні сформувати недеформоване ,стійке до хворіб і шкідників насіння . Крім того, зривання квітки пошкоджує цибулину і насіння : у рослини утворюється своєрідна «ранка» , і в неї можуть потрапити бактерії. Поживні речовини рослина отримує завдяки фотосинтезу , що проходить у листочках. Якщо зірвати їх , цибулина вже не зможе отримати запас сил до наступного року.

Номер слайду 5

Рідкісні та зникаючі види рослин України. Первоцвіти. Підсніжник білий. Пролісок. Конвалія Ряст. Анемона. Білоцвіт весняний. Медунка лікарська. Крокус (шафран)Примула. Гіацинт. Сон-трава (Простріл)Мати-й-мачуха (Підбіл)Нарцис вузьколистий. Чемерник(Морозник)Тюльпан. Рябець шаховий (Дикий тюльпан)Форзиція. Горицвіт весняний

Номер слайду 6

Знищення первоцвітів – ЗЛОЧИН !Зриваючи , продаючи та купуючи первоцвіти , ви обкрадаєте природу!За знищення первоцвітів штраф для громадянин від 510 грн до 3655 грн відповідно до ст. 90 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Номер слайду 7

Первоцвіти – під захист!

Номер слайду 8

Пам’ятка. Першоцвіти – неповторна краса нашої природи 1. Запам’ятайте назви першоцвітів : сон-трава, медунка лікарська, мати-й-мачуха, підсніжник, пролісок, конвалія, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, ряст, анемона, крокус, примула, гіацинт, чемерник, нарцис вузьколистий, тюльпани, рябець шаховий, форзиція.2. Не рвіть першоцвіти, а милуйтеся ними.3. Майже усі види першоцвітів занесені до Червоної книги.4. Їх кількість у природі щороку зменшується.5. Торгівля першоцвітами заборонена.6. Свідомо відмовляйтеся від купівлі квітів.7. Станьте на захист первоцвітів!8. Цінуйте кожну рослину!

Номер слайду 9

Дякую за перегляд!Якщо ви хочете вивчати та цінувати природу, спершу необхідно зрозуміти мову, на якій вона говорить. Річард Фейнман

pptx
Додав(-ла)
Цимбала Галина
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
13 лютого 2023
Переглядів
1055
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку