Петанк. Правила гри. Матеріал для уроку

Про матеріал
Петанк з’явився в Україні нещодавно і поки про нього знає не так багато людей. Але за новою програмою НУШ петанк є одним з модулів. Щоб почати займатися петанком, непотрібно спеціальної підготовки чи обладнання. Треба тільки знати правила.
Перегляд файлу

 Правила гри в петанк

Метою гри в петанк є кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної  кулі (кошонету). При цьому потрібно стояти всередині кола та не виходити за його межі. Зазвичай, в петанк грають на твердому ґрунті або гравії, але також можна грати на піску чи траві.

Команда для гри в петанк складається з одного, двох або трьох гравців. У грі використовується не більше 12 куль. Якщо грає один або два учасники, то кожен з них використовує три кулі. Якщо команда складається з трьох учасників, кожен може грати двома кулями.

Щоб визначити, яка команда гратиме першою, кидають жереб. Команда, яка виграла, креслить на полі коло діаметром близько 50 см.

https://f.mixsport.pro/photo/13841/4Sjsr.jpg

Гравець першої команди стає в коло та кидає в ігрову зону дерев’яну кульку (кошонет) на відстань від 6 до 10 метрів, але не ближче ніж на 50 см від будь-якої перешкоди. Ноги гравця повинні знаходитися у середині кола доти, поки кошонет не зупиниться.

Після того як кошонет було кинуто в ігрову зону, будь-який гравець першої команди кидає першу кулю, намагаючись розмістити її якомога ближче до кошонету. Ноги гравця, який кидає кулю, не повинні виступати за межі кола.

Після першого кидка гравець другої команди стає у те ж саме коло і намагається кинути свою кулю якомога ближче до кошонету чи вибити кулю суперника.

Наступний кидок робить та команда, чия куля знаходиться далі від кошонету. Команда кидає свої кулі доти, поки одна з її куль не стане ближче до кошонету, ніж будь-яка з куль суперника. Далі кидок робить команда опонентів. Якщо в команди опонентів не залишилося куль для кидка, то інша команда кидає свої кулі, що залишилися, намагаючись розмістити їх якнайближче до кошонету.

Коли всі кулі обох команд закинуті в ігрову зону, проводять підрахунок балів. Команда, що перемогла, одержує стільки балів, скільки її куль розміщено ближче до кошонету, ніж найближча куля команди опонентів.

Раунд вважаться завершеним, коли кожна команда кинула всі свої кулі. Команда-переможниця починає новий раунд. На місці падіння кошонета попереднього раунду команда-переможниця креслить нове коло та знову кидає кошонет в ігрову зону. Гра продовжується, поки одна з команда не набере 13 балів.

 

 

docx
Додано
3 грудня 2022
Переглядів
9760
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку