Підготовче заняття для майбутніх першокласників на тему: "Вони живуть поруч".

Про матеріал
Мета заняття: розширити знання дітей про домашніх тварин, вчити за ознаками пізнавати предмети, розвивати логічне мислення, удосконалювати пряму й обернену лічбу, ознайомити з цифрами першого десятка, виконувати вправи на вироблення графічних навичок, виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Перегляд файлу

Тема: Вони живуть поруч.

Мета: Розширити знання дітей про домашніх тварин, вчити за ознаками пізнавати предмети, розвивати логічне мислення, удосконалювати пряму й обернену лічбу, ознайомити з цифрами першого десятка, виконувати вправи на вироблення графічних навичок, виховувати дбайливе ставлення до тварин.

                                                      Хід заняття

I.Ранкова зустріч

1. Вітання

Візьмемось за  руки

Та станемо в коло.

Хай радість та усмішки

Будуть навколо.

У мене сьогодні

Є настрій чудовий.

Я ним поділюся

З всіма в нашій школі.

2. Робота в групі

Гра «Чарівна скринька»

У скриньку ховаємо фігурку маленької домашньої тваринки. Передаємо її по колу. Кожен учень може дати одне запитання щодо вмісту цієї скриньки. Запитання мають бути закритого типу, щоб відповідь була так чи ні. Виграє той,

хто відгадає предмет.

3. Обмін інформацією.

Учень , який відгадав тваринку, ділиться тієї інформацією , яка йому відома про цей об’єкт.

4.Щоденні новини ( день, число, місяць, пора року)

II.Ознайомлення із темою дня.

  1. Відгадування загадок.

Сьогодні ми з вами помандруємо у надзвичайно цікавий світ – світ тварин.

Тварини, які населяють нашу планету, дуже різноманітні. Вони живуть на суші, в глибоких норах, на деревах, пристосувались до життя у воді. Але ми сьогодні поговоримо про тварин , які живуть поруч з нами. Їх називають свійськими , або домашніми. А хто вони , ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.

Сторож хвостиком махає

В дім чужих не пропускає.

Ще й гарчить задля порядку.

Це маленьке … (цуценятко).

           Попід ліжко у куточок

           Покотивсь м’який клубочок.

           Та з’явились очки, ротик.

           Не клубочок це, а … (котик).

Рожевеньке та жирненьке,

Наче діжечка, кругленьке,

Є на рильці п’ятачок,

Замість хвостика – гачок.

Візьмеш в руки хоч на мить –

Мов скажене, верещить.

Краще не чіпайте.

Хто це? Відгадайте! (Порося)

          Пасеться на лугу тварина:

          Пухка і сіра, як хмарина.

           Вона нам вовною дає

          Турботу і тепло своє. (Овечка)

Здавна людям помагає,

Довгий хвіст і гриву має,

Любить сіно пожувати,

«І- го – го» - ірже завзято,

Бо не відає про лінь,

Як працює в полі …(кінь).

          Хто пасеться на лужочку

          Товстобокий , наче бочка?

          Любить сіном ласувати,

          Молочко дає малятам.

  • Будьте, му – му – му, здорові

І подякуйте … (корові).

Плавала, купалася,

Сухою зосталася. (Гуска)

          «Ко – ко – ко» - лунає зранку.

          Принесе нам до сніданку

          Пташка золоте яйце –

          І корисне, і смачне.

          Що ж оце за чаботурка?

          Це ряба матуся … (курка).

Гребінь, крила, гарний хвіст.

Хто співає як артист? (Півень)

Молодці , малята !

  1. Фізкультхвилинка ( відео з ютубу)
  2. Знайомство з цифрами.

На набірному полотні вчитель виставляє малюнки свійських тварин і показує відповідну цифру.

  1. Вправи на вироблення графічних навичок.

            Письмо похилої палички з заокругленням унизу.

  •  Плакат «Сиди правильно».
  • Правило тримання ручки.
  • Місце зошита на парті.

III.Рефлексія.

- Як називаються тварини, що живуть поруч з вами?

- Як люди повинні ставитись до них?

- Чи є у вас домашній улюбленець?

- Як ви піклуєтесь про нього?

- З яким настроєм завершуєте заняття?

 

         

         

 

       

 

 

         

 

 

docx
Додано
8 березня 2023
Переглядів
208
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку