В розробці уроку наданий матеріал по підведенню підсумків знань про металообробні верстати. В Додатках надається перелік контрольних питань з теми, а також приклади роботи з паспортами металообробних верстатів.
ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«Запорізьке вище професійне училище «МОТОРОБУДІВНИК»
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
уроку спецтехнології з професії
«ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ»
ТЕМА УРОКУ: ПІДГОТОВКА ДО РІЧНОЇ ТЕМАТИЧНОЇ
АТЕСТАЦІЇ З ПРЕДМЕТУ «ТЕХНОЛОГІЯ
ВЕРСТАТНИХ РОБІТ»
Підготувала: викладач спецтехнології
Захаренко Ганна Степанівна
м. Запоріжжя
ДАТА ПРОВЕДЕННЯ:
ПРЕДМЕТ: Спеціальна технологія
ПЛАН УРОКУ
ТЕМА УРОКУ : Підготовка до річної тематичної атестації з предмету
«Технологія верстатних робіт»
ТИП УРОКУ: урок узагальнення і систематизації знань
ЦІЛІ УРОКУ:
Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за курс
навчання,нагадати учням основні питання з раніш вивчених
навчальних тем
Розвиваюча: розвивати у учнів професійні навики, розвивати здатність
швидко орієнтуватись у створеній сітуації
Виховна: виховувати необхідність взаємодопомоги, організованості та
колективізму, виховувати творчий підхід до виконання роботи
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ: фронтальна, групова,
індівідуальна
МЕТОДИ І ПРИЙОМИ НАВЧАННЯ: бесіда, обмін думками, презентація
МАТЕРІАЛЬНЕ ОСНАЩЕННЯ УРОКУ:
- комп´ютер
- відеофрагменти :
- «Нарізування різьби різцями»
-«Встановлення деталі на токарному верстаті»
-«Фрезерування алюмінію»
-«Підготовка верстату до фрезерування»
- комплект деталей на технологічні процеси
- комплект пристосувань
ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ: паспорти фрезних, свердлувальних та
токарних верстатів, презентаційні
матеріали, картки із завданям на ТП
ХІД УРОКУ:
1. Повідомлення теми та мети уроку
- оргмомент, привітання учнів
- повідомлення теми та цілей уроку
- актуалізація та мотивація
Учні! Ось і підійшов до свого завершення другий курс вашого навчання, протягом якого ми з вами на уроках спеціальної технології вивчали предмет «Технологія верстатних робіт» за програмою 3 кваліфікаційного розряду з професії «Верстатник широкого профілю». На уроках ми з вами знайомилися з інформацією по таким навчальним темам :
- Вступ та гігієна праці, виробнича санітарія
- Технологія чистової обробки зовнішніх цидіндричних та плоских торцевих
поверхонь
- Обробка конічних та фасонних поверхонь
- Фінішна обробка поверхонь
- Способи обробки циліндричних отворів
- Токарні верстати
- Обробка різьбових поверхонь різцем
- Фрезерні верстати
- Шліфувальні верстати
- Свердлильні верстати
- Обробка деталей зі складною установкою
- Основні відомості про опір матеріалу
- Основи різання металу
- Технологічні процеси обробки типових деталей
- Відомості з стандартизації контролю та якості продукції
- Підіймально- транспортні машини, які використовуються під час обробки важких деталей
Сьогодні ми разом з вами проведемо повторення самих об´ємних тем та найбільш важких питань з навчальної програми. Ми зупинимося на основних питаннях з теми «Нарізування різьби різцями», ми знову попрацюємо з паспортами верстатного обладнання, та розглянемо питання щодо складання технологічного маршруту обробки деталей.
2. Проведення повторення й узагальнення різними методами і
методичними засобами
- питання на повторення матеріалу
- демонстрація відеороликів, по завершенню демонстрації відеофільму
«Нарізування різьби різцями» провести гру- повторення «Ланцюжок»
- робота з паспортами верстатів
- робота по складанню технологічних маршрутів
3. Підсумки
- провести підсумки уроку, звернути увагу на необхідність повторення
окремих питань
- звернути увагу на теоретичні прогалини учнів
- поставити оцінки за урок, подякувати самим активним учням
4. Домашнє завдання
- усунути білі прогалини з різних тем програми
- відвідати індивідуальні консультації викладача спецтехнології
- відвідати індивідуальні консультації викладача спецтехнології
Підпис викладача :___________
ДОДАТКИ
Додаток № 1
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ НА ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ
4-хкулачковому патроні?
Додаток№ 2
РОБОТА З ПАСПОРТАМИ МЕТАЛООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ
РОБОТА З ПАСПОРТОМ ТОКАРНОГО ВЕРСТАТУ
Що є головним рухом та рухом подачі у токарному верстаті?
Токарно –гвинторізний верстат 1М61
1-верстат токарної групи
М- модернізація базової моделі
6- підгрупа верстату, токарно- гвінторізний
3.Назвіть діаметри блоків пасовї передачі
Ø 127, Ø164
4.В якій частині верстата знаходиться кулачкова муфта?
Супортна група, механізм фартуху
5.Знайдіть в паспорті марку сталі, яка має підвищений зміст марганцю
та містить в собі 0,40% вуглецю
А40Г
6.Назвіть кількість валів, які знаходяться в коробці швидкостей
5
7.Назвіть кількість непорушних зубчастих колес, які знаходяться в
кробці швидкостей.
12
Додаток№ 3
РОБОТА З ПАСПОРТАМИ МЕТАЛООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ
РОБОТА З ПАСПОРТОМ ФРЕЗЕРНОГО ВЕРСТАТУ
Що є головним рухом та рухом подачі у фрезерному верстаті?
6Р81Г
3.Назвіть діаметри блоків пасовї передачі
Ø 140, Ø 210
7
4.Найдіть в паспорті марку сталі, в якій знаходиться 0,40% вуглецю и
до 1% хрому
Сталь 40Х
3
5.Назвіть найбільший кут повороту стола
450
6.Вкажіть, які міри безпеки необхідно виконувати на фрезерних
верстатах
Додаток№ 4
РОБОТА З ПАСПОРТАМИ МЕТАЛООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ
РОБОТА З ПАСПОРТОМ СВЕРЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТУ
Що є головним руханням у свердлильному верстаті?
2Н125Л
З ручним керування реверсу шпінделю
3.Назвіть марку сталі, з якої виготовлена деталь верстату та яка містить
1,8% вуглецю, до 1% хрому, до 1% марганцю, до 1% титану
18ХГТ
4.Скількі валів знаходитьсмя в верстаті?
5.Скільки двійних блоків знаходитьсґя у верстаті?
3
6.Скільки трійних блоків знаходиться у верстаті?
3
1