Підсумковий урок на тему: "Відкриваємо таємниці Африки"

Про матеріал
Матеріал можна використати як підсумковий урок. Протягом уроку використовуються різні методи та прийоми роботи з дітьми, а саме: "Бліц-опитування", "Географічний диктант", "Вірю-не вірю", "Експрес-тест". Для кращого сприймання нового матеріалу використовуються ІКТ технології та карта.
Перегляд файлу

План-конспект уроку географії

Клас: 7

Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми: «Африка».

Мета: Узагальнити, систематизувати знання учнів з вивченої теми, вдосконалювати навички та вміння працювати з картами.

Перевірити ступінь засвоєння основних понять.

Розвивати допитливість, кмітливість, розширити кругозір.

Виховувати в учнів інтерес до предмету.

Тип уроку: урок-узагальнення (урок-турнір).

Обладнання: атласи, карти.

Хід уроку

І Організація класу

 

ІІ Актуалізація опорних знань

Слово вчителя: Ось і закінчилася наша з вами заочна науково-пошукова подорож до найжаркішого материка планети Земля – Африка. Протягом місяця на материку працювала наша експедиція, в складі якої були:

  • географи-дослідники;
  • геоморфологи;
  • кліматологи;
  • гідрологи;
  • ботаніки-рослинники;
  • зоогеографи;
  • демографи;
  • політологи.

Вони періодично доповідали про свої відкриття на континенті. Сьогодні у нас підсумкове засідання, на якому ми перевіримо ступінь засвоєння відомостей про африканський континент. Для цього поділимось на 3 команди. (На дошці написані прізвища всіх учнів).

І так, розпочинаємо турнір:

1-й конкурс: «Експрес-тест» (за вірну відповідь 0,5 бала)

1. Площа Африки становить?

А) 9 млн. км2;

Б) 30 млн. км2;

В) 54 млн. км2.

2. Африку омивають:

    А) Тихий океан;

    Б) Індійський океан;

    В) Гудзонова затока.

3. Африка – який за величиною материк?

 А) 4-й;

 Б) 2-й;

 В) 6-й.

4. Африка – це?

 А) найжаркіший;

 Б) найвологіший;

 В) найсухіший материк.

5. Найповноводніша річка Африки?

 А) Ніл;

Б) Конго;

В) Амазонка.

6. Екватор перетинає Африку?

 А) на півночі;

Б) на півдні;

В) майже посередині.

(Перевіряємо і записуємо бали кожного учня на дошці)

2-й конкурс: «Бліц-опитування» (Кожному задаємо по одному запитанню, за вірну відповідь 1 бал).

3-й конкурс: «Географічний диктант» (за вірну відповідь 0,5 бала)

1. Яка крайня південна точка Африки?

2. Найдовша річка Африки?

3. Найдовше озеро Африки?

4. Яка протока відокремлює Африку від Європи?

5. В якій природній зоні водиться найбільше мавп?

6. Яка найвища точка Африки?

4-й конкурс: «Знання карти» (по черзі учні виходять до карти і показують по 3 географічні об’єкти, ціна питання 1 бал).

5-й конкурс: Гра «Вірю не вірю» (одне питання – 1 бал)

1. Чи вірите ви в те, що в Африці переважають представники європеоїдної раси?

2. Чи справді в Африці живуть найменші люди на планеті – пігмеї?

3. Чи вірно те, що країни Африки в минулому були колоніями?

4. Чи справді Африка була з’єднана суходолом з Євразією?

ІІІ Підведення підсумків конкурсу. Підрахунки балів кожного учасника. Визначення команди переможця.

Використана література: «По материкам и странам»

 

 

 

doc
Додано
18 лютого 2020
Переглядів
473
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку