Урок «Узагальнююче повторення з теми «Північна Америка»

Про матеріал
Підсумковий урок-звіт з теми розвиває вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, порівнювати і робити висновки. Учні виконують різні типи завдань, які є стимулом для перемоги під час змагання.
Перегляд файлу

Нижнєнський НВК «ДНЗ-ЗНЗ» № 36

Попаснянської районної ради

Луганської області

 

 

 

        Урок географії у 7 класі

 

 

 

 

Узагальнююче повторення з теми: «Північна Америка»

 

 

 

 

 

 

Підготувала:     Клокол Ольга Вікторівна

       учитель географії

  

 

 

 

 

 

2019

Тема  Узагальнююче повторення з теми «Північна Америка»

Мета:  узагальнити і систематизувати знання з теми «Північна Америка»; розвивати вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, порівнювати і робити висновки; сприяти розвитку творчого мислення; виховувати культуру розумової праці, схильність до пошуку, активність

 

Тип уроку:  узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок

 

Обладнання:  фізична карта Північної Америки;

атлас, контурна карта, відеослайди, додатковий матеріал

 

Форма уроку:  звіт

 

Методи і прийоми: дослідницький, бесіда, прийоми «Хто швидше, хто більше»,

«Визначити об’єкт», «Що таке? Хто такий?», «Продовжити ланцюжок», «Географічний калейдоскоп», комп’ютерні технології

 

Хід уроку

 

І Організаційний момент

ІІ Мотивація пізнавально-навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і задач уроку

 

- А про Америку ви чули?

А в Америці бували?

Та невже ви так ніколи

І не їздили туди?

Так ось трапилась нагода

Побувати там нам всім,

 

Учням нашим дослідити,

Повідомлення зробити,

Щоб про те, де побували,

Всі присутні також знали.

 

- Тема нашого уроку: «Узагальнююче повторення з теми «Північна Америка».

Сьогодні нам потрібно зробити звіт про вивчене під час подорожей, досліджень, експедицій Північною Америкою.

Отже, повертаємось додому, в нашу школу, де й будемо звітувати про вивчений нами материк «Північна Америка».

- На уроці присутні учні 7 класу, які вивчають Північну Америку, а також учні 8 класу, які вивчали цей материк у минулому році. Отже, до звіту готові.

 

ІІІ Узагальнення і систематизація знань і умінь учнів

 

Завдання 1.

«Хто швидше, хто більше»

 

  1. Крайня південна точка материка (м. Мар’ято)
  2. За площею материк займає місце (ІІІ)
  3. Океан, який омиває материк з заходу (Тихий)
  4. Канал, що розділяє Північну і Південну Америку (Панамський)
  5. Яка затока омиває материк з півдня? (Мексиканська)
  6. Які острови відокремлюють Берингове море від Тихого океану? (Алеутські) 
  7. Євразію відокремлює від Північної Америки протока (Берингова)
  8. Найбільший острів біля берегів (Гренландія)
  9. Океан на півночі (Північний Льодовитий)
  10. Крайня західна точка (м. Принца Уельського)
  11. Затока «льодовий мішок» (Гудзонова)
  12. Яка тепла течія омиває східні береги Північної Америки? (Гольфстрім)
  13. Півострів, який був куплений США у Росії (Аляска)
  14. Архіпелаг на півночі материка (Канадський)

 

 

Завдання 2.

«А що було далі…»

  • Народився я в Італії, служив у Португалії. Вивчав морські карти й давні книги і впевнився, що Земля – куля, і якщо пливти на Захід через Атлантичний океан, то можна потрапити до Індії.
  • Пливти на маленьких суденцях через океан, про який ніхто нічого не знає? Як це нерозумно?
  • Португальський король мені відмовив, але я перебрався до Іспанії.
  • Моя королева! Уявіть собі, це ж і прянощі, і золото.
  • Що ж, я даю дозвіл на експедицію, призначаю тебе своїм адміралом і головним правителем усіх островів і материків, які ти відкриваєш.
  • Моя королева, я впевнений, що ви не пожалкуєте, що споряджаєте цю експедицію. Ми досягнемо берегів Індії.

 

Питання

  1. Про що йдеться мова?
  2. А що було далі?

 

Завдання 3.

«Продовжити ланцюжок»

 

Перша група

  1. Захід – ……… – молоді гори – ………
  2. Робота річки – ……… – Великий каньйон глибиною понад 1800м

 

Друга група

  1. Центр – ……… – рівнини – ………
  2. Робота підземних вод– ……… – система карстових печер довжиною 550км  

 

 

 

Завдання 4.

«Що таке? Хто такий?»

 

Перша група                            Друга група

тайга     «Льодовий мішок»

Міссісіпі    Макензі

Юкатан    секвоя

Верхнє    торнадо

вівцебик    прерії

 

 

Завдання 5.

«Визначити об’єкт»

Здійснюємо подорож з заходу на схід по 50 пн. ш.

– піднімаємо руки вверх, нахили вправо-вліво, потупотіли ногами, опустили руки, сіли, поклали руки на парту, склали руки в замок над головою.

 

 

Завдання 6.

«Географічний калейдоскоп»

Знайомство з об’єктами Світової природної спадщини ЮНЕСКО (Світова організація питань науки, освіти, культури).

Питання

Що ви знаєте про ці об’єкти?

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Маринка\Desktop\каньон.jpg

Великий каньон Колорадо

 

 

C:\Users\Маринка\Desktop\йелоустон.jpg

Єллоустонський національний парк

 

C:\Users\Маринка\Desktop\долина смерти.jpg

Долина смерті

 

 

C:\Users\Маринка\Desktop\мамонтова.jpg

Мамонтова печера

 

C:\Users\Маринка\Desktop\ниагарский.jpg

Ніагарський водоспад

 

 

Завдання 7.

«Хто де живе»

Розподілити назви рослин та тварин, які мешкають в природних зонах Північної Америки.

  • дуб, бук, ялина, мохи, лишайники, сосна, карликова вільха, кактуси, секвої, пальми
  • ягуар, мавпи, плазуни, полівки, ховрахи, полярна сова, вівцебик, ведмідь-грізлі, лось, олень

 

Природні зони Північної Америки

- арктичні пустелі

- тундра

- тайга

- мішані ліси

- прерії

- напівпустелі та пустелі

- твердолисті ліси та чагарники

- савани

 

Завдання 8.

Кросворд «Буква «М» в Північній Америці»

М

1

 

 

 

 

 

 

 

 

М

2

 

 

 

 

 

 

 

 

М

3

 

 

 

 

 

 

 

 

М

4

 

 

 

 

 

 

 

 

М

5

 

 

 

 

 

 

 

 

М

6

 

 

 

 

 

 

 

 

М

7

 

 

 

 

 

 

 

 

М

8

 

 

 

 

 

 

 

 

М

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Крайня південна точка материка
  2. Столиця Мексики
  3. Озеро із групи Великих озер
  4. Права притока Міссісіпі
  5. Найвища вершина Кордильєр
  6. Крайня північна точка материка
  7. Найбільша річка Північної Америки і одна з найдовших на Землі
  8. Центральний район Нью-Йорка
  9. Фірма, яка розробляє комп’ютерні програми

 

 

ІV Заключення, підсумки

Домашнє завдання – підготувати додатковий матеріал про цікаві факти на

материку Євразія

 

 

docx
Додано
19 лютого 2020
Переглядів
1091
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку