Підсумковий урок на вивчення літери «є». Робота над віршем С. Черкасенка «Зима і весна» - виразне читання, читання в особах.

Про матеріал

Підсумковий урок на вивчення літери «є». Робота над віршем С. Черкасенка «Зима і весна» - виразне читання, читання в особах.

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про букву «є»; удосконалювати навички правильної вимови, вміння виконувати звуко - буквений аналіз слів; закріпити вміння читати слова й тексти з вивченими буквами; удосконалювати навички читання; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів, усне мовлення, увагу, спостережливість, фантазію; виховати бережливе ставлення до природи.

Форма уроку: гра

Перегляд файлу

Тема:  Підсумковий урок на вивчення літери «є».  Робота над віршем

 С. Черкасенка «Зима і весна» - виразне читання, читання в особах.

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів  про букву «є»; удосконалювати навички правильної вимови, вміння виконувати звуко - буквений аналіз слів; закріпити вміння читати слова й тексти з вивченими буквами; удосконалювати навички читання; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів, усне мовлення, увагу, спостережливість, фантазію; виховати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: буквар, фішки, дошка.

Наочне оформлення: малюнки, дидактичний матеріал.

Тип уроку:  урок закріплення знань

Форма уроку: гра

План уроку:

І. Організаційний момент

 ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань

  1. Мовна розминка. Чистомовка
  2. Хвилинка – повторинка
  3. Гра «Які слова зайві»

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

IV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Складання звукових схем слів
  2.  Звуковий аналіз слів
  3. Фізкультхвилинка

V. Робота  віршем С. Черкасенка «Зима і весна».

  1. Вступна бесіда.
  2. Читання вірша вчителем
  3. Словникова робота.
  4. Читання вірша учнями.
  5.  Відтворення змісту прочитаного.
  6. Читання вірша за особами.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

Хід уроку:

І. Організаційний момент

-        Доброго ранку,діти! Доброго вам здоровя!

         (Діти сідають за парти)

Вже дзвоник пролунав,

На заняття нас позвав.

Сядьте рівно на стільці,

Бачу всі ви молодці.

  • Сьогодні зранку до нас у віконце залетіла синичка. Вона хоче залишитися  з вами і нашими гостями. Ви дозволите їй? Але вона прийшла не з пустими руками , а  із різноманітними завданнями.

ІІ. Актуалізація і корекція  опорних знань 

  1. Мовна розминка. Чистомовка

Ічка-ічка-ічка: Ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка: Пливла по річці качка.

Єчки-єчки-єчки: Знесла вона яєчки.

Чат-чат-чат: Навиводить каченят.

Чить-чить-чить: Плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці: Попливуть разом по річці.

  1. Хвилинка – повторинка.
  • Назвіть ті звуки, які можна проспівати. І як їх називають в українській мові?
  • А які ви знаєте букви,що позначають два звука? Назвіть їх.
  1. Гра «Які слова зайві»

 Соловей, єхидна, синиця, ворона, ластівка, єнот, горобець,сорока.

  • Які слова серед поданих зайві?(Єхидна, єнот) Чому?
  • Що спільного в цих словах?
  • Скільки звуків позначає буква є?
  • Зачитайте назви перелітних пташок.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

  • Наша синичка знає, що ви вивчили нову букву.  А яку?  Тож сьогодні ми будемо  закріплювати наші знання про букву «є», і  удосконалювати навички правильного, виразного та свідомого читання.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Складання звукових схем слів.  
  2. Звуковий аналіз слів.

-  Відгадайте загадки та складіть звукову схему до слів-відгадок .

  • Є у лісі звір пухнастий, а у нього хвіст смугастий.

                Знає звір багато нот,  називається…………( єнот).

  • Довгі вуха має, швидко в лісі стрибає. ( заєць)
  1. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться,

Раз присядьте, два присядьте і за парти тихо сядьте.

V. Робота  віршем С. Черкасенка «Зима і весна»

  1. Вступна бесіда
  • Про яку пору року йдеться у тексті «Морозів малюнок»?
  • Серед малюнків на дошці знайдіть той, на якому зображена зима. Поясніть свій вибір.
  • Які ще пори року ви знаєте?
  • Яка пора йде за зимою?
  • На якому з  малюнків зображено весну? Чому ви так вважаєте?
  • Прочитайте назву вірша С. Черкасенка. Хто на вашу думку,  будуть героями ?
  1. Читання вірша вчителем
  • Чи справдилися ваші сподівання про те, що головними героями є Весна і Зима?
  • На що схожий цей вірш? (на казку )
  •  Що казкового ви у нім помітили?
  1. Словникова робота.

Насуплю             заніміє

скрізь                   обмовля

рятунку                пекуче

замре                     луки

  1. Читання вірша учнями (ланцюжком)
  2.  Відтворення змісту прочитаного.
  • Чому зима погрожує «насупити брови» і «послати вітер з морозом»?
  • Що збирається зробити весна у відповідь?
  • Якою ви уявляєте собі зиму? А весну?
  1. Читання вірша за особами.
  • Хто розповів про зустріч весни і зими? (автор)
  • Де у вірші слова автора?
  • З якою інтонацією ви будете читати слова зими? А весни?

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

  • Синичка задоволена вашою роботою і дякує за вашу активність на уроці. Але щоб завершити урок вам потрібно навести приклад слів з буквою «є», яка позначає два звука.
  • Діти, який  настрій ви мали протягом уроку? Що вам найбільше запам’яталось?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соловей єхидна синиця ворона ластівка

горобець

сорока

 

Насуплю луки рятунку   

занімієскрізь                   обмовля

  пекуч

\\\\замре                    

 

 

 

 

 

Єнот

 

заєць

docx
Додано
28 березня 2018
Переглядів
1564
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку