Підсумковий урок з теми «Дії з раціональними числами».

Про матеріал
Сьогодні з вами ми проведемо незвичайний урок, урок-професій, на якому систематизуємо і узагальнимо знання з теми «Дії з раціональними числами». Епіграфом нашого уроку будуть слова: Вчитися т р е б а т і л ь к и весело… Щ о б переварити знання, Ї х т р е б а вживати з апетитом. А. Франс
Перегляд файлу

 

Переглянути вихідне зображення Урок-професій, 6 А клас

 

 

 

Тема. Підсумковий урок з теми «Дії з раціональними  числами».

 

Мета:

  • навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів із теми; удосконалювати навички розв’язування вправ на додавання, віднімання, множення та ділення раціональних чисел;
  • E:\Картінки\Картинки\Clipart-Cartoon-Design-21.gifрозвивальна: розвивати увагу, пам’ять учнів, логічне мислення, кмітливість, вміння діяти в нестандартних ситуаціях, культуру математичного мовлення;
  • виховна: виховувати інтерес до предмета, наполегливість, відповідальне ставлення до навчання; формувати навички зібраності, акуратності в роботі.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Повідомлення теми і мети уроку

 

Сьогодні з вами ми проведемо незвичайний урок, урок-професій, на якому систематизуємо і узагальнимо знання з теми «Дії з раціональними  числами».

 

Епіграфом нашого уроку будуть слова:

 

Вчитися т р е б а  т і л ь к и весело…

  • о б  переварити знання,

 

  • х  т р е б а  вживати з апетитом.

 

А. Франс

Памятаєте ми минулого року їздили на екскурсію до Кідландії. А що це, що таке Кідлондія?    (Місто професій)

Сьогодні ми свій урок поділимо на етапи, кожен з яких буде відповідати певній професії.

Ну що ж, розпочнем…

 

 

 

 

  1.               I етап.   Перевірка домашнього завдання(професія «Поліція»)

Спочатку запитати учнів, з якою професією у них викликає асоціацію цей етап.

Цей етап складається з двох завдань:

  1. Двоє учнів будуть виконувати роботу детективів, а саме знаходити обман(в нашому випадку помилки), виправляти їх і знаходити правильне розв’язання.(Бойчук Дар’я, Фаєнко Богдана)              На дошці написані два рівняння з допущеними помилками при розв’язані

а)     б)

 

 

 

 

 

 

 

  1. Всі інші учні грають у знайому нам гру «Вірю-невірю», правила вам відомі тож розпочнемо:
  • Добуток двох від’ємних чисел, завжди від’ємний.(Цуркан Кирил) Чому? Учень говорить правило.
  • При множені на нуль завжди отримаємо нуль.
  • -5 + 7 = 12                     (2)
  • -10 * (-4) = -40             (40)
  • -9 * 1 = -9
  • = 1                     (-1)
  • Щоб знайти невідоме зменшуване потрібно від частки відняти від’ємник.            (до частки додати від’ємник)
  • Щоб знайти невідомий дільник потрібно до суми додати доданок.           (ділене поділити на частку)

 

ІV. Розв'язування вправ. IІ етап. (професія «Еколог»)

А зараз ми розвяжемо задачі повязані з екологією нашої планети:

 

  1. При переробці 100 кг макулатури виходить 80 кг чистого паперу. Скільки кілограмів чистого паперу можна отримати після переробки зошитів учнів нашої школи(600 чол.), якщо в середньому кожен учень списує 50 зошитів вагою 30 г?

 

 

  1. За добу людина вдихає 10 м3 повітря. Кисень становить 1/5 частину повітря. Скільки кисню потрібно на добу учням 6-А класу (30 чол.), учням школи (600 чол.)

 

 

30


 

IІІ етап. (професія «Тренер»)

Розмістити всіх учасників команди по своїх позиціях.

1)(для учнів з достатнім та високим рівнем знань)

Заповнити “магічний” квадрат, якщо “магічна” сума + 6b

 

 

a+ зb

 

 

2a+2b

 

 

3a+b

 

 

 

 

2)(для учнів з середнім та низьким рівнем знань)

 

Результат пошуку зображень за запитом "магічні квадрати з математики 5 клас"

 

 

IVетап.(професія «Спортсмен»).

Тренерські здібності ми здобули, а тепер перевіримо чи вмієте ви працювати командою(клас розділений на два варіанти)

 

Двоє учнів, по варіантах, записують завдання на дошці, по одному учні з місця називають відповідь, решта – взаємоперевірка. Учень біля дошки записує результат.

 

                         


 

  1. етап. Гра «Математичне лото». (професія «Будівельник»)

Переглянути вихідне зображення 

Учні грають парами. На кожну пару отримують конверти з набором із 16 малих карток і 1 великої. Учні дістають із конверта малі картки із завданням, розв'язують вправи, накривають ними відповідну відповідь. Якщо всі вправи виконані вірно, то на зворотному боці малих карток отримаємо певне зображення(фото свого класу, або школи). Можна, легко перевірити результати роботи, проходячи між рядами.

1.

Дії з раціональними числами

 

-24-(-7)

2,9 - 5,4

-0,37 + (-0,84)

5,6:(-8)

-7,1:(-10)

-26*4

12*(-17)

26-39

-7,2-(-1,5)

-6,7 + (-2,8)

45-(-23)

24,3 + (-3,6)

-6,7 + 5,9

-4,8*3,7

-7,5 : (-0,5)

-36+(54)

-6,3-8,1

26 = (-83)

3,27+ (-1,88)

-3,6-4,7

 

0,71

-0,7

-1,21

-2,5

-17

-9,5

-5,7

-13

-204

-104

15

-17,76

-0,8

20,7

68

-8,3

1,39

-57

-14,4

-90

 

 

E:\Картінки\Фото\2018\P81213-144130.jpg

 

 

21а – 14а

5в -12в

17в + 4в

7а + 3а

15 - 17

23 + 28

2,1 + 5,7

4,7 + 4,7

3,5 – 2,5

8,9 + 0,1

50 - 18

100 + 100

25 - 25

18 + (-18)

15 + 13

101 – 99

2. Також дане лото можна роздати для присутніх на уроці глядачів

Основна картка

 

 

 

 

 

 

 

 

2

28

0

0

10а

21в

-7в

9,4

7,8

51

-2

200

32

9

1

 

 

Пов’язане зображенняПов’язане зображення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Підсумок уроку. Проводиться підсумок всіх етапів роботи оцінюється

 

робота учнів на уроці.

 

Рефлексія

 

docx
Додано
17 квітня 2020
Переглядів
842
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку