Тема: Океани.
Мета: - навчальна – узагальнити та систематизувати матеріал по океанах, з'ясувати рівень засвоєння номенклатури по Світовому океану; - розвивальна – розвивати навички роботи з контурними картами, перевірити уміння визначати координати об'єктів, складати короткі розповіді, користуватися додатковою літературою та активно працювати; - виховна – виховувати бережливе ставлення до одного з багатств природи – води, національно свідомого громадянина, дбайливого господаря, раціонального природокористувача, виховувати в учнів пізнавальну активність і самостійність, уміння працювати в колективі.
Обладнання: презентація, карточки із завданнями для груп, контурні карти, атласи, підручники.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.
Форма проведення: урок – гра «Створення серіалу», робота в групах.
Методи та прийоми: репродуктивний, частково пошуковий, творчий, інтерактивний.
Технології: проектна (вид діяльності творчий), ігрова, технологія критичного мислення, технологія колективно - групового навчання.
Про матеріал
Тема: Океани.
Мета: - навчальна – узагальнити та систематизувати матеріал по океанах, з’ясувати рівень засвоєння номенклатури по Світовому океану; - розвивальна – розвивати навички роботи з контурними картами, перевірити уміння визначати координати об’єктів, складати короткі розповіді, користуватися додатковою літературою та активно працювати; - виховна – виховувати бережливе ставлення до одного з багатств природи – води, національно свідомого громадянина, дбайливого господаря, раціонального природокористувача, виховувати в учнів пізнавальну активність і самостійність, уміння працювати в колективі.
Обладнання: презентація, карточки із завданнями для груп, контурні карти, атласи, підручники.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.
Форма проведення: урок – гра «Створення серіалу», робота в групах.
Методи та прийоми: репродуктивний, частково пошуковий, творчий, інтерактивний.
Технології: проектна (вид діяльності творчий), ігрова, технологія критичного мислення, технологія колективно - групового навчання.
Відгуки
Урок…………………………………..7 клас……………….…………………Дата __________
Підсумковий урок з теми: «Океани»
(присвячений до дня народження видатного норвезького мандрівника, антрополога, автора науково-популярних книг Тура Хейєрдала).
Тема: Океани.
Мета: - навчальна – узагальнити та систематизувати матеріал по океанах, з’ясувати рівень засвоєння номенклатури по Світовому океану; - розвивальна – розвивати навички роботи з контурними картами, перевірити уміння визначати координати об’єктів, складати короткі розповіді, користуватися додатковою літературою та активно працювати; - виховна – виховувати бережливе ставлення до одного з багатств природи – води, національно свідомого громадянина, дбайливого господаря, раціонального природокористувача, виховувати в учнів пізнавальну активність і самостійність, уміння працювати в колективі.
Обладнання: презентація, карточки із завданнями для груп, контурні карти, атласи, підручники.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.
Форма проведення: урок – гра «Створення серіалу», робота в групах.
Методи та прийоми: репродуктивний, частково пошуковий, творчий, інтерактивний.
Технології: проектна (вид діяльності творчий), ігрова, технологія критичного мислення, технологія колективно - групового навчання.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Вчитель
Сьогодні ми зробимо підсумок всього того, що ми з вами вивчили, тобто перевіримо рівень ваших знань, умінь і навичок з цієї теми. Це буде підсумковий урок –гра. Протягом уроку ви будете змагатися в команді, кожен буде намагатися заробити найбільше очок для своєї команди, але і кожен повинен проявити себе, тобто набрати максимальну кількість балів, 12. Бо тільки знання кожного приведуть до перемоги всю команду. Але будуть у нас з вами зупинки для перегляду науково-популярного серіалу під загальною назвою «Мандрівник та вчений Тур Хейєрдал ». Користуючись літературою, кожна група працювала над створенням своєї серії, тому ви сьогодні будете авторами сценарію та режисерами цього серіалу.
На столах у кожної групи є рейтингова таблиця, куди ви будете записувати кількість отриманих балів за кожний прийом роботи та П.І. учнів хто заробив ці бали для своєї групи.
Рейтингова таблиця.
№ |
Назва роботи |
Кількість балів |
П.І.учня |
Примітка (за кожну правильну відповідь по…) |
1. |
Прийом «Географічний крос» |
|
|
1 балу |
2. |
Прийом «Слідами мандрівників» |
|
|
1 балу |
3. |
Прийом «Захист І серії» |
|
|
До 5 балів |
4. |
Прийом «Визначення географічних координат» |
|
|
2 бали |
5. |
Прийом «Захист ІІ серії» |
|
|
До 5 балів |
6. |
Прийом «Хто швидше?» |
|
|
1 балу |
7. |
Прийом «Відгадай» |
|
|
1 балу |
8. |
Прийом «Захист ІІІ серії» |
|
|
До 5 балів |
Я бажаю усім гарного настрою, результативної роботи, взаєморозуміння та успіху.
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.
Вчитель.
1. Прийом «Географічний крос».
Що це?
1.Шельф 5.Ендеміки
2.Атол 6. Латимерія
3 Тороси 7. Маорі
4 Манта 8. Жолоб
Вчитель.
Слідуючим завдання буде
2. Прийом «Слідами мандрівників».
Вибрати дослідників океану (за фотографіями)
Ф. Магеллан Ф. Дрейк Т. Белінсгаузен Ж.Кусто
К.Колумб Д.Кук Васко да Гама Ф. Нансен
Жак Пікар Тур Хейєрдал І.Крузенштерн Б. Франклін
В.Берінг А.Тасман Ібн Баттута Елькано
Вчитель
Пропоную Вам зробити зупинку для відпочинку і переглянути І серію науково-популярного серіалу під загальною назвою «Мандрівник та вчений Тур Хейєрдал ».
3. Прийом «Захист І серії».
Виступ учня І групи і назва першої серії «1947 р. Експедиція «Кон-Тікі» через Тихий океан».
Вчитель
За допомогою атласів необхідно визначити географічні координати островів:
4. Прийом «Визначення географічних координат»
1. о. Пасхи 2. о. Ісландія
3. о. Мадагаскар 4. о. Шпіцберген
Вчитель
Учні другої групи підготували ІІ серію науково-популярного серіалу, за назвою «1955-1956 рр. Експедиція на острів Пасхи» пропоную вам всім переглянути.
5. Прийом «Захист ІІ серії».
Вчитель
Перевіримо, яка команда буде найшвидше і правильно відповідати на запитання.
6. Прийом» Хто швидше?»
1. Найбільше за площею море? (Філіппінське)
2. У які ворота не можна забити гол? ( Карські ворота)
3. Найбільший у світі півострів (Аравійський)
4. Найменше море на Землі?(Мармурове)
5.Який острів говорить про своє відношення до одягу? (Ямайка)
6. Найбільший острів світу?(Гренландія)
7. Найглибша западина Атлантичного океану?(Пуерто Ріко)
8.Найбільша у світі затока?(Бенгальська)
9. Найдовша у світі течія? (Течія Західних вітрів)
10.Яке море називають «країною туманів»? (Берингове)
11.У якому океані зустрічаються морські бобри? (Тихий)
12. Який океан має найбільший шельф! (Північний Льодовитий)
Вчитель
Команди отримують частини контурних карт на яких позначені окремі об’єкти океану - дізнатись, що це і де це?
7. Прийом «Відгадай».
Вчитель
Пропоную Вам зробити і ще одну зупинку для відпочинку і переглянути ІІІ серію науково-популярного серіалу під назвою «1969-1970 рр. Мандрівка на човнах «Ра» и «Ра-II».
8. Прийом «Захист ІІІ серії».
ІV. Підведення підсумків уроку.
Вчитель.
Ось і закінчилось наше змагання і знайомство з великим мандрівником та вченимТуром Хейєрдалом. Порахуйте усі свої бали. А, тепер кожна команда нам скаже загальну кількість балів усіх членів команди.
Прийом «Роблю висновок».
V. Домашнє завдання.
1. Повторити географічну номенклатуру Світового океану.