Урок з алгебри у 10 класі
Тема уроку. Підсумковий урок за темою «Числові послідовності».
Мета уроку.
- Узагальнити та систематизувати знання , вміння учнів щодо змісту вивчених у темі понять (числова послідовність, арифметична та геометрична прогресії) і формул (формула загального члена, формула суми перших п членів арифметичної та геометричної прогресій), а також застосування їх при розв'язуванні задач, передбачених програмою з математики.
- Розвивати вміння учнів аналізувати, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати.
- Виховувати активність, вміння самостійно працювати.
- Слідкувати за вимовою учнів, виправляти недоліки у вимові.
Обладнання. Презентація для супроводу уроку , підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка формул
1. Вкажіть формулу n-го члена арифметичної прогресії:
А.
=
+ ( n – 1 ) d ; Б.
=
- ( n – 1 ) d; В.
=
+ ( n + 1 ) d
2. В арифметичній прогресії буквою d позначають:
А. сума Б. різниця В. знаменник
3. Вкажіть формулу суми n- перших членів арифметичної прогресії:
А
Б.
В.
4. Вкажіть формулу дев’ятого члена геометричної прогресії
А.
Б.
В.
5. У формулі
геометричної прогресії буквою
позначають:
А. перший член Б. знаменник В. різниця
6. Вкажіть формулу суми перших n(ен) членів геометричної прогресії
А.![]()
ІІІ. Виконання вправ.
Письмові вправи.
1. Знайдіть суму перших вісімнадцяти членів арифметичної прогресії
4; 7; 10;…
Фізкультхвилинка для очей.
У виконаному завданні знайдіть помилку. Виправте і запишіть правильно.
2. Знайдіть суму n перших членів геометричної прогресії , якщо
;
= 3; n = 4.
Розв'язання.![]()
.
3. Знайдіть перший член геометричної прогресії , у якій
=162 ,
.
Усні вправи.
- Чому дорівнює
;
;
?
- Чому дорівнює
,
,
,
?
Завдання на картках ( самостійно)
IV. Домашнє завдання. Підготуватись до контрольної роботи . № 1- 3с. 194
V. Інтерактивна вправа «Результат». Сьогодні на уроці я повторив…
Я дізнався …
Найважчим для мене було… VI. Рефлексія .
Чи отримали ви задоволення від праці на уроці? Відповідь. Так , або ні.