Навчання грамоти (Письмо) 06.12 1 клас
Тема: Письмо великої букви Д. Типи поєднань букви з іншими буквами.
Мета: вчити учнів писати велику букву Д, порівнювати її з іншими буквами; розвивати мовлення, вміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, узагальнювати, візуально визначати правильну форму букви серед інших букв; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Повторення правил сидіння за партою під час письма.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Письмо вивчених букв, буквосполучень.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота в зошиті. Ознайомлення з буквою
– Порівняйте перші звуки у словах діти і дощик.
– Якою буквою позначаються ці звуки?
Буква Д, наче дім,
Височенний дах на нім.
– Назвіть чоловічі імена на [д], [д’]. (Давид, Діма, Дмитро)
– Назвіть жіночі імена на [д], [д’]. (Дора, Дарина, Дорофея)
– Доберіть назви міст на [д], [д’]. (Донецьк, Добруш)
– Назвіть назви річок на [д], [д’]. (Дністер, Дніпро, Десна)
3. Графічний аналіз великої букви Д
4. Підготовка руки до письма. Виконання розчерків на малюнку
5. Письмо великої букви Д (відео)
Перед написанням великої букви Д у зошиті діти “пишуть” її три-чотири рази в повітрі із заплющеними і розплющеними очима. Під час написання в рядку спостерігають за розташуванням букви між двома допоміжними лініями.
6. Письмо буквосполучень і слів
Учні читають буквосполучення і слова хором.
– Як буква Д поєднується з іншими буквами?
– До якого поєднання букв воно подібне? (Поєднується, як О, Р, Уз іншими буквами.)
Фізкультхвилинка
7. Письмо речення
Учні читають речення в зошиті з тією інтонацією, яку підказує знак оклику. Пишуть речення повільно, звертаючи увагу на однаковий нахил складових елементів букв.
Учні обмінюються зошитами і перевіряють написане.
8. Виконання завдання зі знаком питання
– Обведіть ручкою букву правильної форми.
9. Розфарбовування малюнка
10. Письмо букв і речень. Списування з рукописного шрифту
– Які назви річок, озер і міст України ви запам’ятали?
11. Списування друкованого речення
– Зверніть увагу на однаковий нахил основних елементів букв.
Речення учні списують по слову.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Яку букву навчилися писати на уроці?
– Які звуки вона позначає?
– Наведіть приклади.