Тема уроку: Закріплення звука [ф], вивчення букв Фф. Звуко-буквенні зіставлення. Аналітико-синтетична робота зі словами-назвами предметів. Мовні ігри. Формування аудіативних умінь.
Мета: закріпити вміння вимовляти звук [ф], вивчити букву ф, яка його позначає, удосконалювати вміння здійснювати звуко-буквенні зіставлення, аналітико-синтетичну роботу зі словами-назвами предметів, створювати слова за допомогою малюнків; формувати аудіативні уміння; удосконалювати навичку читання; виховувати любов до природи.
Зміст уроку
/ Організаційний момент
Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.
Доброго ранку,
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
Доброго ранку!
Доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я! / з інтернету/
// Повторення вивченого матеріалу.
- Нагадайте, яку особливу літеру ми вивчили на попередньому уроці? (щ)
- Чим вона особлива?(завжди позначає 2 звуки)
- А яка ще буква в алфавіті завжди позначає 2 звуки?
- А які букви інколи позначають 2, а інколи 1 звук? Коли?
///Оголошення теми та мети уроку
- Сьогодні ми будемо вивчати нову букву, яка на письмі позначає приголосний звук. Послухайте вірш і вгадайте її.
Буква Ф – то фантазерка,
Любить фрукти, феєрверки,
І фіалки, і фонтани,
І фортецю, і фазана,
Фарби різнокольорові,
Фею й факели казкові.
- Про яку букву розповідається у віршику?
- Які слова ви запам′ятали з нею?
/˅ Вивчення нового матеріалу
1.Характеристика звука.
- Знайдіть та покажіть предмет, який починається на цю букву
2. Характеристика структури букви ф.
- Станьте як літера ф.
- Намалюйте пальчиком букву ф на підлозі /на стіні, на холодильнику тощо/
4. Робота з букварем.
Читання складів, слів, речень з буквою ф.
Аналітико-синтетична робота. Звуко-буквенні зіставлення, аналіз складових і звукових схем слів, визначення наголошених звуків, складів.
Читання віршику про фарби.
- А яким кольором можна передати веселий настрій? А сумний? / сонячну чи похмуру погоду/.
˅. Закріплення вивченого
1. Гра « колесо фортуни». Назвіть слово відгадку, що починається на літеру ф. На платформі Wordwall.
*предмет
*ознака предмета
*дія предмета
*колір
*птах
*музичний інструмент
*казкова істота
*квітка
2. Гра ,,Знайдіть загублений склад,,
теле- -фан, -фун, -фон.
-та фло-, флей-, флий-.
-ан фаз-, флоз-, фліз-.
˅/. Підсумок уроку
- Яку букву ми сьогодні вчили? Який звук вона позначає?
- Я буду читати віршик, якщо ви почуєте слово із буквою ф, то оберніться навколо себе.
„Ф” - це буква, „Фа” - це нота,
Що лунає із Фагота.
З Флейти - ніжно і піано,
Голосно - з Фортепіано.
Філігранна, Феєрична,
Буква просто Фантастична!
Хочеш Фокус розгадати,
Флору, Фауну вивчати,
Гарно грати у Футбол,
Розрізняти Фук і Фол.
Фіналістом завжди бути,
Фініш першим перетнути?
То ж потрібно потрудитись,
У навчанні не лінитись! / з інтернету/