Письмо великої букви Ю, складів, слів із нею

Про матеріал

навчити писати велику літеру Ю, з'єднувати її з іншими буквами у словах; удоско­налювати навички каліграфічного письма, вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати увагу, пам'ять, спостережливість; виховувати охайність, формувати позитивне ставлення до навчання.

Перегляд файлу

Урок навчання грамоти

Тема. Письмо великої букви Ю, складів, слів із нею

Мета: навчити писати велику літеру Ю, з’єднувати її з іншими буквами у словах; удоско­налювати навички каліграфічного письма, вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати охайність, формувати позитивне ставлення до навчання.

Обладнання:  смайлики,  схеми для читання , пластилінові елементи букв на основі , електронна презентація.

                                           Хід уроку

  1. Організаційний момент. Слайд1

Дзвоник знову дав сигнал.

Працювати час настав .

Тож часу не гаємо

Працювати  починаємо.

На уроці будемо вивчати

Як букви правильно писати.

У вас на партах лежать смайлики . Покажіть мені свій настрій.

Я прикріплюю на  дошці смайл "Радість" і бажаю всім учням гарного настрою, легкого засвоєння теми.

 

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Звукові аналітико-синтетичні вправи

 

       НИЙ                                          ТИЙ

 

Ю            РБА           ЛЮ                   ДИ

         НГА

                                                        СТЕРКО

Чи всі слова зрозуміли?

2. Словникова робота .Слайди2,3,4

Юнга-юний матрос.

Юрба-група.

  Люстерко- дзеркало

 

Яке звукосполучення позначається буквою ю?

Який звук позначається буквою після приголосного?

На що вказує буква?

3. Завдання  Мудрої сови 

Виправити помилки

йунак,  лублу, Йуля, Йурко

Чи всі помилки ви змогли виправити ?

Чи всі слова ми зможемо записати. А як ви запишете слова Юля, Юрко

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Слайд5

Сьогодні на уроці ми навчимося писати велику букву , правильно зєднувати її з іншими буквами . Будемо писати слова з цією буквою.

IІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Показ зразка рукописної літери.

2. Аналіз графічної будови літери . Порівняння з друкованою.

Подивіться, будь ласка, на дошку. Порівняйте друковану і рукописну букви.

Які відмінності ви побачили? Зараз ми з вами складемо букву ю з елементів.

Які елементи лежать у вас? ( прогнута лінія, довга похила лінія із заокругленням внизу ліворуч, коротка горизонтальна лінія , овал)

Велика літера Ю складається з чотирьох елементів: короткої прогнутої лінії, довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч, короткої горизонтальної лінії і великого овалу.
3.Складання букви на пластилінову основу. (робота в парі)

 У вас на парті лежать елементи букви . Зєднайте їх. Утворіть букву .

Покажіть, будь ласка, що у вас вийшло. А тепер проведіть по ній пальчиком.

4.Фізкультхвилинка.

Ви втомились?

Саме час – дружно відпочити

І знайому фізхвилинку в гості запросити.

Ми ліпили , ми трудились.

Наші пальчики втомились,

А щоб далі нам писати.

Треба пальці розімяти.

Руки вгору , потягніть

І до сонця підстрибніть!

Всі присядем, встанем враз.

Знов чекає праця нас.

Ми навчились складати букву. А нам треба навчитись її писати .

Відкрийте  зошити і розгляньте букву в сітці зошита.

4. Засвоєння конфігурації літери

а) Показ написання літери на екрані з поясненням послідовності зображення елементів. Слайд 6

Алгоритм написання великої букви Ю

1. Починаємо писати вище середини відстані між верхньої рядковою та верхньою міжрядковою лініями
2. Ведемо коротку прогнуту лінію праворуч угору до верхньої міжрядкової лінії.
3. Торкнувшись цієї лінії, не відриваючи руки, ведемо вниз на себе довгу пряму лінію до нижньої рядкової лінії.
4. Заокруглюємо вліво.
5. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка.
6. Від середини другого елемента трішки вище верхньої рядкової лінії зліва. праворуч ведемо коротку горизонтальну лінію на відстань, що дорівнює половині робочого рядка.
7. Відступивши від кінця третього елемента на ширину овалу, пишемо четвертий елемент
8. Починаємо трохи нижче верхньої міжрядкової лінії
9. Ведемо, заокруглюючи ліворуч  угору
10. Торкаючись верхньої міжрядкової лінії, заокруглюємо ліворуч
11. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи
12. Торкаючись нижньої рядкової лінії, заокруглюємо праворуч
13. Ведемо вгору до початку овалу

— Пишемо під рахунок (і-раз-і два-три-і)

4. Робота у зошиті письмо першого  рядка букви Ю
5. Письмо другого рядка букви Ю під рахунок: і-раз, і-два-, три-і, і-

6.  Письмо з’єднань  Юр   Юл

 З якими буквами поєднана буква Ю  у  третьому рядку.  Ю-р(верхнє зєднання),Ю-л (нижнє зєднання)

7.Прочитайте скоромовку .Слайд 7

«Юрко рибу ловить ловко»,

Юля мовить скоромовку.

Які імена дітей ви прочитали?

Як пишуться імена.

Зараз ми запишемо їх.

8.Письмо слів  Юрко,  Юля в прописах

Прочитайте чоловічі імена . Слайд 8

Прочитайте жіночі імена. Слайд 9

9.Зарядка для очей.

10.Письмо речення

Розгляньте малюнок вгорі сторінки.

Де відбувається відбувається дія ? Що роблять діти ?

Чи доводилось вам брати участь у виставі? 

Дайте їм імена, що  починались з букви Ю.

 Складіть речення за малюнком.

Прочитайте речення,  подане у рядку.

11. Творче завдання

-Роз’єднайте слова, прочитайте речення, запишіть його.

(Я люблю малювати і танцювати ). Слайд10

12. Прочитайте речення . Запамятайте  назви .

Запишіть слова Юрмала, Юкон.

ІV. Підсумок уроку

- Яку букву навчилися писати?

- Що ви знаєте про букву Ю?

- Які слова пишуться з великої букви Ю?

- Які звуки вона може позначати на письмі?

Я дізнався ...

Я навчився ...

Я зрозумів, що можу ...

Мені сподобалося ...

Для мене стало новим ...

Мене здивувало ...

У мене вийшло ...

Позначте смайликом свій настрій наприкінці уроку.

 Слайд12

docx
Додано
5 квітня 2018
Переглядів
7705
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку