Конспект до уроку "Навчаня грамоти" на тему: "Письмо рядкової букви о" з використанням ІКТ допоможе зробити Ваш урок цікавим та насиченим. Матеріал уроку можна використовувати вчителям, які працюють за підручником під редакцією Захарійчук М.Д та Науменко В.О.
Тема. Письмо рядкової букви о
Мета: ознайомити учнів з рядковою буквою о, вчити їх писати нову букву, з’єднувати її з вивченими буквами; розвивати навички звукового аналізу; зв’язне мовлення дітей, спостережливість; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати старанність, охайність.
Обладнання: картки для звукових моделей, демонстраційні картки із рукописними і друкованими буквами, мотузка (шнурок), таблиці з’єднань, малюнки до казки «Колобок», фото оленя, слайди з етапами уроку, смайлики для визначення настрою.
Хід уроку
I. Організаційний момент (слайд №1)
Уже дзвінок нам дав сигнал,
І на урок він нас покликав.
А отже, часу не втрачаймо,
Роботу швидше починаймо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1.Виділення звука [о] з вірша
- Сьогодні до нас завітав гість . Хто це і з якої він казки дізнаєтеся, коли послухаєте вірш та загадку (слайди №5,6).
Спекла його бабуся
З борошна й яєць.
Такий він гарний вдався –
Ну просто молодець!
Кругленький, рум’яненький,
Веселий і меткий.
- Хто він такий?
Я веселий Колобок,
Я усіх дітей дружок,
Від зайця я тікав,
Від вовка я тікав.
І до вас, малята любі,
На урок я завітав.
- Наш гість приніс нам смайлики для визначення настрою. Наприкінці уроку ми подивимося,який настрій нам залишить наша робота .
- Який звук найчастіше повторюється у слові-відгадці?
Запишався Колобочок:
Аж чотири маю «о»!
Чи долинка, чи горбочок,
Не зловити вже його.
Круглі «о», мов коліщата,
Котять-вертять Колобка.
А лисичка хитра-хитра
Вже стоїть біля куща.
- Викладемо фішками звукову модель слова КОЛОБОЧОК ( слайд №7) (звуковий аналіз слова):
2. Лексична робота в зошиті. Робота за малюнками у зошиті (с. 22), (слайд №11)
Оленя одне блукало,
Оля Олю запитала:
От кого воно шукало?
Оля Олі каже прямо:
- Оленя шукало маму.
Бесіда за малюнком у зошиті (слайд №12).
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
Прийом «Очікування».
— Сьогодні ми навчимося писати малу букву о, яку приніс нам Колобок.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Ознайомлення з новою буквою. (Слайд №13)
Буква О на сонце схожа,
І на бублик, й на обруч.
Мов кермо, я хочу взяти
Круглу букву обіруч.
Графічний аналіз рядкової букви о. Порівняння друкованої букви о з рукописною.
2 Повторення правил сидіння за партою, відомостей щодо того, як тримати ручку, розміщувати зошит під час письма ( слайд №14 )
Учні розказують правила посадки під час письма, розміщення зошита на парті, показують, як тримати ручку.
Зошитсвій я відкриваю,
Навкісецьйого кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
До роботи я берусь.
3 Написання рядкової букви о
Алгоритм написання рядкової букви о
— Пишемо під рахунок і-раз-і.
Пальчикова гімнастика (слайд № 15 )
Пальчику, пальчику,
Де тибував?
Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив,
А з цим я кашки зкуштував,
А з найменшимзаспівав.
4 Робота у зошитах з друкованою основою: письмо букви о.(слайд №16)
Спочатку учні пишуть овал у повітрі, обводять зразок і пишуть у рядку. Порівнюють написане зі зразком, виділяють помилки. Наступний рядок пишуть самостійно.
Пальчикова гімнасти (слайд № 17 )
Акварель
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля,
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
(Рука – це пензлик, пальці –
волосинки. Уявляють, що
малюють рукою, як пензликом).
5. Написання з’єднань букви о з рядковими о, а, у (верхнє, середнє та нижнє з’єднання).
6. Вправа для очей ( слайд № 18 )
Раз, два, три!
Очі догори!
На чотири та на п’ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори -
Ми рахуєм : «Раз, два, три!»
7. Написання з’єднань букви о з великими рукописними літерами А, У.
8. Фізкультхвилинка (слайд № 19 )
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка
Вишикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз – притупнули ногою,
два – руки вгору підвели,
Трішки ними потрясли.
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало:
Руки вгору, руки вниз,
Раз – присіли, два – всі встали…
Й працювати знов почали.
V. Узагальнення вивченого матеріалу (робота в зошиті) (слайд № 20 )
— Давайте розглянемо овочі, які приніс нам Колобочок.
Загадки (слайди № 21,22,23,24,25).
Помідорчик я кругленький,
Соковитий і смачненький,
Вітамінів торбу маю,
Тому весело співаю.
• Сидить дівчина в коморі,
А коса її на дворі.
Коса в їжу не годиться,
З вітаміном A — морквиця.
• Я червоний бурячок,
Солоденький на смачок,
Я на грядці уродився,
З вами, діти, подружився.
• Я цибулька для салатів,
Вітамінами багата.
Не біда, що ніс щіпаю,—
Всіх від грипу захищаю.
• Що у нашому городі
Стає першим у пригоді,
Виростає щодоби,
Як у лісі гриби?
— Скажіть, у назвах яких овочів зустрічається буква о? Зробіть звуко-складовий аналіз цих слів.
2 Гра «Пошуковець»(слайд № 26)
На малюнку знайдіть предмети, у назвах яких є буква о.
Назва якого малюнку підходить до схеми у зошиті? (колесо).
Запишемо це слово у рядку знизу.
VI. Підсумок уроку. Прийом «Рефлексія».(Слайд № 27)