Урок математики в 4 класі
Тема: Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на вивчений матеріал.
Мета: - ознайомити учнів з правилом ділення багатоцифрового числа на одноцифрове;
- вчити коментовано виконувати ділення;
- удосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів;
- розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;
- підтримувати інтерес до вивчення математики;
- виховувати старанність, наполегливість.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
Нейрогімнастика
2. Актуалізація опорних знань.
а) індивідуальна робота (біля дошки). Розв′язування задач на знаходження площі.
а=158м в=6м S-? (948м кв ) а=?м в=6м S= 948м кв (158м)
б) каліграфічна хвилинка
Записати числа у порядку зростання:
60999 96 69 9096 696 (69 96 696 9096 60 999)
в) усний рахунок
- знайти суму першого і другого(69+96 = 165)
- знайти різницю третього і четвертого ( 9096-696=8400)
- зменшити 696 у 3 рази (232)
- збільшити у 2 рази 96 (192)
- знайти 1/3 від 9096 (3032)
- розкласти на розрядні доданки останнє і додати 1 (61000)
г) Перевірка індивідуальної роботи
-Які це задачі по відношенню одна до одної?( обернені) Чому?
3.Оголошення теми уроку
Сьогодні ми будемо вчитися ділити багатоцифрові числа на одноцифрові.
Дія ділення вважалася колись найважчою. В середні віки людям, які вміли добре виконувати ділення, присуджували вчені ступені, вважали найосвіченішими людьми. Якщо ви навчитеся ділити, то легко справитеся з будь- якою справою.
4. Вивчення нового матеріалу
а) Пояснення вчителя 12128: 8
- Чи відрізняється алгоритм ділення багатоцифрового від трицифрового на одноцифрове?
- Що потрібно знати і вміти , щоб успішно поділити багатоцифрові числа?
б) Коментовано, сильні учні
36585:3=12195 247686: 6=4128
в) Робота в парі(пошепки) 65559:3=21853
г) Самостійно 8235:3=2745
Взаємоперевірка.
Фізкультхвилинка
5. Усвідомлення знань. Робота з задачею . №227(1) с.48
а)Аналіз змісту
б)Короткий запис до задачі, вписати дані
1зл.-□грн.
? зл.-22785 грн.
в) розв′язання самостійно
22785:7 =32579(грн.)
г)Творча робота над задачею
- Складіть обернену задачу
1зл.–7грн. 1 зл – ? грн
3257 зл - ? грн 3257 зл - 32579 грн.
Сьогодні курс злотого до гривні вже 9 грн. Скільки злотих можна купити на суму22785грн.?
VIІ. Підсумок уроку.
─ Чи корисним був урок для вас ? Чим?
Домашнє завдання
№ 225, 227(2)