ПІВДЕННА АМЕРИКА - ДИВО-МАТЕРИК

Про матеріал

Навчальна мета: повторити, систематизувати, узагальнити знання учнів, набуті під час вивчення теми «Південна Америка»; з'ясувати рівень оволодіння учнями навчальним матеріалом; продовжувати формувати в учнів уміння збирати й узагальнювати географічну інформацію, виділяти головне, робити висновки, висловлювати власну думку, гуртуватися в пошуках правильного рішення.

Розвивальна мета: розвивати пізнавальний інтерес і географічне мислення, вміння працювати з картами; розвивати навички співпраці.

Виховна мета; виховувати інтерес до предмета, любов, бережливе ставлення до природи, захоплення Ті красою та досконалістю, прагнення розширити свій кругозір, знання і вміння, дружбу, взаємоповагу.

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання: фізична карта світу, фізична карта Південної Америки, атласи, мультимедійна презентація

Форма уроку: урок-мандрівка.

Перегляд файлу

                         ПІВДЕННА  АМЕРИКА - ДИВО-МАТЕРИК

 

Навчальна мета: повторити, систематизувати, узагальнити знання учнів, набуті під час вивчення теми «Південна Америка»; з'ясувати рівень оволодіння учнями навчальним матеріалом; продовжувати формувати в учнів уміння збирати й узагальнювати географічну інформацію, виділяти головне, робити висновки, висловлювати власну думку, гуртуватися в пошуках правильного рішення.

Розвивальна мета: розвивати пізнавальний інтерес і географічне мислення, вміння працювати з картами; розвивати навички співпраці.

Виховна мета; виховувати інтерес до предмета, любов, бережливе ставлення до природи, захоплення Ті красою та досконалістю, прагнення розширити свій кругозір, знання і вміння, дружбу, взаємоповагу.

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання: фізична карта світу, фізична карта Південної Америки, атласи, мультимедійна презентація

Форма уроку: урок-мандрівка.

                                                          ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 

Учитель. Сьогодні чудовий зимовий день. Ви усміхнені. Спокійні, зосереджені і  готові  до нашої  з вами співпраці..так чи ні? Тому бажаю вам успіхів і натхнення!

Учитель. Ми здійснили цікаву мандрівку по Південній Америці. Познайомилися з кліматом, рельєфом, природними зонами материка; вивчили життя та звичаї місцевого населення. Все це дозволило скласти образ Південної Америки, який, я сподіваюсь, залишиться в вашій пам’яті.

 

II. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

 

Сьогодні ми перевіримо ваші знання, виконуючи різні завдання.

А розпочати я хочу з легенди про вождя  індіанського племені, який відправляв юнаків на вершину Аконкагуа.

«Прямуйте, доки вистачить сил. Хто втомиться, може повернутися додому, але нехай кожен принесе мені гілку з того місця, де він звернув з дороги», - говорив вождь. Згодом перший повернувся і простягнув кактус. Вождь посміхнувся: «Ти не перетнув пустелю. Ти не був навіть біля підніжжя гори». Другому, котрий приніс сріблясту гілочку полині, вождь сказав: «Ти був у підніжжі гори, але навіть не намагався почати сходження на вершину». Третій, з гілкою тополі, навіть заслужив похвалу: «Ти дійшов до джерела». Подібну хвалу і четвертому з гілкою крушини. П’ятому, котрий приніс гілку кедра, старий схвально кивнув: «Ти був на половині шляху до вершини». Останній юнак прийшов з порожніми  руками, зате його обличчя світилося радістю. Він пояснив, що був там, де не ростуть дерева, зате він бачив блискуче море. Вождь не лише повірив йому, але й віддав найбільшу данину визнання: «Тобі не потрібна гілка-символ. Перемога сяє в твоїх очах, звучить в твоєму голосі. Це одна з вершин твого життя. Ти бачив гору у всій її величі».

- Діти, чому вождь вирішив, що юнак дійшов до вершини?

 

 

 

 

Учитель. Сьогодні кожному доведеться піднятися на свою вершину. Я вам пропоную підкорити найвищу вершину не тільки Анд, а всієї Південної  півкулі гору Аконкагуа 6959 м. Одному долати висоти важко то ми долатимемо  в групах. Щоб подолати висоту  вам потрібно виконати завдання на зупинці, але  відповідати повинен кожен учасник  групи. З кожним виконаним завданням ви підніметесь на 500 метрів. Якщо виконаєте все, опинитесь на вершині гори і у ваших очах сяятиме перемога, бо ви підкорите ще  одну  вершину  знань. Отже, вперед.

 

III. Узагальнення знань, контроль і самоперевірка.

Слайд

Учитель.

 Облетівши кругом світу

 Запитаю  тебе  я:

 Чи не  знаєш  часом ти,

 Що Америки Південної

 Дивовижніше  знайти?

 Все, що хочеш  попроси,

 Всі дива, що є на світі,

 Небувалої краси

 Тут зібралися усі.

 Що найвище чи найглибше,

 Хоч найменше чи найбільше,

 І найширше, і найвужче,

 Рекордсменів тут за край,

 Все, що хочеш,називай!

Слайд

Зупинка 1 «Най,Най, Найдивовижніший  материк»

Учні називають унікальні рекорди  материка. Беруть участь усі члени команд.

       Інтелектуальна розминка  /1 бал/

І група

1.Найвища  точка материка  /Аконкагуа/

2.Найвище розташована столиця світу/Ла-Пас/

3.Найсухіше  місце на материку /Пустеля Атакама/

4.Найвисокогірніше озеро світу/Тітікака/

5.Найбільший архіпелаг  материка/Вогняна Земля/

6.Найменший  птах світу/Колібрі/

7.Найвищий  діючий вулкан світу/Льюляйльяко/

8.Найширший водоспад світу /Ігуасу/

9.Найбільший річковий  острів /Маражо/

10.Найвисокогірніше місто-порт світу/Пуло/

11. Найбільша низовина світу /Амазонська/

 

Слайд

ІІ група

1.Найдовша змія світу /Анаконда/

2.Наймокріше місце  на материку /Тупунендо/

3.Найвищий водоспад світу /Анхель/

4.Найкровожерливіша риба /Піранья/

5.Найбільший  птах /Кондор/

6.Найповноводніша річка на Землі /Амазонка/

7.Найдовша гірська система світу /Анди/

8.Найширша протока,що відокремлює  материк від Антарктиди /Протока  Дрейка/

9. Найпівденніше місто світу і ворота в Антарктиду. /Ушуайя/

10.Найбільша країна на материку./Бразилія/

11.Найвисокогірніше солоне озеро /Поопо/

Слайд

Гра.ВІРЮ -НЕ ВІРЮ. /1 бал/

У грі беруть участь усі члени команд.

Чи вірите ви, що X. Колумб є першовідкривачем Америки?

Чи вірите ви, що береги Південної Америки омиває Північний Льодовитий океан?

Чи вірите ви, що Південна Америка розташована в Південній півкулі?

Чи вірите ви, що материк добре вивчений та досліджений?

Чи вірите ви, що холодна течія впливає на клімат Південної Америки?

Чи вірите ви, що берегова лінія Південної Америки значно порізана?

Чи вірите ви, що екватор перетинає Південну Америку посередині?

Чи вірите ви, що це материк багатьох рекордів?

Чи вірите ви,що Північна Америка є найближчим сусідом?

        Чи вірите ви, що материк знаходиться у всіх чотирьох півкулях.

         Чи вірите ви що якщо збираєтесь відвідати Південну Америку  то потрібно вивчати  іспанську та португальську мови?

Учитель. І ось ми і подолали перші 500м.

Учитель. Ми з вами побачили та зрозуміли, якими рекордами славиться Південна Америка. Але без знання карти, яка є другою мовою географії, неможливо подолати наступні 500м. Тому ми зупинимося для повторення географічної номенклатури.

Слайд

Зупинка 2 «Картографічна»

Картографічна розминка — «Німа карта»/1 бал/

Назвати географічні об’єкти ,які відповідають поданим цифрам

  1. м. Гальїнас
  2. м. Фроуерд
  3.  м. Паріньяс
  4. м. Кабу-Бранку
  5. Амазонська низовина
  6. Бразільське плоскогір’я
  7. Ла-Платська низовина
  8. Гори Анди
  9. Гвіанське плоскогір’я

  10. Водоспад  Анхель
  11. Водоспад Ігуасу
  12. Пустеля Атакама
  13. о. Вогняна Земля
  14. Карибське море
  15. Панамський канал
  16. Гвіанська течія
  17. Бразільська течія
  18. Магелланова протока
  19. Протока Дрейка
  20. Перуанська течія

Молодці  1000м. подолані!!!

Учитель. Цифри на карті теж відіграють важливу роль. Вони підказують нам висоту і глибину, широту і довготу. Без цифр географічна карта була б неповною, і географія тісно  повязана  з математикою тому наступна зупинка...

Слайд

Зупинка 3 «Математична» на якій  долаємо 1500  висоту

Написані цифри, учні пояснюють, що вони означають на карті./1 бал/

І група

6437 км. /Довжина Амазонки/

6959 м. /Висота г. Аконкаґуа/

6723 м. /Висота влк. Льюльяйльяко/

3812 м./Висота оз.Тітікака/

4400 км./Довжина Парани/

ІІ група

1054 м.. /Висота вдсп. Анхель/

18,3 млн. км2. /Площа материка/

9000м. /Протяжність Анд/

400 млн.осіб/Населення на материку/

5 млн. км2./Площа Амазонської низовини/

 

 

Щоб дізнатись, які кліматичні  умови нас зустрінуть  на вершині  пропоную  розвязати  задачі

Розвяжіть задачу

Визначте  температуру  повітря на  вершині  Аконкагуа, якщо біля   підніжжя  гори  температура в цей час  становить +22 С  /-20С/

 

Визначте атмосферний тиск  на вершині Аконкагуа, якщо біля підніжжя атмосферний тиск становить 760 мм.рт .ст. /70 мм.рт.ст./

 

       Визначити  висоту  влк.Чимборасо, якщо відомо, що тиск біля підніжжя 760мм.рт.ст.,а на вершині гори 129 мм.рт.ст./6310м/

 

      Визначте температуру повітря  на узбережжі озера  Тітікака, якщо біля  підніжжя  температура  становить +24 /+1/

 

Молодці 1500м подолано!!!

 

Вершину – двотисячник  здолаємо на зупинці

  Слайд

Зупинка 4. «Ім'я дослідника»/1 бал/

 

На екрані  портрети мандрівників  та  дослідників   прошу назвати їх.

 

                       Nikolai Vavilov NYWTS.jpg

 

                                           

 

                              

 

Ми подолали  висоту 2000 м.

 

1. Метою його подорожей було вивчення природи і населення материка. Він описав природу, створив першу геологічну карту материка, зібрав гербарій з 12 тис. рослин. З іменем цього видатного німецького географа і мандрівника зв’язано ще  багато досліджень. Вони настільки вагомі, що його називали «другим Колумбом». (О. Гумбольдт)

2. Його іменем названа найширша протока у світі, яка відокремлює Південну Америку від Антарктиди. (Дрейк)

3.Російський ботанік, у 1932–1933 рр. під час своїх експедицій встановив походження деяких культурних рослин, батьківщиною яких виявилася Південна Америка. (Микола Вавилов )

  4. Висловив припущення, що це не Індія, а окремий материк. Він описав відкриті землі, які  постали різко відмінними від Європи своїми природою, народами і культурою, і дійшов висновку, що Колумб досягнув не Індії, а невідомого великого нового суходолу – Нового Світу.(Амеріго Веспуччі)

  5.Європеєць, який брав участь у кількох експедиціях до берегів Південної Америки в 1492-1504 рр. (Х. Колумб)

   6.Дослідження Південноамериканського континенту наштовхнули вченого на розроблення еволюційної теорії розвитку органічного світу Землі.  (Чарлз Дарвін)

    7. Побачив на березі вогні Великий мореплавець назвав цю землю Тьєрра-дель-Фуего – Земля вогню. Чи були це вогні багать туземців або що-небудь інше, назавжди залишиться загадкою. Так з’явилася на картах назва Вогняна Земля.(Фернан Магеллан)

 

 

 

 

 

 

Учитель.

 Всі дива, що є на світі,

 Небувалої краси

 Тут зібралися усі

 

 

Впізнати ці дива  ми зможемо на висоті 2500 м зупинці

 

Слайд

       Зупинка 5 «Пізнаю світ»/1 бал/

 

         Відгадай,що зображено на інтерактивній  дошці?

 

 

                                      

 

 

 

        

 

 

       

 

 Вершину 2500м подолано!!!

 

Учитель. Зараз після світу природи  поринемо у  світ  термінів  і  це  ми  зробимо на зупинці  словниковій і подолаємо висоту  3000м.

 

Слайд                                                                                Слайд  

Зупинка 6 «Словникова»/2 бали/

 

 

 

 

 

                                                                  

І група                                                                                    ІІ група

 

 

                                                Пояснити зміст  термінів/2бали/

Сельва   /вологий екваторіальний ліс/                  Льянос/савани в пн.. півкулі/

Мулати /нащадки європейців та негрів/ Пампейро/вітер з пампи/

Гаруа  /густа мряка/                                                  Метиси  /нащадки європей та індіан/

Кампос /савани пд.півкулі/ Пампа/субтропічний  степ/

 

Слайд

Гра «Третій зайвий»

     Кабу-Бранку, Фроуерд, Байрон

Дарвін, Лінгвістон, Гумбольт

Аконкагуа, Котопахі, Костюшко

Субтропічний, субекваторіальний, субарктичний

Мурей, Парана, Оріноко

Маракайбо, Танганьїка, Тітікака

Гевея, кебрачо, баобаб

Гуанако, бомбат, пекарі

Бербери, мулати, метиси

Чилі, Марокко, Аргентина

 

Учитель. Щоб підкорити наступну  висоту я пропоную розібратися в нашій пошті, яку ми виловили в Тихому океані, яка вже давно мандрує у воді. Ось лист від екіпажу корабля про допомогу. Другий лист отримано від не дуже старанного учня. Зупинімось для розбору  цікавої пошти.

 

Щоб здолати висоту 3500м пропоную слідуючу зупинку

Слайд

 

Зупинка 7 «Цікава пошта»/2 бали/

 

Завдання команді, що отримала листа з пляшки: прочитати цей лист і показати на карті місце знаходження команди корабля.

«Наш корабель винесло на берег ураганом десь у теплих широтах. Ми були вражені красою місцевих гір, високі пасма яких були вкриті вічними снігами. Просуваючись у глиб материка, ми помітили численні конуси вулканів. Один із них місцеві жителі, зовні подібні до мешканців Індії, називали словом «Котопахі». Аборигени кажуть що Сонце над їхньою землею двічі на рік буває над головою І в ці дні опівдні предмети не відкидають тіні. Хто знайде це послання, шукайте нас за координатами: ...ш. 78... д.». Що означає ця назва?

/Північно-західне узбережжя Південної Америки, в районі екватора/

Слайд

«У 1520 р. Ф.Магеллан  пропливаючи протокою,яка пізніше  була названа його імям побачив острів з координатами                        Великий мореплавець   назвав цю землю……….Чому?/3 бали/

 

Слайд  Показ картинок

 

 

 

До вашої  уваги  твір  учня, який  не систематично готується до уроків географії.  У тексті зроблено помилки. За 2 хвилини виправити помилки.

        Слайд

Подорож до Амазонії /1 бал/

Настав час нашої подорожі до Південної Америки, найбільшого материка планети, що лежить у східній півкулі, яку Гумбольдт назвав «Новий Світ».

Під крилом літака найдовша річка світу – Амазонка, яку заслужено називають «Матір'ю морів». Свої води вона несе в Тихий океан. Довго підшукуємо місце для посадки літака і нарешті приземляємося у  зоні вологих екваторіальних лісів.

Після довгого перельоту в голові шуміло, і нам здалося, що це муха Це-це. Ми швидко подалися до лісу, але раптом кроків за десять від нас прострибав велетенський рудий кенгуру, мабуть. Він злякався хижого рику тигра. Ми зайшли в хащі сельви. Яка краса! Стрункі евкаліпти підіймалися вгору на сотню метрів, а їхні стовбури були обплетені ліанами. На одній із них ми й побачили горилу, яка кинулася тікати і зникла за розлогими баобабами. Ми рушили далі, бо хотіли дістатися до підніжжя Кіліманджаро ще до настання ночі. Стояла страшенна спека, і від сухого повітря пересохло в горлі. Та, на щастя, почав моросити дрібненький дощ, і невдовзі наші ноги почали вгрузати в чорнозем.

Зупинилися на перепочинок і ще довго слухали спів кондора в нічний тиші.

 

Учитель.  На   наступній   зупинці  ми запросимо наших   гостей у найближчі  вихідні   провести  відпочинок  у природних  зонах Південної Америки

 

Зупинка  8 «Рекламна агенція»/домашнє завдання/ /5балів/

 

Для цього   нам рекламна  агенція    розробила  на  домашнє  завдання  туристичний  проект.

Який нам  допоможе  здолати висоту  в  4000м.

 

Слайд 

    Зачитують свої  проекти/демонстрація  слайдів/

 

На  висоті 4500м  ми знайшли загублений «чорний ящик»

Слайд

 

Зупинка 9 «Чорний  ящик»

 

                                                 «Чорний  ящик»/2 бали/

У чорному  ящику знаходяться  предмети,які тим чи  іншим  чином пов’язані   з материком Південна Америка. Наше завдання за  описом  назвати  цей  предмет.

       Ароматний, тонізуючий  напій із зерен  рослини, який  споживає  більша частина   людства.

        Еластична речовина , що не пропускає  воду,повітря її виготовляють  із  сировини рослинного походження.

       Кондитерський   виріб  виготовлений  з  розтертого  насіння  рослини.

       Безалкогольний, сильно газований  напій з  домішкою  листя  какао  та  горіхів  рослини.

       Ми практично жодного дня не обходимося без неї. Батьківщина її – Чилі, а в Болівії її налічується до 200 сортів. До нас вона прийшла лише в ХVІІ столітті.

       Отже ми подолали  висоту 4500м

 

Учитель. Зараз  зупинимося на біологічній  зупинці , яка  розташована  на  висоті 5000м

де нам потрібно  розселити  рослини і  тварини  по природних  зонах.

І так

 

Слайд

 

Зупинка 10 «Біологічна»

 

1-гевея ,2-кактуси, 3-молочаї. 4- хінне  дерево, 5- ковила, 6- пампасова трава, 7- дерево кола,8-вікторія – регія, 9-орхідеї,10- дерево какао,11-бородач,12-дерево кебраччо,13- дике просо,14- агава.

15.капібара,16-ягуар,пума17-анаконда,18-піранья,19-броненосець,20-свині-пекарі,21-пампасний олень,22-страус нанду,23-змії,ящірки,24-лінивці,25-каймани,26-мурахоїд

.

Вологі екваторіальні  ліси – 1,4,7,8,9,10,15,16,17,18, 24,25,26.

     Савани-2,3,12,13,14,19,20,23.

     Степи-5,6,11,21,22.

Вершину  пятитисячник  подолано!!!

Слайд

Зупинка 11 «Загадкова»  дозволить подолати нам висоту 5500м.

Яке відношення до сьогоднішнього уроку мають ці культури?

 

             

 

 

 

              

           

                                                          

  

 

 

 

                                        

 

 

Учитель. На  екрані  зображені : квасоля, кукурудза, картопля, капуста, яблука, гранат,томати,гарбуз,горох, буряк. Яке відношення до сьогоднішнього уроку мають ці культури? (Південна Америка є батьківщиною квасолі, кукурудзи, картоплі, томатів,гарбуза,гороху.)

Слайд

Зупинка 12 «Політична»  висота 6000м/1 бал/

 

                               За обрисами назвати країну  та її столицю.

1.Колумбія – Санта-де- фе-Богота

2.Аргентина – Буенос-Айрес

3.Еквадор- Кіто

4.Бразилія- Бразиліа

5.Венесуела- Каракас

6.Парагвай – Асунсьйон

 

  За описом назвати країну

 

1.Символом  і «зеленим золотом»  цієї країни є кава.Знаходиться в пн. І пд. Півкулях одночасно. Своєю назвою  зобовязана  дереву бразил /Бразилія/

2.У перекладі з латинської  - «срібна країна» хоча ні золота, ні срібла не знайдено /Аргентина/

3.Земля інків,археологічний музей Південної Америки -/Перу/

4.Країна, що простяглася   вузькою  смугою  вздовж   західного узбережжя в перекладі  означає гостра-/Чилі/

5.Сільських жителів  цієї країни називають гуачо-/Аргентина/

6.У перекладі –«маленька Венеція» столиця Каракас-/Венесуела/

7.Країна названа на честь ватажка Симона Болівара має дві столиці фактична Ла-Пас- яка найвище розташована в світі ,офіційна Сукре- /Болівія/

        8.Танці, карнавал,футбол, Статуя Ісуса Христа,Пеле, Роналдо,Пауло Коєльо це все країна- /Бразилія/

        9.Танго, Дієго Марадонна, Ліонель Мессі,водоспад Ігуасу це все країна -/ Аргентина/

        10.Країну називають «мокрим місцем «Пд. Америки /Чилі/

Висота  подолана  молодці!!!

 

Слайд

Чим вище тим складніше підніматися , але активізуємо  всі зусилля, щоб подолати 6500 тисячний  рубіж і піднятися на саму вершину

Зупинка 13 « Заморочки»/2бали/

  1. Тут майже ніколи не буває дощів. Середньорічна кількість опадів — 7 мм. Якщо випадає дощ, то він є справжнім лихом: руйнуються цегляні будинки, провалюються дахи. Де спостерігається таке явище?                                                  /В пустелі Атакама/
  2. Це дерево в народі називають «зламай сокиру». А чи справді це так? Як називається це дерево? /Кебраччо/
  3. Чому Південна Америка – найвологіший материк?/Панують вологі екваторіальні  маси.  Значну  роль відіграють  південно та північно східні  пасати, які   доставляють  вологі повітряні  маси з Атлантичного  океану/

              4.  Південноамериканський конти­нент отримав від природи свою долю

                  пустель. Одна з них про­стяглася вздовж Тихоокеансько­го узбережжя на

                  4520 км. Назвіть  її та поясніть  причину утворення./Атакама. Холодна

                  Перуанська течія ,яка не сприяє опадам/

5. Гори Анди утворилися в результаті ……./Зіткнення океанічної   та

    континентальної літосферних плит/

 6. На більшій частині західного узбережжя Південної Америки випадає

   150-200 мм опадів за рік. Це пояснюється, впливом потужної течії. Що це

   за течія?  /Холодна Перуанська течія/

 7. Якби ціллю нашої  експедиції  був пошук  корисних копалин, що ми 

     шукали б  в Андах? /Родовища міді,олова,(ПОЯСИ)свинцевих і

     цинкових руд,  чилійська селітри, родовища смарагдів, розсипні

    родовища платини і золота/

 8. Поясніть чому Амазонка повноводна цілий  рік? /Вона має багато

    повноводних і правих і лівих  приток. Коли наступає  сезон дощів  У

    Пн.півкулі то основну  частину води приносять ліві притоки ,а коли

    сезон дощів починається  в Пд.півкулі ,то води більше  приносять

    праві  притоки. І тому вона  повноводна цілий рік./

 9.Анди - молоді гори, які  ще не завершили   свого формування. Наведіть

   докази./Вздовж   глибоких розломів  земної  кори  розташовані  діючі

    вулкани    близько 30  та  часті  сильні  землетруси.

             10.Цей безмежний простір можна побачити тільки з космосу. Ці ліси 

                   дають більш як третину всього кисню, що виробляють зелені рослини

                  світу. Цю територію називають легенями планети. /Амазонія/

             11.Назвати найвіддаленнішу точку від центру Землі?/Чимборасо.

                                                                                                    Знаходиться  поблизу екватора/

             12.Цю затоку називають срібною.Вона глибоко врізається в  материк і  на  її

                                                  узбережжі  розташовано аж три морські порти./Ла-Плата/

             13.На Тихоокеанському узбережжі Південної Америки  залягає корисна  копалина,  що утворилася  з гуано (пташиного посліду) і ці копалини  використовують  як  добриво

/Селітра/

             14.Чому Південну Америку  називають Латинською?

  Ура !!! Ми на вершині!!!!

Зупинка14 «Аконкагуа»  Нам цікаво

 

Багато див на цьому  материку ми називали, але це  були лише описові  відомості. А народне  прислівя вчить « Краще один раз  побачити , ніж сто разів почути»я пропоную поглянути  на ці дива. І трішки порелаксувати.

ІУ.Рефлексія

 

 

У.Підсумок уроку

Ну от і закінчилось наше заочне  сходження  на вершину.  Не дивлячись на складні кліматичні умови на  вершині ми її подолали, успішно, повторюючи  та  узагальнюючи  знання, уміння  та  навички з теми « Південнна Америка»

УІ.Оцінювання учнів

УІІ.Домашнє завдання.Написати твір-мініатюру «Чим мене найбільше вразив материк Південна Америка».Скласти кросворд  з географічних  назв материка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зупинка 1      500м  «Най,Най, Найдивовижніший  материк» 1бал

Зупинка 2     1000м  «Картографічна» 1бал

Зупинка 3    1500м  «Математична» 1бал                               Задачі   2бали

Зупинка 4    2000м  «Ім'я дослідника»/1 бал/

Зупинка 5     2500м «Пізнаю світ»/1 бал/

Зупинка 6    3000м  «Словникова»/2 бали/

Зупинка 7    3500м «Цікава пошта»/2 бали/  /1бал/

Зупинка  8    4000м «Рекламна агенція»/домашнє завдання/ /5балів/

Зупинка 9    4500м   «Чорний  ящик» /2бали/

Зупинка 10   5000м  «Біологічна» /1бал/

Зупинка 11   5500м   «Загадкова»  /1бал/

Зупинка 12   6000м   «Політична»  /1бал/

Зупинка 13   6500м-6959м  « Заморочки»/2бали/

 

 

 

 

 

 

Зупинка 1      500м  «Най,Най, Найдивовижніший  материк» 1бал

Зупинка 2     1000м  «Картографічна» 1бал

Зупинка 3    1500м  «Математична» 1бал                               Задачі   2бали

Зупинка 4    2000м  «Ім'я дослідника»/1 бал/

Зупинка 5     2500м «Пізнаю світ»/1 бал/

Зупинка 6    3000м  «Словникова»/2 бали/

Зупинка 7    3500м «Цікава пошта»/2 бали/  /1бал/

Зупинка  8    4000м «Рекламна агенція»/домашнє завдання/ /5балів/

Зупинка 9    4500м   «Чорний  ящик» /2бали/

Зупинка 10   5000м  «Біологічна» /1бал/

Зупинка 11   5500м   «Загадкова»  /1бал/

Зупинка 12   6000м   «Політична»  /1бал/

Зупинка 13   6500м-6959м  « Заморочки»/2бали/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

 

 

"Географія - це ще не все, але все інше без географії - це ніщо!".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
14 січня 2018
Переглядів
7517
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку