«Півник запрошує у казку»
(організована діяльність з художньої літератури у другій молодшій групі)
Заклад дошкільної освіти (ясла – садок)
комбінованого типу №6 «Світлячок» - Центр розвитку дитини
Підготувала вихователь Міндер Оксана Вікторівна
Мета. Сприяти розвитку уваги, дрібної моторики, тактильних відчуттів, сприймання казки в єдності змісту і форми. Виховувати любов до праці та культуру поведінки під час ігор з піском. Вчити відтворювати зміст знайомої казки за допомогою запитань вихователя, ілюстрацій, обігрування окремих епізодів. Збагачувати словник дітей означеннями, дієсловами, словами – антонімами, прислів’ям.
Хід заняття
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки! (діти разом з вихователем повторюють)
Доброго ранку тобі і мені
Доброго ранку нашим гостям.
(пальчиками по черзі вітаються, торкаючись один одного кінчиками пальців, потім розкривають і дарують гостям)
Діти чують спів півника на грамзаписі.
– А хто ж це таку пісеньку співає? (Півник)
– Ой, дивіться, до нас у гості завітав Півник? Чи знаєте ви, як його звати? З якої казки завітав? (казка «Колосок»)
– Давайте привітаємося з Півником? (вітаються, доброго ранку Півнику)
– Півнику сподобалось, як ви з ним віталися, і він запрошує вас пограти та пригадати його казочку.
(діти стають за пісочниці)
- Стоїть хатка, солом’яний дашок
Живуть там мишенятка і Півник Голосисте Горлечко.
(давайте покажемо, підмітають пальцями рук по піску)
– Що знайшов? (колосок)
– Кого покликав півник на допомогу? (мишенят - Круть та Верть)
– А чи почули вони його? (ні)
– Мишенята не чули Півника. Що вони робили? (стрибали, гралися)
– Давайте покажемо.
- Стрибають (двома пальчиками обох рук)
- Переверталися (діти торкаються внутрішньою та зовнішньою стороною долоні по піску)
- Перекидалися через голову (кулачками вперед-назад)
- Грали в схованки (діти занурюють та витягають руки з піску) - А, хто ж допоміг, Півнику в казці? (ніхто він всю роботу робив сам)
– Давайте ми допоможемо Півнику: - Що зробив з колосочком? (змолотив – змолотив).
– Покажіть. (стукають ребром долонькі по піску).
– До млина відніс на борошно зернятка перетер. (діти перетирають між долонями)
– Борошно просіяв. (діти пересипають)
– Тісто замісив. Чи міситься тісто наше? (ні не міситься)
– Чому? (тому що пісочок наш сухенький)
– Що потрібно зробити? (полити водичкою пісок)
– Поливаю, замішую.
– Дітки, а тепер з цього тіста ми зможемо зліпити пиріжків? (так)
– Молодці! Півник дякує вам за такі гарні пиріжки. А щоб ваші руки були чистими, підійдіть до мисочки і помийте. (витирають серветками)
- Поки наші пиріжки печуться, ми з вами відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Півник, півник – співунець (стоять, руки в боки)
Золотавий гребінець (гладять по голові)
Разом з сонцем уставав (розводять руки і махають)
На парканчика злітав
Навкруги озирався (повертають голову і тулуб)
– Пропоную дітям сісти на подушечки та відчути запах пиріжків.(діти нюхають)
- Які вони? (смачні, духм’яні, пахучі, гарні, гарячі…)
– Чи пригостить Півник мишенят пиріжками? (ні)
– Чому? (бо вони були ліниві, неслухняні)
– То мишенята які були? (ліниві)
– А Півник яким був? (працьовитим)
– То, що сказав Півник, мишенятам в кінці казки? («Немає за що таких ледарів пирогами пригощати?»)
Полілог «Бути ледащим – це погано чи добре?» (міркування дітей)
– Недарма прислів’я вчить нас: « Хто не працює, той не їсть»
- Молодці! А Півник тим часом напік багато пиріжків і хоче пригостити вас.