План конспект уроку
до тижня математики
для 1-2 класів
на тему
«Подорож країною математики»
Тема: «Подорож країною математики» Назва чисел при діленні. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Повторення табл. множення та ділення на 2. Розв'язування простих і складених задач.
Мета. Закріплювати уміння додавати і віднімати двоцифрові числа з переходом через десяток; повторити таблицю множення і ділення на 2; ознайомити з назвами чисел при діленні; вчити складати і розв'язувати
прості і складені задачі; розвивати логічне та творче мислення; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття відповідальності за роботу в колективі.
Тип уроку: урок – подорож
Обладнання: карта подорожі, малюнок потяга, сигнальні картки, картки із завданнями для роботи в групах «Математичне доміно», геометричний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Щоб не було нам мороки –
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
– Сьогодні ми відправимося у подорож по країні «Математика», дізнаємося, чи знаєте ви таблиці множення числа 2 і ділення на 2, чи вмієте розв’язувати задачі та обчислювати приклади. А також побачимо як ви засвоїли пройдений матеріал з вивчених тем, а саме розв’язання задач, прикладів, а для цього нам потрібно відправитись у подорож!
Сьогодні , діти , у мандрівку з вами вирушаємо
Мандрувати незвичайним океаном будемо.
Зветься він Математичний. Про такий ви чули?
На шляху своїм зустрінемо перешкоди різні:
Центри , порти й острова , айсберги та бурі грізні.
( Діти співають пісню на музику В.Шаїнського. )
Синім морем до далекої землі
Пливемо ми на білому кораблі.
Хай нас не лякають ні хвилі , ні вітер ,
Пливемо всім класом , найдружнішим у світі.
Швидше до землі дібратися хочемо.
Задачі та приклади разом розв’яжемо ,
Перешкоди , бурі , безумовно , пройдемо –
Шлях до математики всі разом знайдемо!
Отже, вирушаємо. Під час подорожі зробимо зупинки: «Тренувальна», «Обчислювальна», «Оздоровча», «Задачна (Командирська)», «Геометрична», «Підсумкова» . За кожну правильну відповідь ви будите отримувати фишки, а потім ми визначимо, яка команда переможе. 1 команда 1-А та 2 – А, а 2 команда 1-Б та 2-Б.
(На дошці прикріплюється карта подорожі).
ІІІ. Узагальнення та систематизація набутих знань.
1. Зупинка «Тренувальна» .
Математичний диктант для 2 класу
– На цій зупинці добре попрацювали. Тож відправляємося до наступної зупинки.
1.Зупинка «Обчислювальна» для 1 класу
14-6 =
11+5=
16-5=
7+4=
8+9=
18-8=
20-10=
15+3=
19-6=
17-9=
12+5=
9+7=
11-7=
15-6=
12+2=
6+7=
3. Зупинка «Оздоровча».
– Діти, ви успішно виконали завдання, тому можемо вирушати до зупинки «Оздоровча».
Фізкультхвилинка
2х2=4 – Кіт живе в квартирі / присідають, показуючи кота
2х3=6 – Мишок він не їсть /заперечують помахом вказівних пальчиків
2х4=8 – Розлінився зовсім / піднімають руки вгору, потягуються
2х5=10 – Мама і дівчинка Леся /руки витягнуті вперед і зігнуті в ліктях
2х6=12 – З котиком сваряться /лікоть правої руки на долоні лівої і навпаки
2х7=14 – Якщо будеш лінуватись /потягуються, стаючи на носочки
2х8=16 – Можеш від нас геть податись / руки розводять в сторони
2х9=18 – Котик ліниво нявчить /виконують коловий рух головою
2х10=20 – І за мишками біжить /біг на місці
Мишки швиденько у нірки втікають,
А учні швиденько за парти сідають.
VI. Розвиток математичних знань.
Зупинка «Задачна».
– На цій зупинці перевіримо наші уміння розв’язувати задачі.
1. Розв’язування задач. (Для командирів)
1. Розв'яжи задачу:
Посадили 12 каштанів, а кленів – у 3 рази менше. Скільки всього посадили дерев?
2. Розв'яжи задачу:
Посадили 5 кущів смородини, а порічок – у 4 рази більше. Скільки всього посадили кущів?
2. Усне розв’язування віршованих задач.
ДЛЯ 2 КЛАСУ
|
Двоє друзів в садок йдуть, |
Чотири індики |
По п'ять пальців-молодців |
В’яже бабуся-лисиця
|
Дві полиці ми змайстрували |
ДЛЯ 1 КЛАСУ\
В мене 2 синочки
Ще 4 дочки
Скільки діток в квочки? (6)
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки
Ми попросим діти милі,
Щоб всіх білок полічили.(5)
Ой, яка м’яка трава»
Тут три жабки, а там дві
Скільки жабок у траві?(7)
Знайшов ще шість
З сім'єю з’їсть.
Скільки буряків всього у їжаків?(7)
Й на троянду пишну сіли.
Але там була краплинка –
Мала дощика дитинка!
Три з них ніжки промочили,
Вмить знялися й полетіли.
Скільки ж залишилось на квітці маленьких –
Метеликів проворненьких?
Несли медок в дійниці:
Ой, важко, донести не зможем…
Ми вам, сестри, допоможем!
Вмить три бджілки підлетіли
І, взявшись дружненько,
Донесли медок швиденько.
Скільки ж бджіл несло дійницю
У свій вулик, на полицю?
Розпускалися листочки.
На одній їх – уже сім,
А на другій їх – вже п'ять…
Скільки разом тих листочків?
Поспіши порахувать.
Тішились квітками в лузі.
Дві волошки, три ромашки,
Сім нагідок і два маки…
Рахували залюбки!
Скільки разом квітів в лузі,
Порахуйте і ви, друзі!
Й їсти діток запросила.
Скільки їх всього кругленьких,
Тих ягідок солоденьких?
Якщо Гнатик з'їв аж сім,
А Тетянка дві і п'ять …
Ану спробуй і ти, друже,
Вишні ті порахувать.
Два кавунчики й три дині!
Ще й на грядці п'ять жовтіє!
Скільки динь?
Рахуй, хто вміє!
Двоє білих каченяток
Та ще й сім рудих курчаток
Їли біля поросяток.
Скільки тих малих й пухкеньких
Свійських пташечок маленьких?
Та й кинув у відро.
Поки тягнув він другого йоржа,
То перший йорж пірнув у річку із відра.
(Скільки Йосип спіймав йоржів?)
VI. Зупинка «Геометрична». ( Робота в групах)
1. Моделювання предметів.
– Складіть з геометричних фігур предмети, назви яких написані на конвертах. Назвіть геометричні фігури, які ви використали.
VII. Зупинка «Підсумкова».
– Ось і завершилась наша подорож.