ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту»
ПЛАН - КОНСПЕКТ
уроку з предмета «Захист Вітчизни»
Козятин 2019р.
План-конспект
уроку з предмета «Захист Вітчизни»
Дата проведення: 05 грудня 2019р
Група:№207
Тема уроку: Стройові прийоми зі зброєю, виконання прийомів з автоматом під час подання команд: «на ремінь», «на груди», «за спину».
Цілі: а) відпрацювати стройові прийоми зі зброєю;
б) добитися чіткого виконання учнями стройового положення із автоматом;
в) навчити учнів виконувати прийоми із автоматом,
не припускаючись характерних помилок.
Мета: -ознайомити учнів з правилами виконання стройових прийомів зі зброєю;
вивчити виконання прийомів зі зброєю;
удосконалити навички елементу стройового положення з автоматом;
тренувати елементи стройової підготовки;
виконання прийомів з автоматом на ремінь, на груди, за спину;
-виховати: уважність, дисциплінованість, наполегливість.
-розвивати: координацію, уміння чітко виконувати поставлені задачі.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форма проведення: практичне заняття.
Методи проведення: словесні, наочні, практичні.
Місце проведення: тренажерний зал.
Забезпечення: стройовий статут Збройних Сил України.
Структура уроку
I.Організаційний етап - 4хв
II. Тренування особового складу - 1хв
III.Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності – 5хв
IV.Вивчення нового матеріалу – 27 хв
1.Виконання прийому «Автомат на ремінь»
2.Виконання прийому «Автомат на груди»
3.Виконання прийому «Зброю за спину»
V.Узагальнення , систематизація й контроль знань та вмінь учнів – 5хв
VI.Підбиття підсумків уроку – 2хв
VII.Домашнє завдання – 1хв
Хід уроку
I. Організаційний етап.
1.Шикування учнів в одну шеренгу.
2.Доповідь викладачу та привітання.
3.Виконання державного гімну України .
4.Перевірка готовності до заняття.
5.Доведення заходів безпеки на занятті.
II. Тренування особового складу
1.Повороти на місці: ліворуч, праворуч, кругом.
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
1.Опитування особового складу ( узагальнення знань, отриманих на уроці ).
2.Фронтальна бесіда з елементами розповіді. Елементи строю. Обов`язки перед шикуванням та в строю.
3.Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.
Основна частина
IV. Вивчення нового матеріалу
1.Виконання прийому «Автомат на ремінь» ( демонстрація прийомів викладачем та відпрацювання учнями ).
Прийом «Автомат на ремінь» виконується в три прийоми.
Перший прийом – чітко подати автомат у ліву руку, розвести автомат та ремінь у сторони.
Другий прийом – руки навхрест, права рука тримає ремінь, тримати зброю перед собою вертикально, магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя.
Третій прийом – правою рукою взяти ремінь за його верхню частину й закинути автомат за праве плече, ліву руку швидко опустити.
2.Виконання прийому «Автомат на груди» виконується у три прийоми ( демонстрація прийому викладачем та відпрацювання учнями )
Перший прийом – подати праву руку за ременем трохи в гору, зняти автомат із плеча, й підхопивши його лівою рукою за ложе, тримати перед собою.
Другий прийом - правою рукою відвести ремінь праворуч і перехопити його долонею з низу, так щоб пальці були напівзігнуті й повернуті на себе.
Третій прийом – закинути ремінь за голову, ліву руку швидко опустити.
3.Виконання прийому «Зброю за спину» у два прийоми
Перший прийом – лівою рукою взяти ремінь, а правою рукою за приклад
Другий прийом – правою рукою підняти зброю в гору, а лівою рукою закинути ремінь за голову на ліве плече, руки швидко опустити.
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів (у формі усного фронтального опитування).
VI. Підбиття підсумків уроку.
1.Загальна оцінка взводу.
2.Оголошення оцінок за урок.
VII. Домашнє завдання.
Вміти пояснити виконання прийомів з автоматом, під час подання команд на ремінь, на груди, за спину
(Автори Фука М. М., Щирба Ю.П., Підручник «Захист Вітчизни» стор 135-138.)
Викладач: Л. В. Трончук