Урок "Засоби індивідуального захисту органів дихання"

Про матеріал
Тема уроку. Засоби індивідуального захисту органів дихання. Мета: 1.Ознайомити учнів із засобами індивідуального захисту органів дихання. 2.Вивчити з учнями будову респіратора Р-2, протипилової маски з тканини, ватно-марлевої пов’язки та порядок її виготовлення. Правила користування. До уроку розроблена презентація, інтерактивна вправа, ментальна карта.
Перегляд файлу
Перегляд файлу тимчасово недоступний.
Перегляд файлу

             Захист  Вітчизни   11 клас

План-конспект

 

Тема . Засоби індивідуального захисту органів дихання

 Мета:

1.Ознайомити учнів із засобами індивідуального захисту органів дихання.

2.Вивчити з учнями будову респіратора Р-2, протипилової маски з тканини, ватно-марлевої пов’язки та порядок її виготовлення. Правила користування.

 

                                  Хід уроку:

І. Організаційна (5-7 хвилин)

   Шикування. Доповідь командира відділення про готовність до заняття.

ІІ. Актуалізація опорних знань. (5хвилин)

    Тестування. (Колективна перевірка. Самостійне виставлення балів за тестування. )

ІІІ. Основна частина( 30-35 хвилин)(слайд 1)

  1. Засоби індивідуального захисту. (слайд 2)
  2. Засоби захисту органів дихання. Заняття організовуються в трьох локаціях:
  1. №1. Виготовлення ватно – марлевої пов’язки і правила користування нею ( 10 хв. ).(слайди 3,4)
  2. №2. Призначення та будова респіратор та протигазової маски. Правила користування ним (10 хв). (слайди5-8)
  3. №3 Призначення і будова фільтрувальних протигазів. (10хв.) (слайди 9-11)

 

 ІІІ. Заключна частина

  1. Відео (про розробку українських протигазів в місті Кропивницький). (слайд12)
  2. Інтерактивна вправа «Скласти пару».(слайд13)
  3. Ментальна карта «Засоби індивідуального захисту».(слайд14)
  4. Домашнє завдання:  с.179-182(слайд15)

 

Додаток1  Тест

РОЗДІЛ: ОСНОВИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

  1. Коли були створені Збройні Сили України ?

    а) 6 грудня 1991 року

    б) 12 грудня 1992 року

    в) 23 лютого 1991 року

 

  1. Начальником штабу Цивільного захисту  школи є:

а) Директор школи.

б) Заступник директора.

в) Викладач предмета «Захист Вітчизни».

г) Інша особа, призначена начальником управління освіти.

 

  1.  Причинами НС можуть бути:
    а)аварії, катастрофи, стихійні лиха

б)епідемії, терористичні акти

в) збройні конфлікти

г)всі відповіді правильні

д)жодне з вказаних джерел не може бути причиною НС

 

  1.  Хімічна зброя уражає людей і тварин за допомогою:

а) Радіоактивного забруднення;

б) Хвороботворних мікроорганізмів;

в) Отруйних речовин;

г) Всі відповіді вірні.

 

  1.  Бойовий стан отруйних речовин може бути:

а) Твердий;

б) Краплино-рідкий;

в) Газ;

г) Аерозоль:

д) Всі відповіді вірні:

є) Пункти б,в,г

 

  1.  Загальними чинниками, що обумовлюють збільшення НС у світі та в  Україні можуть бути:

а) особливості сучасного суспільства

б) технології виробництва

в) зміна кліматично-екологічних умов

г) пункти б і в

д) всі відповіді вірні

 

  1.  До якого рівня відноситься НС, якщо вона виникла, розповсюдилась  на три райони області:

а) загальнодержавний

б) регіональний

в) місцевий

г) об'єктовий

д) всі відповіді правильні

 

  1. Завивання сирен, переривчасті гудки підприємств означають:

а) "Повітряна тривога!"

б) "Увага всім!".

в) "Радіаційна небезпека!"

г) "Хімічна тривога!".

д) "Штормове попередження!"

 

  1. Емблема ДНС України:

 

Результат пошуку зображень за запитом "емблема морської піхоти україни" 

Результат пошуку зображень за запитом "емблема інженерних військ україни" а)   б)    в) 

C:\Users\Admin\Pictures\Емблема_ДСНС_України.png 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Засобиіндивідуального захисту органів дихання

Номер слайду 2

Індивідуальні засоби захисту. Засоби індивідуального захисту використовуються для захисту людини від отруйних речовин, силь­нодіючих отрут, радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів

Номер слайду 3

Засоби захисту органів дихання

Номер слайду 4

Засоби захисту органів дихання

Номер слайду 5

Засоби захисту органів дихання. Респіратор

Номер слайду 6

Засоби захисту органів дихання. Респіратор Р-2 Фільтруюча напівмаска, має два клапани вдиху та один видиху з запобіжним екраном, наголовником із лямок та носовим затискачем.

Номер слайду 7

Засоби захисту органів дихання. Респіратор протигазовий1 – гумова напівмаска; 2 – обтюратор; 3 – поглинаючі патрони; 4 – пластмасові манжети з клапанами вдиху; 5 – клапан видиху з запобіжним екраном; 6 - наголовник

Номер слайду 8

Респіратор одноразового використання. В якості фільтрів в нього використовуються тонковолокнисті фільтрувальні матеріали. Наелектризованість їх тканин сприяє більш повній затримці не тільки дрібного пилу, а й аерозолів. Засоби захисту органів дихання. Респіратор протиаерозольний ПВ-1 “Пелюсток”

Номер слайду 9

Призначений для захисту органів дихання, очей, шкіри обличчя від впливу ОР, РР, БЗ і деяких СДОР, а також від різних шкідливих домішок, що є у повітрі. Засоби захисту органів дихання. Фільтрувальний протигаз

Номер слайду 10

Засоби захисту органів дихання. Фільтрувальний протигаз Протигаз ГП-7: 1 – лицьова частина; 2 – фільтрувально-поглинаюча коробка;3 – трикотажний чохол;4 – вузол клапана вдихання; 5 – переговорний пристрій (мембрана); 6 – вузол клапана видихання

Номер слайду 11

Засоби захисту органів диханняІзолюючі протигази Забезпечують захист органів дихання, очей і шкіри від будь-яких СДОР, незалежно від властивостей і концентрації. Вони дають змогу працювати навіть там, де зовсім немає кисню у повітрі. Можна виконувати неважку роботу під водою на глибині до 7 м.

Номер слайду 12

Засоби захисту органів дихання

Номер слайду 13

Засоби захисту органів диханняІнтерактивна вправа «Склади пару»

Номер слайду 14

Засоби захисту органів дихання. Ментальна карта «Засоби індивідуального захисту»

Номер слайду 15

Засоби захисту органів дихання Домашнє завдання: опрацювати с.179 - 182

zip
Додано
15 січня 2020
Переглядів
1720
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку