План-конспект групового інтегрованого логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Свійські тварини» ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ

Про матеріал
План-конспект групового інтегрованого логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Свійські тварини» ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ
Перегляд файлу

План-конспект групового інтегрованого логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Свійські  тварини»

ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ

Тема: «У бабусі у селі »

Мета:        * навчальна (розширювати та систематизувати уявлення про свійських тварин (назви, зовнішній вигляд), вчити дітей описувати  півника, навчати дітей уважно слухати художній твір, відповідати на запитання за змістом, вчити дітей малювати нетрадиційним способом,  дотримуватися послідовності дій під час практичної роботи, продовжувати формувати вміння відгадувати загадки, перевірити вміння  утворювати присвійні прикметники від імен людей, вправляти у правильному вживанні закінчень родового відмінка іменників у множині, у вмінні  правильно вживати назви предметів у множині й однині, з’ясувати вміння утворювати іменники-назв малят тварин(теля,курча), утворювати  іменники  з пестливими суфіксами -ат-,-ят-);

* корекційно-розвивальна (встановлювати атмосферу взаємодовіри, викликати емоційний відгук під час створення творчої роботи, розвивати зв’язне мовлення, розвивати темп  мовлення і мовленнєве дихання, сприймання кольорів, артикуляції, спостережливості, пам’яті, уваги, уяви, дрібної моторики та формувати творчі здібності);

*  виховна (виховувати акуратність в роботі, виховувати любов до природи й естетичний смак).

Обладнання: артикуляційна гімнастика, дидактична гра «Тварини та їх дитинчата», дидактична гра  «Впіймай звук, фішки, пір’я,  іграшка півник, малюнок півника, сюжетна картинка «У бабусі на подвір’ї», ємність з водою, пензлик, фарби, папір, серветка

Хід заняття

І. Вступна частина

Психогімнастика: Діти, а давайте привітаємось і позичимо добра присутнім і подаруємо свої теплі усмішки, щоб від них стало тепліше, веселіше та радісніше.

Я всміхаюсь сонечку:

Здравствуй, золоте!

Я всміхаюсь квітоньці

Хай вона цвіте

Я всміхаюсь дощику

Лийся, мов з відра!

Людям усміхаюся –

Зичу їм добра.

Діти стають в коло та грають в гру-привітання «Комплімент» - по черзі передають один одному «в долоньки» приємні слова.

ІІ. Основна частина

Артикуляційна вправа

У будиночку своєму язичок шукає двері     (вправа "Горішки")

На прогулянку зібрався він умився  (вправа "Смачне варення")

Причесався  (рухи язиком згори вниз, торкаючись губ)

На сусідів озирнувся вправо-вліво обернувся (рухи язичком вправо-вліво)

Вниз упав (витягнути язик)

Вгору забрався (підняти язик вгору до носика)

Раз, і в ротику сховався ( закрити рот)

Знову вийшов язичок погуляти до діточок

Заглядав у віконечка  (рухи язиком вправо-вліво )

Гріється на сонечку (витягнути і широко розпластати язик)

Тут повіяв вітерець заховався пустунець  (закрити рот)

В гості кішечка прийшла. Просить: "Дайте молочка". (язичок облизує)

Потім коник прискакав. Все копитом вибивав. (прицмокування язика до піднебіння)

"Тпр-ру",- сказав і геть помчав

А тут двері відчинились. Появились гості товсті (надути щічки)

За ними худі - лиш шкіра та кості (втягнути щічки всередину рота)

Ми їм щиро усміхнулись  (вправа "Усмішка")

Поцілувати потягнулись  (вправа " Хоботок")

І співати будем ми з ними звуки голосні (фонетична зарядка)

(проспівування голосних А, О, У, І, Е, И)

Кажу, кажу казку про бабу Палажку

Та про діда Петруся.

От і казочка уся.

Чи хотіли б ви продовжити казку. Ви любите казки? Які казки ви знаєте, де зустрічаються тварини? Уявіть, що ми поїхали в чарівне село Веселе.

Демонстрація сюжетної картинки на тему «У бабусі на подвір’ї»

Погляньте, кого ми  побачимо у бабусі?(свійських тварин)

-Хто тут зайвий? Чому

-Чиї це свійські тварини? (бабусині) (кінь-бабусин кінь, корова-бабусина корова іт.д.)

-А ми з вами давайте назвемо чиї це речі?(Полінина кофтина, Вадимові шорти, Микитині босоніжки і т.д.)

-У селі проживає не одна бабуся, а багато бабусь. Тому,  якщо у бабусі є одна корова, то у селі багато корів, коза- у селі багато кіз, собака- багато собак, кінь- багато коней, порося- багато поросят,кішка-багато кішок., ще є будинок, а у селі багато будинків, дерево-багато дерев.

-Я підготувала вам гру  «Хто у кого дитинча?»

-Виберіть, будь ласка, тварину та підберіть дитинча  цієї тварини(теля, лоша, кошеня)

-А тепер, назвіть тварину-дитинча лагідно (теля-телятко, лоша-лошатко)

-Діти а зараз ми пограємо ще в одну цікаву гру.

Гра «Хто як голос подає?

-Що робить собака-гавкає,корова-мукає, коза –мекає, вівця-бекає, кіт-мявкає, півень-кукурікає, ворона каркає, горобець-цвірінькає,зозуля-кує.

Встає на зорі,

Співає у дворі,

На голові гребінець.

Хто ж це? (півник)

Дихальна гімнастика «Пір’ячко»

Дидактична гра  «Впіймай звук» (педагог називає слова, в яких є або немає звука, діти піднімають або опускають фішку. На початку, в середині, в кінці слова)

  •          Діти, ловимо звук А -  корова, коза, кінь, гуска Корова, коза, кінь, гуска - ловимо звук О

Теля, лоша, гусеня, каченя - ловимо звук Е

Ловимо звук И – свиня, вівця, кози, кури

Ловимо звук І - Кішка, собака, вівця, гуска

Ловимо звук У - курка, гуска, козенятко, кошенятко

Демонстрація іграшки півня та малюнку з зображенням півня.

- Де живе півник?

-А де у півня тулуб? Якої він форми? А це що? (хвіст)

-А який хвіст у півня? (красивий, кольоровий, великий)

- Якого кольору у півника хвіст?

-А це що таке? (голова) Якої форми голова?

- А що є на голові у півника? (дзьоб, очі, гребінець, борода)

-А чим ходить півник? (лапами)

-Подивіться, які вони в нього великі!

- Півник встає найперший і своїм співом будить всіх. А як він кричить? (ку-ку- рі-ку). Його називають - голосистим! То який півник?

Півень (В. Паронова)

Є в бабусі гарний півник,

Голосочок має срібний.

Прокидається він рано,

Кукурікає старанно:

Ку-ку-рі-ку! Встаньте, люди!

День сьогодні гарний буде!

Півень із курми гуляє,

Від біди оберігає.

Він розшукує жучків,

Тягне з нірки черв’ячків,

Віддає малим курчатам,

Бо в родині він за тата.

Практична робота. Малювання півника відбітком долоньки. Хвостик півника – це кольорові пальчики. Домалюємо пензликом голову та шию півнику, деталізувати тоненьким пензликом очі та дзьоб, гребінець, крила і лапи,

Діти малюють самостійно, педагог за потреби допомагає, контролює процес малювання дітей. Діти доводять роботу до кінця, а поки підсихають роботи, з допомогою вологих серветок протираємо руки і столи, наводимо лад на робочому місці.

ІІІ.Заключна частина

Давайте розглянемо ваші роботи. Який півник тобі сподобавася найбільше? Чому? Що вийшло найбільш вдало? Чий це півник?

- Яке у нас було заняття? - Що ми сьогодні робили на занятті?

-Ви всі молодці, гарних намалювали півників! Подивіться, які веселі, чудові ці півники!

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
11 вересня
Переглядів
118
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку