ПЛАН - КОНСПЕКТ УРОКУ З ГЕОМЕТРІЇ У 8 КЛАСІ НА ТЕМУ « ЦЕНТРАЛЬНІ ТА ВПИСАНІ КУТИ »
ЦІЛІ:
формування предметних компетентностей: удосконалити вміння застосовувати означення та властивості центральних і вписаних кутів до розв’язування задач
формування ключових компетентностей: сприяти розумінню важливості вчитися впродовж життя, прагненню до вдосконалення результатів своєї діяльності; сприяти самовихованню здатності критично оцінювати свої думки, свої досягнення; розвивати логічне мислення; виховувати працьовитість, наполегливість, свідоме ставлення до навчання.
Обладнання: підручник «Геометрія 8 клас» А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якир таблиця.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Варіант 1 |
Варіант 2 |
1)ОА і ОВ – радіуси кола. Знайдіть градусну міру дуги АВ, якщо |
|
<АОВ=40° |
<АОВ=70° |
2)О-центр кола, СА і СВ – хорди цього кола. Знайдіть величини кутів АОВ і АСВ , якщо |
|
ᴗАВ=74° |
ᴗАВ=68° |
3)Трикутник АВС вписаний в коло, причому |
|
<С=65°, ᴗАС=60° |
<С=95°, ᴗАС=40° |
Знайдіть: а) кути А і В; б) градусні міри дуг АВ і ВС |
ВІДПОВІДІ
Варіант 1 |
|
Варіант 2 |
3)< А=65°, <В=20°; б) ᴗАВ=190°, ᴗВС=130° |
ІІІ. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Іꓦ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
2.Виконання тестових завдань
ВАРІАНТ 1
А 8 см Б 9 см В 10 см Г 11 см
А 90° Б 60° В 30° Г 120°
ВАРІАНТ 2
А 6 см Б 6,5 см В 7 см Г 7,5 см
А 90° Б 30° В 120° Г 60°
Відповіді
Варіант 1 |
1 – В. 2 - В |
Варіант 2 |
1 – Б. 2 - Б |
ꓦ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання за підручником «Геометрія 8 клас» А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір П.9 №280 , №284
Додаткове завдання: