План міні-конспект уроку
Тема: Козацько-селянські повстання 20-30 х рр.. ХУІІ ст..
Мета: встановити причини козацько-селянських повстань, реакцію польської влади на ці події, визначити наслідки повстань;
розвивати ключові історичні компетентності, стимулювати учнів до науково-дослідницької діяльності;
виховувати в учнів національні морально-етичні цінності.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Оргмомент.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка д/з.
Колективна робота. Фронтальна бесіда за питаннями підручника с.90.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми та мети уроку.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
А. Козацько-польський збройний конфлікт. Куруківська угода.
Пояснення вчителя.
Практичне завдання. Робота з текстом с.96-97. Визначити головні вимоги «Куруківської угоди».
Почергово озвучити.
Б. «Тарасова ніч»
Пояснення вчителя.
Практичне завдання. Робота з текстом с.97-98. Визначити головні вимоги «Переяславської угоди».
Почергово озвучити.
В. Реакція польської влади на козацько-селянські повстання.
Практитчне завдання. Індивідуальна робота.
Використовуючи текст підручника с. 98-99 та документ с.99. визначити реакцію польської влади.
Озвучують бажаючі учні. Почергово.
Г. Національно-визвольне повстання 1637-1638 рр.
Практичне завдання. Робота з хронологічною лінією с. 99-101.
Встановити хронологію подій повстання. Схематизувати.
Озвучують бажаючі учні. Почергово.
У. Закріплення вивченого матеріалу.
Самостійна робота з документом с.100. Систематизувати та узагальнити нові знання, виконавши вправу с.100
Озвучують учні за викликом учителя. Вправа «Ввімкнений мікрофон»
УІ. Підсумки уроку. Рефлексія.
Самооцінювання роботи учнів за критеріями:
Усна робота на уроці -
Виконання практичних завдань –
Рівень засвоєння матеріалу уроку –
Вирахувати середнє арифметичне, це і буде самооцінка за урок.
УІІ. Домашнє завдання. Підготовка до К/р. повторити тему.
Терміни і поняття за конспектом.