План-конспект уроку мови і читання для класу- комплекту 2-4

Про матеріал
План-конспект уроку мови і читання для класу- комплекту 2-4. 2 клас Літературне читання Тема. В. Сухомлинський. « Чорні руки». 4 клас Українська мова Тема. Зв’язок дієслова з іменником у реченні.
Перегляд файлу

План-конспект уроку мови і читання для класу- комплекту  2-4

2 клас

Літературне читання

Тема. В. Сухомлинський.

« Чорні руки».

Мета. Удосконалювати навички правильного  виразного читання та навички літературного аналізу твору, вміння самостійно працювати.

4 клас

Українська мова

Тема. Зв’язок дієслова з іменником у реченні.

Мета. Провести спостереження за координацією форм підмета і присудка. Формувати вміння, визначати число дієслів. Вчити добирати дієслова- антоніми відповідно до ситуації мовлення.

Розвивати зв’язне мовлення учнів, образну уяву, збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до бабусь, вдячність за їх працю.

Обладнання. Ілюстраційний  матеріал до теми, підручник.

Хід уроку

  1. Організація учнів до уроку.

2.Робота з учителем.

Перевірка домашнього завдання. Конкурс на краще читання вірша Т. Шевченка « Зоре моя вечірняя».

-Що вам відомо про автора вірша?

-Чому Т. Шевченко великий народний поет?

-Що вам відомо про історію написання вірша« Зоре моя вечірняя»?

-Який композитор написав музику до цього вірша?

 

2.Самостійна  робота.

а)Каліграфічна хвилинка.

Мм, Аа, ся, буба, на, рід.

Рідна бабуся - - - .

Бабусині руки- щедрі, робочі, - втоми не знають з ранку до ночі.

-Закінчіть речення за схемою.

-Підкресліть дієслова, поставте до них запитання.

Б)Перевірка завдання.

Почитайте речення. Які слова ви підкреслили?

 

3.Оголошеня теми уроку.

Варт пошани сивий волос і старенький тихий голос.

Як ви розумієте ці рядки?

-         Отже, на уроці мова піде про бабусь.

-         Скільки років вашим бабусям? Вони ветерани праці і заслужили відпочинок.

-         Що ж уміють робити дома руки ваших бабусь?

А вміють вони дуже багато. То як їх  можна назвати?

Продовжіть мою думку.

У наших бабусь руки умілі…( меткі, вправні, швидкі, сильні, ніжні, золоті…)

А ось один хлопчик якось уважно придивився до умілих бабусиних рук і ніби вперше їх побачив . Про це  написав вам В. Сухомлинський.

4.Самостійна робота.

Читання учнями оповідання В. Сухомлинського « Чорні руки».

-         Що вас вразило?

-         Що здалося несподіваним?

4. Робота з учителем.

-Бабуся- це мама татова або мамина. Тому ви ї діти, онучата, ластів’ята.

Вибірковий диктант.

Виписати дієслова , зв’язані з іменниками черешня, мати.

( З пісні « Росте черешня в мами на городі»).

Доберіть синоніми до слова « годить».

-З якою частиною мови зв’язане дієслово у реченні?

-Як змінюються іменники?

- Отже, дієслово теж вживається завжди в тому числі, що й іменник, з яким воно зв’язане. Поставте слово черешня у множині. Як зміниться тоді дієслово?

5. Фізкультхвилинка.

6. Робота з учителем

Бесіда за сприйманням.

-Чим вразило вас оповідання?

-З яким почуттям бабуся ліпила голуба?

7. Самостійна робота.

Перечитування тексту з метою підготовки до вибіркового читання.

8. Вибіркове читання.

- Як описані бабусині руки? Знайдіть ці рядки в тексті.

- Чи справді вони чорні-чорні?

- А чому Юрко їх такими побачив?

- Знайдіть протилежні за значенням слова. З якою метою автор вживає їх?

- На фоні білого пшеничного хліба автор виразно змальовує темні, напружені руки.

- Знайдіть відповідь  бабусі. Як її треба читати? Як ви розумієте ці слова?

Вправи для розвитку темпу і техніки читання(« Буксир», Півники п’ють воду», « Ну постривай!»).

9. Самостійна робота.

Підготовка до читання в особах.

10. Робота з учителем.

Читання оповідання в особах.

6.Самостійна робота.

Опрацювання правил з підручника.

-Доберіть приклади до правила. Вправа.

7. Робота з учителем.

Перевірка виконання вправи та засвоєння правила.

8. Самостійна робота.

( На дошці текст).

Усе можуть усе вміють роботящі людські руки, вони освоїли нові цілинні землі, осушили болота. Праця всіх нас годує і одягає.

-Поділіть текст на речення. Знайдіть  і підкресліть граматичну основу речень. Подумайте, у якому числі вжиті дієслова і чому?

9. Робота з учителем.

А) Перевірка завдання.

- У якому числі вживаються дієслова у реченнях?

б)Зоровий контакт.

Швидке зачитування початку прислів’їв з таблиці .

-Додайте потрібне слово і запишіть.

Умій сказати, умій…

Згода будує, а незгода…

Вчення- світ, а невчення-…

10. Самостійна робота.

Скласти за картиною розповідне, питальне і спонукальне речення, використавши дієслова.

Картина « Вітаю бабусю зі святом»).

11. Підсумок уроку.

Зачитування речень. Поетична Хвилинка. Читають вірші про бабусь.

Отже, і чорні руки, і білі руки можуть бути прекрасними , якщо вони працьовиті і творять добро.

12. Домашнє завдання.

Скласти усну(2кл) і письмову ( 4кл) розповідь «Що вміють бабусині руки»?

docx
Додано
26 червня
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку