План конспект уроку музичного мистецтва у 4 класі Тема: Добрий день, матусю-Україно!

Про матеріал
Цей матеріал є детально розробленим планом-конспектом уроку музичного мистецтва призначений для того, щоб допомогти вчителю якісно та змістовно організувати навчальний процес. Він містить чітко сформульовану тему, мету, очікувані результати, музичний матеріал і покроковий хід уроку, що дозволяє структурувати заняття відповідно до освітньої програми. Конспект спрямований на ознайомлення учнів із поняттям державного гімну як головного музичного символу України, формування уявлення про його зміст і значення, розвиток уміння слухати та аналізувати патріотичні музичні твори.
Перегляд файлу

 

План конспект уроку музичного мистецтва у 4 класі

 

Тема: Добрий день, матусю-Україно!

Мета:

-                      ознайомити учнів із поняттям державного гімну як головного музичного символу країни, показати його відмінність від інших пісень; сформувати уявлення про зміст і характерні риси гімну України; навчити слухати, аналізувати та виконувати музичні твори патріотичного спрямування.

-                      розвивати вокально-хорові навички, слухацькі здібності, бажання пізнавати історію написання музичних творів, розвивати уяву, вміння емоційно виражати почуття під час співу та слухання музики;

-                      виховувати любов до Батьківщини, гордість за її минуле і сучасність; формувати патріотичну свідомість і почуття причетності до українського народу; виховувати повагу до державних символів України, почуття єдності та гідності.

Очікувані результати: пояснити, що таке державний гімн, назвати його авторів (П. Чубинський, М. Вербицький); виражати власні враження від прослуханих творів, визначати їхній настрій та емоційний вплив; виявляти повагу до державних символів України; відчувати гордість та любов до Батьківщини, виражати свої емоції від музичних творів патріотичного змісту українських композиторів.

Обладнання: синтезатор, мультимедійна дошка, ноутбук, відео та фонохрестоматія, шейкери, елементи конструктора LEGO, паперові стаканчики, ілюстрації, підручники.

Музичний матеріал:

-                      Державний Гімн України (вірші П. Чубинського, музика М. Вербицького) – слухання;

-                      «Реве та стогне Дніпр широкий» на вірші Т. Г.Шевченка, муз.        Д.

Крижанівський) – слухання;

-                      «Добрий день, матусю-Україно!» (музика М. Ведмедері, вірші Н.

Рубальської) – розучування.

Тип уроку: комбінований, урок уведення в тему.

 

Хід уроку

I. Орієнтація та мотивація діяльності

1.                  Вхід учнів у клас під пісню М. Ведмедері «Добрий день, матусюУкраїно!».

2.                  Музичне вітання.

Учитель: Почнімо наш урок із музичного вітання. Сьогодні ми говоритимемо про найцінніше – про Україну, її музику, її душу.

Розучування музичного вітання для 4 класу.

3.                  Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

Учитель: Сьогодні на нас чекають музичні стежки України. А невдовзі ми завітаємо на гостини до інших країн! Коли будете ознайомлюватися із національною музикою, дізнаєтесь, у чому виявляються її особливості та яку роль вона відіграє в житті народу.

- Бесіда:

Які пісні про Україну ви знаєте?

У яких випадках виконують гімн?

Чому, на вашу думку, музика здатна викликати почуття гордості чи ніжності?

Учитель підкреслює, що музика – це емоційна мова, якою народ висловлює любов до свого краю.

4. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Музика здатна об’єднувати людей. Вона розповідає про історію, традиції, любов до рідної землі. Сьогодні ми спробуємо відчути, як через пісню народжується любов до Батьківщини

ІІ. Цілевизначення.

1.   Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

2.   Визначення очікуваних результатів уроку.

ІІІ. Цілереалізація.

1. Слухання музики.

-     Вступне слово.

Розповідь учителя про державні символи України.

Пояснення: гімн – урочиста пісня, що символізує незалежність і єдність народу.

Коротка історична довідка про створення Гімну України (П. Чубинський і М. Вербицький).

Учитель акцентує, що музика гімну передає волелюбний дух і незламність українців, розвиваючи у дітей емоційно-ціннісне ставлення до держави.

-     Перегляд та прослуховування відеоролика  Державний гімн України.

Слова          Павла          Чубинського         на      музику        Михайла     Вербицького https://www.youtube.com/watch?v=nCKmL7MZ_gQ&list=RDnCKmL7MZ_gQ&sta rt_radio=1).

-     Аналіз музичного твору.

Які почуття викликає виконання гімну?

Як потрібно поводитися під час його звучання?

Проспівайте разом перший куплет, відчуваючи урочистість.

Висновок: гімн – це не просто пісня, це символ єдності, віри, мужності.

2. Перегляд та прослуховування пісні Д. Крижанівського на вірші Т.

Г.Шевченка             «Реве            та            стогне            Дніпр             широкий»

https://www.youtube.com/watch?v=KbaMmMtrJaY&list=RDKbaMmMtrJaY&start_ radio=1.  

- Бесіда про пісню

Який характер мелодії? (урочистий, величний, спокійно-патріотичний).

Про що ця пісня?

Як вона передає силу і красу України?

3.   Розспівування.

Учні виконують поспівки «Киця зажурилася», «Почалась весела гра»,

«Зозуленька ку-ку»

4.   Вивчення нової пісні

-     Бесіда до пісні

Учитель. Давайте привітаємо нашу Батьківщину. В цьому нам допоможе пісня українського творця. Це дивовижна людина, яка сприймає світ у всіх барвах. Він вміє мелодією загорнути слухача в зимову казку, або перенести у спекотне літо... А хочете знов у побувати під дощем? Без проблем! Цього чарівника звуть Микола Олексійович Ведмедеря. Пісня, яку ми сьогодні будемо вивчати, називається «Добрий день, матусю-Україна!».

-     Прослуховування пісні «Добрий день, матусю-Україно!» (музика М.

Ведмедері,                          вірші                          Н.                           Рубальської)

https://www.youtube.com/watch?v=vdvf1RUvOks&list=RDvdvf1RUvOks&start_ra dio=1. 

-     Бесіда про пісню

-     Вивчення тексту

-     Розучування мелодії

-     Робота над виразним співом

5.      Фізкультхвилинка.

Виконання рухів під відеоролик.

6.      Музично-ритмічні вправи, музична творчість, гра на дитячих музичних інструментах, музично-дидактичні ігри

Ігрова діяльність: музично-ритмічна вправа «Козацький марш».

Музикування: створення музичного супроводу до пісні «Яка ти козачка, який ти козак» (А. Трінчер, Positiff) за допомогою шейкерів, LEGO-елементів і паперових стаканчиків.

Творча робота у зошитах: написати три побажання для України в майбутньому (формує усвідомлену громадянську позицію, розвиває уяву). IV. Рефлексивно-оцінювальний етап - Підсумки уроку. Рефлексія.

Комунікація через мистецтво: учні оцінюють свою роботу та роботу однокласників (метод «Сонечко» – промінці настрою). Обговорюють, яка пісня найбільше передала любов до України. Учитель підкреслює, що через спів, слухання і творчість діти стають частиною великої української культурної родини.

-                      Узагальнення вивченого. Бліцопитування.

Що таке гімн і яку роль він виконує?

Хто автори Гімну України?

Які пісні ми слухали і яку вивчили?

Які почуття у вас викликала пісня «Добрий день, матусю-Україно!»?

-                      Домашнє (дослідницьке) завдання: дізнайтесь, які сучасні співаки/співачки/курти виконували Гімн України на урочистих подіях. Хто з них вам найбільше сподобався і чому?

-                      Музичне прощання. Вихід з класу під музику.

Учитель: Сьогодні ми ще раз відчули, що музика – це душа народу. Через пісню ми можемо показати свою любов до Батьківщини. Бережіть її, як найкращу мелодію серця.

Учні визначають власний емоційний стан після уроку (жестами або кольоровими картками:   – спокій,   – натхнення,   – гордість).

 

 

 

pdf
Додано
24 листопада
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку