План-конспект уроку на тему "Рухливі ігри" для 2 класу

Про матеріал
Розвивати силу, спритність, швидкість в рухливих іграх. Виховувати дисциплінованість, чемність, дружність, свідоме ставлення до занять фізичною культурою. Сприяти зміцненню дитячого колективу.
Перегляд файлу

План-конспект уроку

з фізичної культури для учнів 2 класу

 

Тема «Рухливі ігри»

http://pres.in.ua/ruhlivi-igri/img7.jpgЗавдання уроку:

Ознайомити учнів з правилами техніки безпеки на уроці.

  • Повторити виконання команд «Рівняйсь!», «Струнко!», «Вільно!»
  • Повторити повороти на місці (ліворуч,праворуч,кругом),розрахунок по черзі.
  • Закріпити шикування в шеренгу та перешикування  в колону по одному.
  • Вчити правильному виконанню загально розвивальних корегуючи вправ.
  • Удосконалити знання правил виконання рухливих ігор: «Влуч м`ячем», «Лисиця та курчата», «Карлики та велетні».

МЕТА УРОКУ: Розвивати силу, спритність, швидкість в рухливих іграх. Виховувати   дисциплінованість, чемність, дружність, свідоме ставлення до занять фізичною культурою. Сприяти зміцненню дитячого колективу.

Місце проведення: спортивна зала

ТРИВАЛІСТЬ УРОКУ: 45 хвилин

ТИП УРОКУ: урок вдосконалення знань і умінь

Інвентар та обладнання: маленький м`яч, гімнастична лава, кольорові прапорці, квітки

 

 

 

 

 

                                                           ХІД УРОКУ

п/п

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

I   Підготовча частина  12 хв.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Шикування в коло, привітання

– Добрий день! Діти, нахиліться вперед, опустіть руки й струсіть з себе поганий настрій, страх, образу, розчарування, невпевненість, біль … Випряміться, візьміться за руки, утворюючи разом коло єдності та взаємодопомоги. Посміхніться один одному.

 

Шикування  в одну шеренгу. Виконання команд: «Рівняйсь!», «Струнко!», «Вільно!». Розрахунок по черзі . Рапорт.

 

Повідомлення завдань уроку.

 

– Сьогодні тема уроку « Рухливі ігри». На уроці ми повторимо правила техніки безпеки;повороти ліворуч,

праворуч та кругом;закріпимо шикування в шеренгу та перешикуван

ня в колону по одному;виконаємо загально розвивальні корегуючи вправи;удосконалимо знання правил рухливих ігор «Влуч м`ячем», «Лисиця та курчата», «Карлики та велеті».

Діти,кожного дня потрібно дбати про своє здоров’я, працювати над собою.

– Що ж саме треба робити, щоб бути здоровим? (займатися фізкультурою, загартовуватись, дотримуватись режиму дня, гігієни, правильно харчуватися).

 

 

Правила безпеки на уроках фізичної культури:

1. Спортивне форма і спортивне взуття обов’язкове.

2. Без дозволу вчителя учням забороняється користуватися спортивним обладнанням та інвентарем.

3. Під час уроку бути дисциплінованими, уважними, чітко виконувати вказівки вчителя.

4. Під час виконання вправ не заважати один одному.

5. Слухати команди вчителя.

6. Якщо погано себе почуваєш, обов’язково скажи про це вчителю.

Дихальні вправи:

  • вдих через ніс – видих через ніс
  • вдих через ніс-видих через рот
  • вдих через рот видих через ніс
  • вдих через ніс видих через рот
  • вдих через рот видих через рот

 

Повороти на місці:

  • « На право!»
  • « На ліво!»
  • «Кругом»
  • «На право!За направляючим в обхід по залу кроком руш!»


Ходьба по колу:

  • з утриманням правильної постави;
  • на носочках;
  • на пʼяточках;
  • напівприсівши;
  • присівши;
  • на внутрішніх і зовнішніх частинах стопи.

 

  • Біг:
  • у повільному темпі;
  • з високим підніманням стегна;
  • із закидом гомілок назад;
  • з підніманням прямих ніг уперед;
  • Ходьба:
  • з коловими рухами руками;

-з глибокими вдихами та видихами

  • шикування в шеренгу;

«Клас!В одну шеренгу шикуйсь!

Дихальні вправи:  «Сонько»

На перший ,другий розрахуйсь!»

  • «Перші номери два кроки вперед кроком руш!»

Загальнорозвивальні корегуючи вправи:

1.В.п.- стоячи, ноги разом, на раз –руки вперед, два –руки в гору, три- руки в боки, чотири – руки вниз.

2.В.п.- стоячи,ноги на ширині плечей, руки зігнуті до плечей.Виконуємо кругові рухи на 1-4 вперед,5-8 назад.

3.В.п – ноги на ширині плечей,руки на поясі.Нахили тулуба на 1-2 вправу і 3-4 вліву сторонни.

Дихальні вправи:  «Вітер»

4.В.п.- стоячи,ноги разом,руки на поясі. Присяди на повній стопі, на раз полуприсяд. два - в.п.

5. В.п – стоячи ,ноги разом.руки на поясі.Стрибки на обох ногах.

Дихальні вправи:  «Кульбабка»

1 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

 

2 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

по 5 разів

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

2 хв.

 

 

 

 

 

 

 

Шикування біля лінії  по середині.

 

 

 

 

 

 

 

 

Чітке повідомлення завдань уроку.

Слідкувати за поставою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отримати зворотну інформацію про розуміння учнями завдань на урок.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стежити за правильністю виконання дихальних вправ.

Слідкувати за поставою учнів ,за чіткістю поворотів.

 

 

Формувати правильну поставу, уміння правильно дихати. Руки на поясі, тулуб прямий,плечі розведені.

 

 

 

В повільному темпі звернути увагу на рухи ніг  і на  правильне дихання

 

 

Стежити за поставою і за диханням

Слідкувати за правильністю виконання. Темп виконання повільний. Спина рівно.

При виконанні вправи ноги прямі.

Плечі розправлені,

ноги повинні бути прямі. Спина рівна.

Стопи не відриваємо від підлоги.

 

Стрибаємо легко на носочках. Спина рівна.

II       Основна частина               28 хв.

1

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повторити і закріпити  шикування в шеренгу  та перешикування в колону по одному.

 

Шикування в коло. Повторити знання правил виконання рухливої гри

«Влуч м`ячем»

Діти шикуються в коло на майданчику, у центрі стоїть учень із маленьким м'ячем у руках. Він підкидає м'яч угору і називає ім'я будь-кого з дітей. Усі швидко розбігаються, а учень, ім'я якого назвали, намагається спіймати м'яч. Як тільки учень спіймав або взяв м'яча, він голосно вигукує : "Стій!". Усі зупиняються, а ведучий кидає м'яча у будь-кого, намагаючись влучити в ноги. Той, у кого влучили, стає ведучим. Якщо йому не вдається влучити у когось з гравців, то він швидко піднімає м'яча, бере його в руки і знову вигукує "Стій!" дітям, які в цей час тікають від нього.
Якщо ведучому не вдасться за три кидки в кого-небудь влучити, гра повторюється спочатку.
-Повторити правила техніки  безпеки при виконанні гри.

Шикування в шеренгу.

 

Дихальні вправи:  «Квітка»

 

Ознайомити з правилами і виконанням рухливої гри

«Лисиця та курчата»

  • Сприяти розвитку спритності, кмітливості, спостережливості.

ЗМІСТ:

  • На одному боці зали «курник». На протилежному – «нора» для «лисиці». «Подвірʼя» - середина спортивної зали. Одна дитина «лисиця», інші «курчата». За сигналом вчителя «курчата» виходять на «подвірʼя». Після слів учителя «Лисиця !» - «курчата» втікають до «курника» і стають на лаву. «Лисиця» ловить «курчат». Гра повторюється кілька разів.

 

Релаксація

Заплющить очі. Розслабтесь.

Уявіть себе у чудовому осінньому лісі. Пройдіть між деревами, відчуйте їх запах, торкніться руками. У траві серед лісу є стежка, йдіть по ній. Ця стежка веде до одного з найкрасивіших дерев цього лісу – берези. Підійдіть до неї, розгляньте її, торкніться її, відчуйте її дотиком. На стовбурі берези є напис «здоров’я». Прочитайте -здоров’я. Здоров’я понад усе. Сонячне світло наповнює теплом все навколо. Ви відчуєте, що тепло наповнює все ваше тіло. Ваш погляд знаходить лісову стежку. Ось ви легкою ходою крокуєте з цього чарівного лісу у простір нашої спортивної зали. Я вас люблю і завжди чекаю на зустріч з вами. Розплющуйте очі.

  •    Пропоную вам поділитись враженнями про нашу уявну подорож.
  •    Чи зуміли ви побачити осінній ліс?
  •    Яке ви бачили дерево?
  •    Що було написано на стовбурі?
  •    Яке відчуття вам принесло сонячне світло?

Шикування класу в одну шеренгу.

Виконання команд: «Рівняйсь!», « Струнко!», «Вільно!», « На витягнуті руки розійдись»

 

Виконання гри «Карлики-велетні»

  • підготовка до гри;
  • пояснення і проведення гри;

ЗМІСТ:

Учні вишикувані в одну шеренгу. Вчитель-ведучий. Якщо він скаже «велетні», учні повинні стати на носки і підняти руки вгору, а якщо скаже «карлики» - усі мають присісти навпочіпки і покласти руки на голову. Вчитель називає учнів, які під час гри були уважними і жодного разу не помилились;

 

 

2 хв.

 

 

8 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

7 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за правильністю шикування. За поставою.

Чітко промовляють правила гри.

У грі беруть участь усі учні.

 

 

М`яч кидати тільки в ноги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закріпити правила гри Інтенсивність середня.У грі беруть участь усі учні.

Правила: «Курчата» тікають тільки за командою вчителя. Коли вони знаходяться на лаві «лисиця» їх не чіпає.

Організації учнів

к у р ч а т а

 

 

 

 

л и с и ц я

 

 

 

Лунає релаксаційна музика без слів.

Очі заплющені. Діти розслаблені.

 

Стежити за поставою. Відповіді чіткі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернути увагу на поставу

інтенсивність низька.

У грі беруть участь усі учні.

Другий варіант: ведучий, наприклад, говорить «карлики», а сам піднімається на носки, і навпаки. Учні повинні виконувати те, що чули, а не те, що бачили. Сприяє розвитку уваги.

Визначаються самі уважні діти

III  Заключна частина   5 хв.

1

2

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Клас! Рівняйсь! Струнко!Вільно!

Вправи на приведення організму в стан відносного спокою.

 

Дихальні вправи: 

-глибокий вдих і видих через рот

-глибокий вдихі видих через нос

- То що ж ми робили на сьогоднішньому нашому уроці?

 - Які рухливі ігри повторили?

- Як ви думаєте,чим корисні вправи,

які ми виконували?

- Діти, чи сподобався вам урок.

- Я вам дякую за співпрацю! Всі молодці! (Вербальне оцінювання учнів)

Урок закінченно.

Клас! Рівняйсь! Струнко! Праворуч!

За направляючим до класної кімнати «Кроком руш!»

1 хв.

1 хв.

 

 

2 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

Стежити за правильністю виконання команд.

 

Глибокі вдихи і видихи.

Концентрація уваги.

 

Підвести підсумок уроку. Вербально оцінити дітей. Відмітити учнів, які найкраще працювали на уроці.

 

 

В колону по одному організований вихід із спортивної зали.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Долтікова Анжела
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Величко Вікторія Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
29 січня 2019
Переглядів
16007
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку